تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 78

 

 
 
پاسخ به نظرات و سوالات پرتکرار شما در مورد خود ارضایی - بخش 1 

(بنده پزشک نیستم و تمام پاسخهایی که داده شده از منابع مختلف و تجربه دیگران و خودم و تحقیقاتیست که کردم)

 
 
1- عوامل تحریک و غفلت :

چه چیزی باعث میشه که جرقه اولیه برای انجام خودارضایی تو ذهنت بخوره ؟
ببین اون جرقه رو از بین ببر . جرقه رو از بین ببر . جرقه رو از بین ببر .
خودارضایی با عوامل تحریک رابطه مستقیم داره . اگر عوامل تحریک در دسترست باشند مطمئن باش خودارضایی اونطرفشه . پس عوامل تحریک رو کاملا و کاملا از بین ببر . هر چیزی که باعث میشه جرقه تحریک شدنت بخوره باید ازش فاصله بگیری . اگر مثلا چت یا رابطه با شخص خاصی یا فیلم یا عکس یا آهنگ یا تنهایی یا ... که باعث تحریکت میشن و شهوتت رو برانگیخته میکنند باید ازشون فاصله بگیری . یعنی ارزش نداره برای اینکه رضای خدا رو به دست بیاری ، برای اینکه از عوارضی که الان یا بعدا ممکنه برات پیش بیاره خلاص بشی، برای اینکه دوباره مثل سابق بشی ، برای اینکه سرحال بشی ، برای اینکه زندگی کنی دور این چیزها رو خط بکشی ؟ مگه اینا چی تاحالا به ما دادند ؟ مگه اون چیزی که باهاش تحریک میشی تاحالا چی بهت داده ؟ آیا چیزی جز ضرر بوده ؟ مطمئنم که با تمام وجود قبول داری که ارزشش رو داره . پس به خدا توکل کن و جرقه تحریک رو از بین ببر . یه روزی میرسه که به خودت میای میبینی که ترک کردی و خوب خوب هم شدی . خیالات جنسی نکن . اگر ناخواسته یه لحظه اومد به ذهنت سریع حواس خودت رو به چیز دیگه ای مشغول کن . بزن بیرون از خونه . بیا توجمع . به خودت بگو «بسه دیگه» . حالتت رو عوض کن  یا هر کار دیگه ای که باعث بشه فکرت جای دیگه ای منحرف بشه . از همون اول فکر جلوش رو بگیر و نذار ادامه پیدا کنه . باور کن دست خودت هست . یه کم سختی و یه عمر زندگی . تازه اولش یه کم شاید برات سخت باشه ولی بعدش میفتی رو غلتک . توکل کن به خدا و یه تصمیم از ته دل بگیر . از امام حسین و حضرت ابوالفضل کمک بخواه . نمازت رو هم ترک نکن . خیلی کارت اینجوری جلو میفته . مطمئن باش که موفق میشی .

 

 
2- آیا عقیم شدم ؟

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم مشکلی در بچه دار شدنتون پیش نیومده . پس نگران نباشید .
هنوز ثابت نشده که خودارضایی به طور مستقیم باعث عقیم شدن میشه . بعید هست که این اتفاق براتون افتاده باشه پس نگران نباشید و ذهنتون رو از این افکار و تخیلات خالی کنید، خودارضایی رو رها کنید و به آینده ای روشن بیندیشید.
در مورد ارتباط خودارضایی با ناباروری و عقیمی، هنوز هیچ تحقیق علمی ثابت شده ای از سوی نهاد های علمی معتبر در این زمینه منتشر نشده .
امکان نعوظ (بلند و محکم شدن آلت تناسلی) در صبحگاه و هنگام تحریک، از نشانه‌های سلامت جنسی است اما برای کسب اطمینان بیشتر می‌توانید نزد یک پزشک داخلی یا عمومی بروید و از او بخواهید برایتان آزمایش «اسپرموگرافی» بنویسد. برای خواندن نتیجه آزمایش نیز یا باید به یک اورولوژیست (متخصص کلیه و مجاری ادرار) مراجعه کنید یا در این مورد از همان پزشک داخلی یا عمومی یاری بگیرید.
باز هم میگم که بعید هست که این اتفاق افتاده باشه اون آزمایش رو هم اگر خیلی نگرانید میتونید برید اقدام کنید .
پیشنهاد میکنم اگر هنوز خودارضایی رو ترک نکردید حتما ترکش کنید که از دست عوارضش هم خلاص بشید .

 


 
3- زود انزالی :
 
انزال زودرس معمولا در افرادی که مبتلا به خودارضایی به مدت طولانی یا به دفعات زیاد مبتلا هستند دیده می شود، بدین معنی که با کوچک ترین تحریک شهوت آلود مانند نگاه کردن به یک صحنه زننده یا شنیدن ماجرای جنسی و حتی خیال بافی و به خاطر آوردن یک خاطره جنسی دچار انزال می شوند. این بیماری ناشی از تحریک های مکرر مرکز کنترل کننده احساسات جنسی است به گونه ای که آستانه تحریک آن کاهش پیدا کرده یعنی اگر در یک فرد طبیعی تحریک های شدید و آن هم به مدت طولانی باعث انزال شود در این گونه افراد با حداقل تحریک انزال صورت می گیرد. جهت درمان این بیماری در درجه اول لازم است عامل به وجود آورنده آن کنار گذاشته شود و فرد گرفتار کمتر خود را در تیررس عوامل تحریک کننده قرار دهد. معمولا پس از چندین ماه که این دستور عملی گردد مشکل برطرف می شود در غیر این صورت باید به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار مراجعه گردد تا راهنمایی لازم صورت گیرد.
در ضمن توصیه های زیر راهگشای شماست:
1. در طول شبانه روز و هفته به وضعیت زود انزالی فکر نشود.
2. در طول شبانه روز و هفته به امور غیرجنسی فکر شود و یا به فعالیتی مشغول شود مثلا آدامس جویده شود.
3. به محض احساس نزدیک شدن لحظه انزال، مقعد خود را سست کرده و با دهان باز نفس آرام و عمیق کشیده شود.
4. به هنگام ادرار کردن، 2 تا 3 بار و حتی بیشتر ادرار کردن را قطع و وصل کنید.
5. از تغذیه مناسب بهره گرفته شود از خوردن ماست و ترشی و نیز مواد غذایی تحریک کننده غریزه جنسی خودداری شود.
6. در شبانه روز به طور مرتب ورزش کنید و به تقویت عضلات بدنی خود بپردازید.
در پایان متذکر می گردیم که در صورت رعایت موارد فوق امید بسیار زیادی وجود دارد که با ازدواج مشکلتان برطرف گردد. چرا که خود ازدواج باعث ارضاء کامل طرفین گردیده و به تدریج آستانه تحریک مراکز جنسی را بالا می برد و شخص از انزال زودرس نجات پیدا می کند. مگر موارد بسیار نادر که احتیاج به پزشک و درمان خاص است. «برگرفته از پرسمان»
   
خب این مطلب رو از جایی براتون نقل کردم ولی بهتر هست که این سوالتون رو از یک پزشک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی (اورولوژی) بپرسید .
   
پیشنهاد میکنم که حتما خودارضایی رو ترک کنید که از عوارضش از جمله زود انزالی هم خلاص بشید. 
 
 


4- ازدواج :
 
تنها راه مشروع و درست برای ارضاى غریزه جنسی، ازدواج است . در این هیچ شکی نیست .

البته به این نکته توجه کنید که خودارضایی با ازدواج به طور خود به خود برطرف نمی شود . برای همین به این امید که بعد از ازدواج آن را ترک کنید ، الان به خودارضایی ادامه ندهید. افراد متاهل زیادی هستند که خود ارضایی هم می کنند . این یک عادت بد و ویران کننده است که باید در هر حال ترک شود .
 
نمی خواهم بگویم ازدواج به ترک خود ارضایی کمک نمی کند ، بلکه ازدواج می تواند کمک خوبی برای ترک خود ارضایی باشد اما تنها عامل ترک آن نیست. خود ارضایی اگر الان ترک نشود بعد از ازدواج مشکلات فراوانی را برای شما خواهد داشت. خودتان به فکر خود باشید. هر چند سخت است اما از خدا بخواهید ، کمکتان می کند.
 
مطمئن باشید که با توکل به خدا اگر واقعا خودتون بخواهید و از عوامل تحریک کننده هم کاملا فاصله بگیرید ، میتونید خودارضایی رو ترک کنید . معجزه نماز رو فراموش نکنید . از اهل بیت هم حتما کمک بخواهید . هیچ وقت هم ناامید نباشید که بزرگترین گناه، ناامیدی هست . 
 
 


5- وسوسه با تمام وجود :
 
اولا اصلا نباید بذاری به این درجه از تحریک شدن برسی ولی اگر همچین حس تحریک و وسوسه شدید بهت دست داد اینو که بهت میگم یادت نره :

این حالتی که برات پیش اومده تقریبا برای خیلی از کسایی که به خودارضایی مبتلا بودند پیش اومده از جمله خود من . حالا میخوام تجربم رو بهت بگم که چکار کنی خلاص بشی از این حالت :
 
تو یه آتیش رو فرض کن . اولش با یه جرقه شروع میشه . بعد آتیشش بیشتر میشه . بعد شعله هاش زیادتر میشن و بعد آتش به بالاترین حد خودش میرسه . حالا تو به من بگو ، چه راهی هست برای اینکه این آتش به بالاترین حد خودش نرسه و بشه راحت تر مهارش کرد ؟ خب معلومه بهترین راه این هست که نذاری اون جرقه بخوره و اگر خورد همون اولش خاموشش کنی . اینجور موقعها کافیه برای یکی دو ثانیه از اون حال و هوا دور بشی . برو بیرون از خونه . خودت رو از تنهایی در بیار بعد اونوقت خودت میبینی که همون آتشی که داشت یهو گر میگرفت و شعله ور میشد و یا یک دفعه ای شعله ور شده بود چطوری خفه میشه و خاموش . پس جلوی جرقه رو بگیر . اگر هم جرقه خورد و داشت شعله ور میشد با عوض کردن حال و هوا خفش کن .    
 
 
 
6- چه کار کنم عوارضش زودتر خوب بشه ؟
 
برای اینکه واقعا رها بشید از این عادت و زودتر هم خوب بشید سه نکته رو رعایت کنید:
 
1- ترک خودارضایی
2- باید کاملا فاصله بگیرید از عوامل و تخیلات تحریک کننده . (اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنتون رسید بهش دامن نزنید)
3- صبر داشته باشید .
 
سه نکته بالا رو رعایت کنید تا هم ترکتون دائمی باشه و هم سلامتی روحی و جسمیتون رو به لطف خدا کاملا به دست بیارید .
 
از آنجا که مشکلات ناشی از استمنا به مرور زمان ایجاد شده برطرف شدن آن نیز مدتی طول خواهد کشید. فعلا مهمترین مسئله این است که نسبت به مشکلات پیش آمده هیچ گونه حساسیتی از خود نشان ندهید و کاملا بی خیال شوید. چون حساسیت بیش از حد باعث اضطراب و استرس و در نتیجه تشدید مشکلات می شود. همچنین توصیه میگردد روزی نیم ساعت پیاده روی، هفته ای دو ساعت شنا و استراحت کافی روزانه را در برنامه خود بگنجانید و از نشستن در محیط های فوق العاده آرام که شما را به فکر در این دو مورد وادار می کند بپرهیزید ساعات بیکاری خود را نیز حتما با مطالعه یا هنرهای دستی و اموری که به آن علاقه دارید پر کنید.
 
این را بدانید که با دست برداشتن از استمنا، حتما و صد در صد عوارضی که در حال بوجود آمدن هستند یا اگر بوجود آمده باشند، از بین خواهند رفت ان شاءالله منتهی زمان از بین رفتن عوارض بر حسب شدت گرفتاری متفاوت است. بنابراین نمی خواهد کار خاصی انجام دهید و سعی کنید با انجام ورزش های مناسب و پر کردن اوقات فراغت خود تا حد توان ضعف بدنی خود را جبران کنید و به خداوند توکل داشته باشید.

صفحه 126 رو حتما حتما بخونید که تا پاسختون رو کامل بگیرید: http://istemna.blog.ir/post/p126
 


 
7- چقدر طول میکشه که عوارضش خوب بشن ؟
 
ببینید خوب شدن عوارض خودارضایی صد در صد هست ان شاءالله ولی ممکنه بعضی عوارض زودتر خوب بشن و بعضی هاش هم دیرتر . طبیعی هست که از بین رفتن عوارض خودارضایی، بسته به شرایط مختلف و برای انسانهای مختلف فرق میکنه .
 
پس عجله نکنید و برای خودتون ضرب الاجل درست نکنید چون همین باعث استرس میشه و تشدید مشکلات پیش آمده . هیچ گونه حساسیتی از خودتون نشون ندید و کاملا بیخیال باشید .
 
فقط نکته ای که خیلی مهم هست اینه که رابطه مستقیمی بین زمان از بین رفتن عوارض با نپرداختن به عوامل و تخیلات تحریک کننده (علاوه بر ترک استمنا و استشها) وجود داره (اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنتون رسید بهش دامن نزنید) . پس خودارضایی رو با توکل به خدا ترک کنید و به چیزهای تحریک کننده و شهوت زا هم نپردازید و از تخیلات جنسی دوری کنید (اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنتون رسید بهش دامن نزنید) و دیگه کاملا بیخیال باشید . یه زمانی میرسه که خودتون رو میبینید در حالی که عوارض خودارضایی در شما از بین رفتند و به جاش صاحب نعمتهای خیلی با ارزشی شدید انشاالله .

توکل کن به خداوند و عجله نداشته باش . اگر سراغ خودارضایی و عوامل و تخیلات تحریک کننده نری، گذر زمان همه چیز رو سرجای اولش و یا بهتر از اولش خواهد رسوند . فقط عجله نداشته باشید . اگر بالا و پایین هم داشت نگران نشید . به مرور زمان فوایدش به حالت پایدار خواهد رسید . در ضمن علاوه بر ترک خودارضایی و عوامل تحریک کننده ، رویا پردازی جنسی رو هم کنار بذارید که تمام فواید ترک رو کامل و زودتر بچشید . دیگه موقع ترک ، خودارضایی و عوارضش رو هم سعی کن فراموش کنی و دیگه بهش فکر نکنی . یه روزی میاد که خودت رو میبینی در حالیکه خوب خوب و سرحال سرحال شدی و اثری از عوارضش هم در تو نیست و نعمتهای خیلی خوب و شیرینی هم از جانب خداوند به دست اوردی .

صفحه 126 رو حتما حتما بخونید که تا پاسختون رو کامل بگیرید: http://istemna.blog.ir/post/p126
 
 


8- در صورت ترک، آیا بدنم به حالت طبیعی برمیگرده ؟
 
در صورت ترک و نپرداختن به عوامل و موارد تحریک کننده و شهوت زا ، بعد از مدتی زمان و کمی صبر ، بدنتون به حالت طبیعی خودش برخواهد گشت .
 
بدن شما این قابلیت رو دارد که با ترک عادتهای بد به حالت طبیعی خودش برگردد درست مثل کسی که اعتیاد به مواد مخدر داشته باشد و ترک کند. پس نگران این موضوع نباشید.
 
به این چیزها هم فکر نکنید چون خودش ممکنه اضطراب بیاره و اضطراب هم که خودش میتونه عاملی باشه برای انجام خود ارضایی . پس خودارضایی رو ترک کنید ، از امور تحریک کننده بپرهیزید و دیگه کاملا بیخیال باشید و فکر گذشته و عوارض رو نکنید و همه چیز رو بسپرید به خداوند . مطمئن باشید که یه روز میاد که میبنید کاملا خوب شدید به علاوه یه سری نعمتهای ارزشمند دیگه ای به لطف خدا، مثل اعتماد به نفس بسیار بالا .

صفحه 126 رو حتما حتما بخونید که تا پاسختون رو کامل بگیرید: http://istemna.blog.ir/post/p126
 


 
9- ترک میکنم ولی بعد از مدتی دوباره میرم سراغش :
 
یه دلیلش اینه که احتمالا هنوز عوامل تحریک رو کاملا از بین نبردید . هر چیزی که شما رو تحریک میکنه باید ازش فاصله بگیرید . هر چیزی یا محیطی یا شرایطی که باعث تحریک شما میشه به هیچ عنوان نباید در دسترس شما باشه و باید کاملا ازش دوری کنید . مثلا اگر سایت خاصی در بوک مارکتون هست همین الان حذفش کنید و ... .
 
نکته دیگه ای که خیلی خیلی مهم هست این هست که اگر در حین ترک خدای نکرده دچار لغزش شدید، هرگز دلسرد و ناامید نشید و ترکتون رو به هیچ وجه متوقف نکنید . فوری توبه کنید و برید غسل کنید و ترکتون رو با قدرت ادامه بدید. در صورت استمرار در ترک قطعا برای همیشه رها خواهید شد ان شاءالله. به این نکته که از صفحه 33 براتون میذارم دقت کنید:
خودارضایی نوعی اعتیاد روانی محسوب می‌گردد . در برخی جهات شباهات زیادی با انواع دیگر اعتیاد (مانند مواد مخدر و الکل و...) دارد.
همه متخصصان درمان اعتیاد در این موضوع هم‌عقیده اند که بازگشت ناخواسته به شرایط قبل امری طبیعی و یکی از مراحل درمان محسوب می‌گردند. بسیاری از معتادانی که اقدام به ترک کرده‌اند، در طول فرایند درمان ناخواسته دچار لغزش‌های رفتاری می‌گردند . لغزش‌های رفتاری به هیچ وجه به معنای شکست درمان نیست. یکی از علت هایی غلطیدن دوباره به اعتیاد قبلی، قرار گرفتن در محیطی است که در آن جا اعتیاد زیاد اتفاق افتاده بود، مثلاً یاد‌آوری یک صحنه خاص، یا قرار گرفتن در مثلاً حمام و هنگام شستن آلت و... . به همین خاطر بسیار توصیه می شود که در آن شرایط خاص قرار نگیرند.
در هر حال لغزش‌های غیر اختیاری طبیعی است . نباید به بزرگ‌نمایی آن پرداخت. متأسفانه در افرادی که به خود درمانی اعتیاد می‌پردازند و از نعمت هدایت درمانگر محرومند، هر گونه بازگشت را به منزله شکست قطعی در درمان تلقی می‌کنند. این باعث توهم، عدم کنترل و بی‌ارادگی فرد می گردد. این تصور آسیب‌زا، فرد را از ادامه درمان مأیوس می‌سازد ، در حالی که درصد پیشرفت درمان فرد بسیار بالاست.
اگر نیک بنگرید، با کمی واقع‌نگری می‌توانستید لغزش‌های هر از گاهی خود را با دیدی مثبت‌تر مدیریت نمایید.
 


 
10- ریزش مو :
 
اگر ریزش موها فقط ناشی از این مشکل باشد، ان شاءالله با ترک خودارضایی و با گذشت زمان به حد کافی و تغذیه مناسب و ورزش و رفع هر گونه نگرانی و استرس ریزش موها نیز متوقف میشود.
 
ان شاءالله با ترک دائم خودارضایی و دوری از عوامل تحریک کننده و بعد از مدتی صبر و گذشت زمان، ریزش موتون قطع میشه و موهاتون دوباره رشد خواهد کرد منوط به اینکه همزمان به یک پزشک متخصص داخلی هم مراجعه کنید . احتمالا یه سری قرص بهتون میده و یه سری دستورات که همراه با ترک خودارضایی ان شاءالله مشکلتون کاملا حل میشه .

نکته 6 و 7 و 8 از صفحه 78 رو هم بخونید:  http://istemna.blog.ir/post/p78
صفحه 126 رو هم حتما بخونید:  http://istemna.blog.ir/post/p126
 


 
11- تخیلات جنسی و دو راهکار کش شوک و دویدن :
 
دو راهکار تاثیرگذار :
 
اولی یه روش روانشناسانه ساده ولی بسیار تاثیرگذار که بهش میگن انزجار درمانی (شرطی سازی بیزاری آور) :
یه کش پلاستیکی محکم بردار ببند به مچت و یا به بازوت . هر وقت تحریک شدی و خیالات جنسی اومد سراغت و یا فکر خودارضایی زد به سرت، این کش پلاستیکی رو محکم چند بار بکش و رها کن به طوری که در مچ یا بازوت درد شدیدی ایجاد بشه . این کار باعث میشه تحریکات و تخیلات جنسیت خاموش بشه و همچنین فکر خودارضایی از سرت بپره . اگر این روش رو جدی و خوب انجام بدی بعد یه مدت یه حالت انزجار از خودارضایی و این تخیلات پیدا میکنی و انشاالله با این کار استمنا و این تخیلات رو ترک میکنی و برای همیشه رها میشی ازش .
 
دومی هم این هست که تا این تخیلات جنسی اومد سراغت و یا فکر خودارضایی زد به سرت سریع یه شلوار بیرون بپوش و چند دور تو کوچه تون یا هر جای دیگه ای بدو . یا حداقل تو خونه بدو . اون وقت خودت میبینی که چطور اون آتیشی که داشت شعله ور میشد ، خاموش میشه و فکر خودارضایی هم از سرت میپره . با این روش خیلیها تونستند خودارضایی رو ترک بکنند .
 
به لطف خدا این راهکارها کمک موثری هست برای اینکه خودارضایی و این تخیلات رو برای همیشه ترک کنی . خودت میدونی که ارزشش رو به معنای واقعی کلمه داره . کلا با رهایی از این عادت ، خودت رو دوباره متولد میکنی و مزه یک زندگی جذاب رو خواهی چشید انشاالله .
 
 


12- لغزش در راه ترک :
 
اگر در راه ترک از این لغزشها داشتید خودتون رو ناراحت و سرزنش نکنید و به هیچ وجه ترکتون رو متوقف نکنید و نا امید نشید . در این صورت حتما موفق خواهید شد . این لغزشها طبیعی هست . فقط به آخر کار فکر کنید .
تصمیم بگیرید . دوباره . توکل کنید به خداوند و از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیرید  .

هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی ترکت رو متوقف نکن . اگر لغزشی در راه ترک داشتی هرگز ناامید و دلسرد نشو ، فوری توبه کن و ترکت رو با قدرت ادامه بده . با استمرار در ترک ، قطعا این عادت رو برای همیشه ترک خواهی کرد . 
 

 


13- اگر فقط یک بار طعم رهایی از خودارضایی رو بچشید :
 
اگر کسی فقط یک بار طعم زندگی رها شده از خودارضایی رو بچشه امکان نداره که دیگه بره سمت خودارضایی مگر اینکه خودش دوباره بخواد از مسیر حق منحرف بشه و یا دوباره دچار غفلت بشه و گرنه حتی فکر کردن به خودارضایی آزارش میده .
 
بعد از ترک خودارضایی هر کسی بعد یه مدت زمانی حال روحی و جسمیش خیلی خوب میشه . یکی بعد از 20 روز یکی بعد 40 روز یکی بعد از چند ماه ... ولی یه چیزی رو میگم یادتون نره و اون هم اینکه اگر تمام عمرت رو برای ترک خودارضایی بذاری که یک سال حالت روحی و جسمیت ایده آل بشه از نظر من می ارزه . البته الان خیلیهاتون تعجب بکنید ولی مسئله ای که هست اینه که شما از همون روز اولی که ترک میکنید خود به خود رضایت حق رو از خودتون احساس میکنید و این همون چیزی هست که باعث میشه اگر همون یک سال خوب هم نباشه باز ارزشش رو به معنای واقعی کلمه داره .
 پس خودارضایی رو رها کنید و سراغ عوامل تحریک نرید تا نه تنها مورد بالا از همون ابتدای ترک شامل حالتون بشه بلکه سالیان درازی رو که شاید از یک ماه بعد از ترکتون شاید هم بیشتر، شروع میشه رو با حال روحی و جسمی ایده آلی بگذرونید و دوست داشته باشید که زیاد عمر کنید .
 
 


14- من هر کاری میکنم بازم لغزش پیدا میکنم، چه کار کنم؟ + ترک تدریجی :
 
1- همین الان هر چیزی که ممکنه باعث تحریکت بشه رو از بین ببر و دیگه اصلا سراغ عوامل تحریک کننده نرو . مثلا اگر تو بوک مارکت سایت خاصی هست یا چتی یا ... هر چیز (خودت بهتر خودت رو میشناسی) دیگه ای که باعث تحریکت میشه . همه رو همین الان از بین ببر و نذار حتی 1 عکس باقی بمونه . همچنین از تخیلات تحریک کننده دوری کن و اگر هم فکر تحریک کننده ناخودآگاه به ذهنت رسید در همون نطفه خفش کن و فکرت رو منصرف کن .
 
2- میتونید مدام فاصله بین ارتکاب این عمل حرام رو بیشتر و بیشتر کنید تا روزی که کاملا ترک بشه ان شاءالله. مثلا طی چند ماه کاملا ترکش کنید. در این رابطه صفحه 92 رو حتما بخونید: http://istemna.blog.ir/post/p92

(خودارضایی در هر صورت حرام است.)

   
این چند تا کار رو که میگم هم حتما انجام بده چون کارت خیلی جلو میفته و راحت تر و سریع تر میتونی این عمل پرضرر رو ترک کنی . شاید بعضیهاش هم به نظرت بی ربط بیاد ولی کاملا مرتبط هست . حتی اگر به این چیزها اعتقاد نداری باز انجامشون بده :  
- نمازت رو حتما مرتب بخون.
- از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیر (مدد از حضرت ابوالفضل و امام حسین علیهم السلام رو فراموش نکن)
- ورزش . ورزش . ورزش . یه ورزش که قشنگ خستت بکنه البته رو اصول مثل شنا - دو میدانی - رزمی و ...  . خیلی تاثیر گذار هست .
- به پدر و مادرت بیشتر احترام بذار . شاید به نظرت بی ربط بیاد ولی این کارو که بکنی ، کارات اصلا جور میشه .
- روزه خیلی میتونه بهت کمک کنه . روزه، شهوت رو تعدیل و کنترل میکنه . میتونی از روزه هم برای ترک استفاده کنی .
 
صفحه 22 و 43 وبلاگ هم خیلی میتونه بهت کمک کنه . صفحه 43 رو بارها بخون که راهکارهاش قشنگ تو ذهنت بمونه .
 
صفحه 22 :  http://istemna.blog.ir/post/p22
صفحه 30 :  http://istemna.blog.ir/post/p30

صفحه 33 :  http://istemna.blog.ir/post/p33
صفحه 43 :  http://istemna.blog.ir/post/p43

راهکارهایی که در صفحه 94 گفته شده بسیار بهت کمک میکنه . حتما صفحه 94 رو بخون:  http://istemna.blog.ir/post/p94
 
هیچ وقت هم ناامید نشید و به هیچ وجه ترکتون رو متوقف نکنید . اگر لغزشی داشتید به هیچ وجه دلسرد و ناامید نشید و برنامتون رو ادامه بدید . تکرار میکنم به هیچ وجه و در هیچ شرایطی ترکتون رو متوقف نکنید . حتما موفق خواهید شد ان شاءالله . شک نکنید . از راهکارهایی هم که بهتون گفتم استفاده کنید واقعا کمکتون میکنه . هر وقت هم نظری داشتی حتما بیان کن .

  


 
15- من هر کاری میکنم بازم لغزش پیدا میکنم، چه کار کنم؟ - ترک تدریجی :
 
میتونید مدام فاصله بین ارتکاب این عمل حرام رو بیشتر و بیشتر کنید تا روزی که کاملا ترک بشه ان شاءالله. مثلا طی چند ماه کاملا ترکش کنید. در این رابطه صفحه 92 رو حتما بخونید: http://istemna.blog.ir/post/p92

(خودارضایی در هر صورت حرام است.)

 

اگر میخواهی که از این عادت سراسر ضرر نجات پیدا کنی و ترکت دائمی باشه و خودت رو دوباره متولد کنی و عوارضش رو از بین ببری پس خوب توجه کنید:  
 
همین الان هر چی عامل تحریک کننده هست رو از بین ببر و اینو بدون که اگر یه دونش هم باقی بذاری ممکنه دوباره برگردی به سمت استمنا . هر چی فیلم و عکس و سایت خاصی و چت و مکالمه خاصی و آهنگی که باعث تحریکت میشه و اگر چیزی در بوکمارکت داری که باعث تحریکت میشه و امثالهم و هر چیزی و هر چیزی و هر چیزی که باعث تحریکت میشه رو همین الان از بین ببر . ترک استمنا بدون دوری از عوامل تحریک کننده امکان پذیر نیست . حتی 1 درصد امکان پذیر نیست .

 
نکته بسیار مهم اینکه اگر خدای نکرده لغزشی برات پیش اومد و طی برنامه عمل نکردی به هیچ وجه و به هیچ وجه ترکت رو قطع نکن و نا امید نشو و ادامش بده . این لغزشها اگر خدای نکرده برات پیش اومد طبیعی هست و برای هر کسی ممکنه پیش بیاد . پس این نکته بسیار بسیار مهم رو بکن ملکه ذهنت .
 
مطمئن باش که به لطف خدا میتونی برای همیشه خودارضایی رو ترک کنی و همه عوارضش رو هم از بین ببری . ترک خودارضایی همراه با دوری از عوامل تحریک کننده نتیجش سلامتی روحی و جسمیت هست .
 

  
 
16- اوایل ترک خیلی تغییرات خوبی کرده بودم ولی دوباره مثل قبل شدم :
 
عجیب نیست . اوایل ترک ممکنه این بالا و پایینها و نوسانهای خلقی برای هر کسی پیش بیاد . دلیلش هم فکر میکنم شرطی شدن بدن باشه که با گذر زمان حتما روح و جسمت به یک حالت آرامش پایدار خواهد رسید . پس اصلا خودت رو ناراحت نکن و ترکت رو همراه با دوری از عوامل تحریک کننده ادامه بده و دیگه بهش فکر نکن و بیخیال باش . گذر زمان همه چیز رو حل میکنه انشاالله . خیالت راحت . 
 


 
17- زنا :
 
تنها راه مشروع برای ارضای غریزه جنسی، ازدواج هست و هر راه دیگه ای به غیر از این راه گناه هست و پیامدهای منفی بسیاری داره .
 
ارتباط جنسی با غیر همسر زنا محسوب میشه . زنا هم گناه کبیره و سراسر ضرر و پیامد منفی هست :
 
حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) : زِنا، شش پیامد دارد: سه در دنیا و سه در آخرت. سه پیامد دنیایى اش این است که: آبرو را مى بَرد، مرگ را شتاب مى بخشد و روزى را مى بُرد و سه پیامد آخرتى اش: سختى حسابرسى، خشم خداى رحمان و ماندگارى در آتش است.
 
 
این که نمیخواهید گناه کنید نشان از روحیه خداترسی شما داره .
 
دور هر گونه ارتباط جنسی و تحریک جنسی (چه حضوری چه تلفنی چه چت و ...) با غیر همسر رو یه خط قرمز بکشید.

 

همچنین از نقطه نظر روان شناسی هم هر گونه تحریک جنسی با غیر همسر پیامدهای منفی بسیاری به دنبال دارد.
 
خودارضایی رو هم ترک کنید چون عوارض روحی و جسمی بسیاری داره .
 
در هر صورت توبه کنید . هزاران بار هم اگر توبتون رو شکستید باز توبه کنید و برید به سمت خداوند . برای توبه هم پشیمانی کافی هست . خداوند مشتاق توبه من و شماست . خداوند در صورت توبه میبخشتتون . حیف نیست برای لذتهای کوتاه جنسی ، اون دنیامون رو جهنم بکنیم ؟ حیف نیست بهشت جاویدانی که پر از حوری و غلمان هست رو با این لذتهای زودگذر و پر از ضرر از خودمون دور کنیم ؟
 
آیا تحمل یک دقیقه آتش رو داریم ؟ جهنم حرف از یک دقیقه و یک ساعت نیست ، اونجا یه عمر باید با آتش سر بکنیم .
 
پس حالا که فرصت داریم، پاکدامنی پیشه کنیم که به فرموده حضرت علی علیه السلام بزرگترین عبادت پاکدامنی هست .
 
 


18- روش انزجار درمانی :
 
سعی کن به امور جنسی و تحریک کننده و شهوت زا اصلا فکر نکنی و اگر فکرش اومد سراغت سریع همون اولش فکرت رو به چیز دیگه ای مشغول کن و در همون نطفه خفش کن .
 
یه راهکار بهت میگم اینم انجام بده : یه چیزی که ازش حالت به هم میخوره رو انتخاب کن و وقتی اون تصاویر تحریک کننده میاد به ذهنت اونو بیار بیار تو ذهنت ، جوری که وقتی تصاویر میاد به ذهنت اون چیز حال به هم زن هم بیاد به ذهنت . به این روش میگن روش انزجار درمانی . یادت نره انجامش بدی .
 


 
19- ترس از نگاه دیگران ، کمبود اعتماد به نفس ، عدم تمرکز حواس :
 
منو یاد گذشتم انداختی . موقعی که گرفتار عوارضی که گفتی بودم . ترس از جمعیت ، ترس از نگاه دیگران ، کمبود اعتماد به نفس ، روابط اجتماعی پایین و ... . میخواهی بهت بگم چطوری هستی؟ دیدی میخواهی بری یه مهمونی اگر خجالت بکشی احساس میکنی همه دارن نگات میکنن ؟ تو خیابون و میان جمعیت که راه میری همین احساس رو داری . درسته ؟ میخواهی با یکی حرف بزنی بعد دوستش هم بغلشه ، تمرکزت رو از دست میدی . درسته ؟ کمبود اعتماد به نفس قاطی شده با عدم تمرکز حواس . درسته ؟
میدونم دوست من که چی داری میگی . درک میکنم . شاید من از تو خیلی بدتر بودم . اما حالا دقیقا برعکس شده . این عوارضی که واقعا عذاب آور هست دیگه اثری از هیچ کدومشون نیست . اعتماد به نفست نه تنها رو به راه میشه بلکه از نظر من خیلی از قبل هم بیشتر میشه . عدم تمرکز حواست نه تنها برطرف میشه بلکه از نظر من خیلی بیشتر از قبل هم میشه و ...
 
میدونی کی اینطوری میشی و حالت انقدر خوب میشه ؟ وقتی که خودارضایی رو با توبه و توکل به خداوند ترک کنی . از عوامل تحریک کننده تماما و تماما دوری کنی . از تخیلات تحریک کننده کاملا دوری کنی و بعد دیگه گذر زمان همه چیز رو همونجوری که گفتم برات میکنه به لطف خداوند . شک نکن . بهش دیگه فکر نکن و بیخیال باش و با رعایت اون کارها دیگه همه چیز رو بسپر به خداوند . یه روزی میایی به خودت میبینی اثری از هیچ کدوم از اون عوارضی که گفتی و نگفتی نیست و جاشون رو با چیزهای خیلی خیلی خوب و شیرینی عوض کردند مثل اعتماد به نفس فوق العاده بالا و عزیز شدنت بین همه و تمرکز حواس بالا و احساس یه قدرت زیاد و شیرین و ...
 
 


20- آرامش و تمرکز کاذب بعد از لحظه خودارضایی :
 
اون آرامش و تمرکز از صد تا اضطراب و تشویش بدتره . بدن شما نمیتونه در خودارضایی به صورت صحیح و اونجوری که فطری و درست هست ارضا بشه و برای همین پر هست از عوارض روحی و جسمی . اون آرامش کاذبی که بعد از لحظه ارضا شدن در خودارضایی بهتون دست میده اضطرابهای بسیار زیادی رو بعدها براتون در پی خواهد داشت چون بدنتون ناقص ارضا شده (صفحه 25 رو بخون:  http://istemna.blog.ir/post/p25) این عمل رو ترک کن دوست من که سراسر ضرر هست و خودت رو از شر عوارض حال و خدای نکرده آیندش رها کن . ضمن اینکه ممکنه خدای نکرده بعدا در زندگی زناشویی به مشکل بربخوری و از همه مهمتر آرامش و تمرکز کاذبی (در ظاهر آرامش و تمرکز) که در اثر یک گناه کبیره به وجود بیاد و غضب خداوند رو در پی داشته باشه حاصلش چی میشه ؟
با توبه و توکل به خداوند این عادت پرضرر رو بذار کنار و رضایت خداوند و خیلی چیزهای خوب دیگه رو به جاش بدست بیار .
 


 
21- علائم منی + آیا محتلم شدن در خواب در روند بهبودی تاثیر داره ؟
 
منی همراه با اوج لذت جنسی و با جستن و پرش خارج می شود. و معمولا بعد از بیرون آمدن منی بدن سست می شود و انسان احساس ارضا می کند و حالت شهوتش تمام می شود. اگر این علائم رو نداشته باشه منی محسوب نمیشه و غسل نمیخواد . چون تو خواب بوده ایرادی هم نداره . 

خروج منی در مردی که سالم است و مریض نمی باشد، دارای سه نشانه است: 1. همراه با شهوت باشد. 2. با جستن بیرون آید. 3. بدن سست شود. اگر هیچ یک از نشانه های سه گانه و یا یکی از آنها را نداشت، حکم به منی نمی شود؛ مگر آن که از راه دیگری یقین کند که منی است.
 
اگر هم علائم منی رو داشته باشه و منی محسوب بشه که همون محتلم شدن در خواب هست و ایرادی هم نداره و عوارضی هم نداره و طبیعی هم هست . فقط اگر محتلم شدی بعدش باید غسل جنابت رو انجام بدی تا پاک بشی .
 
پس اصلا نگران نباش چون اگر منی باشه و یا نباشه چون تو خواب بوده ایراد و عوارضی نداره و طبیعی هست . فقط به افکار و تخیلات جنسی و عوامل تحریک کننده نپرداز .
 
محتلم شدن در خواب تاثیری در روند بهبودیت نداره چون یک اتفاق طبیعی هست . البته جوری نباشه که در بیداری خودت رو تحریک کنی تا در خواب احتمالا ارضا بشی . نه . این که معلومه درست نیست چون در این صورت داری به عوامل و تخیلات تحریک کننده میپردازی .
 
فقط این مهمه که خودارضایی رو ترک کنی و از عوامل و تخیلات و افکار تحریک کننده دوری کنی . اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنت رسید در همون نطفه خفش کن و سریع حال و هوات رو عوض کن و ذهن خودت رو به چیز دیگه ای مشغول کن . حالا که داری ترک میکنی دیگه به عوارض خودارضایی فکر نکن و بیخیال باش . یه روز میرسه که به خودت میای میبینی که خوب خوب و سرحال سرحال شدی انشاالله .

 

 
 
22- فیلمهای جنسی و تحریک شدن و خودارضایی + آیا میتونم ترک کنم و در صورت ترک خوب میشم ؟
 
شما خودتون جواب سوال خودتون رو دادید . مهمترین دلیلی که شما رو به سمت این کار میکشونه همون فیلمهاست . ترک این عادت بدون دوری از عوامل تحریک کننده امکان پذیر نیست . ترک این عادت بدون دوری از عوامل تحریک کننده امکان پذیر نیست . ترک این عادت بدون دوری از عوامل تحریک کننده امکان پذیر نیست . تکرار کردم که یادتون باشه اینو بکنید ملکه ذهنتون . اگر هم ترک کنید و عوامل تحریک کننده رو از بین نبرید دوباره میرید سمتش . شک نکنید .
آیا سلامت روحی و جسمی خودتون ارزش این رو ندارند که عوامل تحریک کننده رو بذارید کنار ؟ چه چیزی به غیر از ضرر تا به حال داشتند ؟ یعنی انقدر ارزش دارند که روان خودتون رو به خاطرش خراب کنید و حافظه و جسم خودتون رو فداشون بکنید ؟
 
پس توبه کنید و توکل کنید به خداوند و همین الان همشون رو از بین ببرید و نذارید اثری از هیچ کدوم باقی بمونه و حتی یک عکس هم باقی نذارید . ممکنه یه عکسی شما رو تحریک کننده که دیگری رو نکنه . هر کسی خودش رو بهتر میشناسه . هر چیزی که باعث تحریک شما میشه رو همین الان از بین ببرید و دیگه سمتش نرید . هیچ عامل تحریک کننده ای نباید در دسترس شما باشه .
 
صفحه 22 وبلاگ:  http://istemna.blog.ir/post/p22 رو بعد از پست بنده حتما بخونید و طبق همون عمل کنید . اگر در راه ترک خدای نکرده لغزشی داشتید به هیچ وجه ترکتون رو متوقف نکنید و نا امید نشید . به هیچ وجه . پس یادتون نره که هیچ موقع ترکتون رو متوقف نکنید حتی اگر خدای نکرده لغزشی در بین راه داشتید . در این صورت امکان نداره که نتونید ترکش کنید به لطف خداوند . نمیشه بگید دست خودم نیست چون همچین چیزی امکان نداره . حتما دست خودتون هست اگر خودتون واقعا بخواهید .
 
اگر فکر تحریک کننده ای به ذهنتون رسید سریع در همون نطفه خفش کنید و نذارید اون فکر ادامه پیدا کنه . اگر وسوسه شدید سریع حال و هواتون رو عوض کنید و ذهنتون رو به چیز دیگه ای منحرف کنید . از تنهایی حتی المقدور دوری کنید . تنهایی کلید اقدام به خودارضایی هست .
 
یه سری کارها هم خیلی میتونه بهتون کمک کنه : نماز ، مدد از اهل بیت علیهم السلام ، ورزش ، روزه ، احترام به پدر و مادر . اینها خیلی میتونه بهتون در ترک این کار کمک کنه .
 
در صورت ترک این کار و دوری از عوامل و تخیلات تحریک کننده ، به لطف خداوند همه مشکلاتی که در اثر این عادت پیدا کردید بعد از ترک و دوری از عوامل و تخیلات تحریک کننده از بین خواهد رفت انشاالله . هر عارضه ای که براتون به وجود اورده از بین میره . جاش چیزهای خیلی خوبی رو خدا بهتون میده که در خواب هم تصور نمیکردید . همه و همه به خاطر این هست که پا روی نفستون گذاشتید و کاری رو ترک کردید که خداوند دوست نداره . توبه کنید و توکل کنید به خداوند و خودارضایی رو ترک کنید و از عوامل و تخیلات تحریک کننده دوری کنید و دیگه به عوارضش فکر نکنید و بیخیال باشید . عجله هم نداشته باشید . یه روزی میاد که میبنید خوب خوب شدید و همه مشکلاتتون برطرف شده و جاش چیزهای خیلی خیلی خوب دیگه ای رو به دست اوردید .
 


 
23- مشکل در لذت بردن از زناشویی :
 
کسانی که در اثر خودارضایی در زمان تاهل از رابطه زناشویی لذت نبرند چند حالت داره . یا اینکه خودارضایی رو هنوز ترک نکردند . یا اینکه مشکلات دیگه ای به غیر از خودارضایی عامل اون مشکل باشه و گرنه با ترک و رهایی از خودارضایی مشکلی دیگه نیست انشاالله و اگر هم در بدبینانه ترین حالت مشکلی هم هنوز باقی مونده باشه قابل درمان هست و اصلا جای نگرانی نیست .
 
 


24- تنبلی در نماز خوندن :
 
 بهتون تبریک میگم که نمازتون رو شروع کردید . بدون شک یکی از بزرگترین تصمیم های زندگیتون رو گرفتید .
 
 همان اذان که میگن برو نماز رو بخون . یعنی این رو تو ذهنت جا بنداز که الان که وقت اذان هست همه کارها تعطیل . مگه چند دقیقه وقت میبره ؟ کلا نماز ظهر و عصر بیشتر از 5 دقیق وقت نمیبره، حالا تو مسجد هم باشه چند دقیقه بیشتر. برای چی میگم اول وقت ؟ ببین اگر اول وقت عادت کنی دیگه این تنبلیت هم از بین میره . حالا بگذریم از ثوابها و مزایای بسیار دیگش . حالا اگر خواستی تنها بخون اگر هم خواستی مسجد . اگر مسجد خوندی که خیلی خیلی بهتر هست از هر لحاظ . کلا این تنبلیت هم بعد از یه مدت کوتاه از بین میبره . بگذریم از اینکه نماز جماعت ثوابش قابل محاسبه نیست . شما فقط حساب کن هر قدمی که برمیداری تا مسجد بری برای هر قدمت هفتاد هزار تا ثواب مینویسند .
 
پس پیشنهاد من برای اینکه این تنبلیت برای نماز از بین بره اینه که حتما همون موقع اذان برو نمازت رو بخون . اصلا عادت میکنی . خودت امتحان کن . حالا اگر مسجد هم بخونی که خیلی بهتر هست از هر لحاظ .
  
نماز بسیار تو زندگیت تاثیرگذار هست . مطمئن باش که خداوند دوسِت داره که میخواد نماز بخونی و به دلت انداخته . نماز تشکر از خداست .
 
 
این کار رو چند روز جدی انجام بده خودت تاثیرش رو خواهی دید . حتما خواهی دید انشاالله . هر وقت هم نظر یا سوالی داشتی حتما بیان کن .

 

برای درمان تنبلی در نماز خوندن این صفحه رو حتما حتما باز کن و مطالب مربوطه رو بخون: http://akhlagh.porsemani.ir/term66
   
این صفحه رو هم حتما حتما بخون :  http://barayeyadat.blogfa.com/post/124

 

 


25- حمام :
 
کسانی که در حمام میرن و خودارضایی میکنن، و یا اینکه در حمام تحریک میشن و مرتکب خودارضایی میشن حتما حتما این مطلب رو بخونند:

با آب "نیمه سرد" و یا آب "ولرم مایل به سرد" دوش بگیرید. این کار علاوه بر فواید زیادی که داره، باعث میشه شهوتتون بخوابه (البته یادتون باشه که آب، کاملا سرد نباشه).

حمامتون رو لفت ندید . کارتون که تموم شد سریع حمام رو ترک کنید . به بدن خودتون تا جایی که ممکن هست نگاه نکنید . وارد حمام که میخواهید بشید تا وقتی که زیردوش نرفتید لباسهاتون رو کامل در نیارید . به مسائل شهوت انگیز فکر نکنید و اگر چیزی ناخودآگاه به ذهنتون رسید سریع در همون نطفه خفش کنید و نذارید اون فکر ادامه پیدا کنه و فکر خودتون رو به چیز دیگه ای منحرف کنید . موهای زائد بدنتون رو زیاد کوتاه نکنید البته تا جایی که از نظر بهداشتی مشکلی نداشته باشه .
 
این مطلب رو هم از جای دیگری براتون میذارم :
 
حمام یکی از جاهایی است که زمینه ابتلا به خودارضایی در آن جا فراهم است. چون در زمان حمام رفتن، نوجوان تنهاست و گفتیم که یکی از علل خودارضایی، تنهایی است. بعضی از نوجوانان به بهانه تمیزی و یا به علت داشتن وسواس، وقت زیادی را در حمام می‌گذرانند که بسیار غلط است، نوجوان بهتر است برای حمام رفتن، به نکات زیر توجه نماید و آنها را به کار ببندد:

 

مدت حمام را تا جایی که ممکن است کوتاه باشد و در صورت امکان از پانزده دقیقه بیشتر نشود.
 
در حمام به طور کامل عریان نشود و لباس زیرش را تا لحظه آخر بر تن داشته باشد.
 
از لیف و صابون زدن به اندام تناسلی اجتناب نماید و به شستن آن با آب کفایت کند.
 
از دست ورزی و بازی کردن با اعضای بدنش، به ویژه ناحیه آلت تناسلی خودداری نماید.
 
به هیچ عنوان به بدن خودش، به ویژه ناحیه آلت تناسلی نگاه نکند، (نه به طور مستقیم و نه در آینه).
 
در صورت نیاز به از بین بردن موهای زائد بدن، به جای تیغ از پودرهای بهداشتی موبر استفاده نماید.
 
از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان، به خصوص لباس زیر اینچنینی اجتناب کند.
 
منبع : pooyamoshavereh.persianblog.ir

 

مطمئن باشید که با رعایت نکات بالا مرتکب خودارضایی نخواهید شد ان شاءالله. و بعد هم مطمئنا خوشحال میشید که خوب شد خودارضایی نکردید.
 
 


26- علائم منی :
 
منی عبارت از مایعی است که درهنگام تحریک شدید جنسی خارج می شود و نشانه هایی دارد:
نشانه های خروج منی در مردانی که مریض نیستند، دو تا است:
1- باجستن و پرش خارج می شود.
2- همراه با لذت و شهوت (یعنى لذّت و خوش آمدن) خارج می شود.
معنای جستن آن است که منی از داخل مجری با پرش خارج می شودو به بیرون از مجری می پرد و خارج شدن منی از مجری همراه با پرش و همراه با احساس لذت جنسی می باشد.
اگر رطوبتی از انسان خارج شود و شک کند که منی است یانه و هیچ یک از این دو نشانه یا بعضى از این دو نشانه را نداشته باشد، حکم منى را ندارد، غسل هم ندارد و لباس و بدن را هم نجس نمی کند و وضو را هم باطل نمی کند.
 
منی همراه با اوج لذت جنسی و با جستن و پرش خارج می شود. و معمولا بعد از بیرون آمدن منی بدن سست می شود و انسان احساس ارضا می کند و حالت شهوتش تمام می شود.
 
اون مایعاتی که قبل از منی در حالت تحریک جنسی از بدن خارج میشه اسمش مذی هست که پاک هست و وضو رو باطل نمیکنه و غسل هم نمیخواد . فکرهای تحریک کننده نکنید که به اون حالتی دست پیدا کنید که اون مایعات قبل از منی ازتون خارج میشه . خودارضایی رو ترک کنید و از عوامل و تخیلات تحریک کننده فاصله بگیرید و به مرور زمان شاهد فواید به معنای واقعی کلمه شیرین ترکش باشید . اگر هم فکر تحریک کننده ای ناخودآگاه به ذهنتون رسید در همون نطفه خفش کنید و نذارید اون فکر ادامه پیدا کنه .
 


 
27- چه کار کنم کمتر جنب بشم ؟
 
چند تا کار رو میگم حتما انجام بده دیگه این خوابها کمتر برات اتفاق میفته . ضمن اینکه حواست باشه به خودت تلقین منفی نکنی . چون جنب شدن در خواب یه چیز طبیعی هست و ضرری نداره . فقط بعدش باید بری غسل کنی . اما اگر بیش از حد جنب میشی یک سری راهکار (که بعضیهاش رو از دو سایت پرسمان دانشجویی و اسلام کوئست براتون گذاشتم) میگم که بهت کمک میکنه که این اتفاق کمتر برات بیفته:

- از عوامل تحریک کننده کاملا پرهیز کن . 

- از مشاهده انواع عکس و فیلم های شهوت انگیز به شدت پرهیز کنید.
- به مسائل تحریک کننده و جنسی و شهوت زا در طول روز اصلا فکر نکن . اگر هم چیزی به ذهنت رسید در همون نطفه خفش کن و بهش دامن نزن . چون این افکار و خیالات در جنب شدن در خواب تاثیرگذار هست .
- هیچ وقت با مثانه پر نخواب . حتما قبل از خواب مثانت رو تخلیه کن .

- در سرویسهای بهداشتی از آب سرد استفاده کنید.
- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، موز، تخم‏ مرغ، ادویه های بسیار تند، گوشت سرخی، و غذاهای چرب، اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کن .

- سعی کن با شکم بیش از حد معمول پر، نخوابی .
- هیچ وقت به رو نخواب .
- لباس زیرت به هیچ وجه تنگ و چسبان نباشه . خیلی سخت و خیلی نرم هم نباشه . کلا اگر دیدی لباس زیری پوشیدی که یک درصد بیشتر تحریکت میکنه اون رو دیگه نپوش ...
- خیلی آب و مایعات نخور .
- سعی کن با وضو بخوابی .
- با لباس کامل بخواب .
- وقتی دیگه بیدار شدی سریع رخت خوابت رو ترک کن و دیگه الکی نخواب که خیلی از جنب شدنها تو همین خوابهای اضافه رخ میده .

- شبها دو ساعت قبل از خواب هیچ چیزی نخور حتی مایعات .

- محل خوابیدنت گرم نباشه، سعی کن در جایی که خنک هست بخوابی.

- از روانداز سنگین و زیرانداز نرم استفاده نکنید.

- سعی کنید به هر وسیله نیمه شب از خواب بیدار شده و مثانه خودت رو تخلیه کنی.

- از پوشیدن لباسهای تنگ و چسبان پرهیز کن.

- از خیال پردازی دوری کنید و سعی کنید همیشه مشغول به کارهای مفید باشید (مطالعه کتاب های غیر شهوت انگیز - ورزش سنگین و ...) و به یاد داشته باشید بی کاری مسئله ای است که اگر از آن دوری نکنید ممکن است شما را به هر چیزی وا دارد.

- در صورت امکان سعی کنید در جایی تنها نباشید.

- روزه گرفتن برای کنترل خواسته های نفسانی و تقویت اراده شما بسیار مفید است.

- اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، سعی کنید پرخوری نکنید و یا حداقل به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.

- توصیه می شود از غذاهایی که در سطح توان جنسی تأثیر مثبت دارد و آنها را افزایش می دهد اجتناب کنید و به میزان ضرورت اکتفا کنید. مانند: پیاز، تخم مرغ، ادویه های بسیار تند، غذاهای پرچرب و مصرف نوشیدنی در وسط غذا و گوشت قرمز و از طرف دیگر مصرف غذاهایی که تأثیر منفی دارند و توان جنسی را کاهش می دهد بیشتر استفاده کنید مانند سبزیجات، ماست و پنیر کم چرب، گوشت دریایی و... .

- شب ها قبل از خواب مطالعه کنید.

- از تماس بی مورد با اعضای تناسلی پرهیز کنید.

- همیشه به ویژه هنگام خوابیدن به یاد خدا باشید و هنگام خوابیدن چند آیه از قرآن را تلاوت کنید.

- سعی شود هنگام خواب به امور شهوانی نیندیشید.

- یه پیشنهاد هم میکنم اگر انجامش بدی موثر هست: یه ورزش انرژی بر رو شروع کن . طوری که شب که میخواهی بخوابی از خستگی اون ورزشه خوابت ببره .
معاویه بن عمار از امام صادق (ع) نقل می کنند که ایشان فرمودند: اگر از جنب شدن نگرانی، هنگام خواب، این دعا را بخوان:

 "اَللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنَ الِاحْتِلَامِ وَ مِنْ سُوءِ الْأَحْلَامِ وَ مِنْ أَنْ یَتَلَاعَبَ بِیَ الشَّیْطَانُ فِی الْیَقَظَةِ وَ الْمَنَام‏"

ترجمه: خدایا از جنابت و از خواب های بد، به تو پناه می برم و نیز از آن که شیطان در خواب و یا بیداری مرا بازیچه خویش قرار دهد. منبع: شیخ صدوق، من لا یحضره الفقیه، ج 1، ص 471، ح 1358، انتشارات جامعه مدرسین، قم، 1413 هـ ق.

مطمئنا این دعاها در انسان تاثیر گذاشته و در کنار راهکارهایی که گفته شد می تواند به شما کمک نماید. 

 

اما باز هم تاکید میکنم که جنب شدن در خواب یه چیز طبیعی هست و هیچ ایراد و گناه و ضرر و عوارضی نداره. بعد از جنب شدن غسل جنابت واجب میشه. جنب شدن در خواب نه تنها هیچ ضرری نداره بلکه بسیار خوب و مفید هم هست و موجب تخلیه روحی و جسمی شما میشه. نکته 2 از صفحه 23 رو هم اینجا براتون میذارم: دیدن خواب جنسی و خارج شدن منی، نه تنها هیچ ضرری ندارد بلکه بسیار خوب هم هست زیرا هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی موجب تخلیه شما می شود حتی اگر کسی دو سه بار در طول هفته جنب شود (انزال در خواب) بازهم این اتفاق می تواند کاملاً طبیعی و بدون ضرر باشد، البته باید به این نکته توجه داشت کسانی که بیش از حد در طول روز به سکس فکر می کنند، دفعات دیدن خواب جنسی و جنب شدن آنها از حد عرف خارج شده و این تا حدودی مضر است.
 


28- فکر باطل خودکشی + ترک تدریجی :
 
خودکشی زمانی خوب بود که آدم بعدش راحت میشد در صورتیکه اول بدبختی و عذاب هست . اگر قرار بود که با لغزشهای در راه ترک، آدم خودش رو بکشه که الان خیلیهایی که الان ترک کردند به جاش تو قبر بودند یکیش خود بنده . شما اگر خودتون رو بکشید در اون صورت مرتکب بزرگترین گناه و اشتباه شدید که قابل جبران نیست . دیگه اون موقع هیچ کاری نمیتونید بکنید . الان که زنده اید باید از فرصتها استفاده کنید اونوقت شما میخواهید فرصتهاتون رو بکشید ؟
شما مطمئنا میتونید این کار رو ترک کنید . فقط کافی هست که ترکتون رو متوقف نکنید . اگر لغزشهایی هم داشتید طبیعی هست و ناامید نشید و ترکتون رو متوقف نکنید . شما هدفتون باید ترک کردن باشه و به هدفتون هم به لطف خداوند حتما خواهید رسید .

این افکار باطل و ناامید کننده رو شیطان به ذهنتون میاره و قصدش ناامید کردن شماست. با وجود خداوند ناامیدی هیچ معنایی نداره. این افکار رو به ذهنتون راه ندید. با ترک خودارضایی عوارضش هم صد در صد با گذشت زمان برطرف خواهد شد ان شاءالله. شما حتما حتما نکته 90  از صفحه 146 رو بخونید: http://istemna.blog.ir/post/p146


نکته بعدی اینکه شما با خودتون تصمیم بگیرید که تدریجی به تأخیر بیندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به ۹ روز یک بار بکشانید و هر روزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.

 

مطلبی رو از سایت سوال سیتی براتون میذارم که حتما بخونید (جمله قبلی هم از همین سایت بود):

"در ابتدا یک نکته کلی خدمت شما عرض کنم که غیر از چهارده معصوم ممکن است هر انسانی در دوره ای از زندگی اش دچار لغزش و مشکلاتی شود اما نباید به دلیل این لغزش ها و مشکلات اصل انسانیت و شخصیت انسانی خود را تخریب و نابود کند. بنابراین در مرحله اول شما نباید به دلیل مسایل و مشکلات پیش آمده خودتان را سررزنش کنید زیرا سرزنش باعث کاهش اعتماد به نفس و کاهش اعتماد به نفس باعث ضعیف شدن اراده می شود و در نتیجه در مراحل بعدی ممکن است هیچ رفتاری از شما تغییر نکند. بنابراین شما باید با خودگویی مثبت و احترام، روش منطقی حل مسأله خود را یاد بگیرید.
در مورد خودارضایی هم که ریشه در اضطراب و نگرانی شما دارد بهتر است راهکارهای زیر را انجام دهید:

۱- پرهیز از خود سرزنشی و احساس گناه (شما نباید به خاطر این مسئله که پیش آمده خودتان را سرزنش کنید و باید با خود بگویید همانطور که در بیماری های جسمی یا مسائل دیگر زندگی فرد شخصیت خودش را نمی کوبد و دنبال درمان و حل مسئله اش می گردد. شما هم راه حل مسئلتان را با خونسردی و عدم سرزنش باید فرابگیرید.
۲- احترام به خود و تحویل گرفتن خود( تهیه لیستی از نقاط مثبت فراموش شده و مرور روزانه).
۳- پرهیز از بی ارزش کردن خود، توانایی ها و مهارت های و ابعاد خوب شخصیت تان.
۴- پرهیز از تنهایی، افزایش تعاملات اجتماعی و مشغولیت های خانواده و دوستان.
۵- حذف تصاویر و به طور کلی محرک های جنسی در بیرون مثلا در محیط آموزشی شما می توانید با توجه گردانی و تمرکز یابی روی گفتار معلم و پردازش محتوای درسی از نگاه کردن به محیط اطرافتان غافل شوید. همچنین در بیرون کلاس هم با توجه به وسایل و موضوعاتی که وسوسه برانگیز نیستند وقتتان را بگزرانید از دیدن فیلم ها و... که تحریک کننده جنسی هستند بپرهیزید.
۶- هنگام هجوم افکار جنسی که معمولا در تنهایی اتفاق می افتد عدم پرورش این افکار و قطع ناگهانی به محض ورود این افکار شناخته شده از طریق ترک موقیت فعلی و تغییر موقعیت فیزیکی ، مثلا رفتن به طرف یخچال و آب خوردن ، خارج شدن از محیط تنهایی و برقراری یک مکالمه با خویشاوندان، روشن کردن تلویزیون و... باعث قطع افکار زنجیره ای جنسی خواهد شد.
۷- ورزش و تحرکات بدنی باعث تبدیل انرژی جنسی به سوخت و ساز می شود پس ترجیجا در جمع ورزش کنید.
۸- پرهیز از غذا های پرکالری مانند فلفل، پیاز و ادویجات
۹- گرفتن دوش آب ولرم و یا خنک در طول روز
۱۰- سعی کنید تا وقتی که خسته نشدید وارد رختخواب نشوید یا هنگام خواب خواند کتاب یا گوش کردن و تمرکز بر روی موسیقی آرام خوب است.
۱۱- سعی کنید به خود امنیت برای عمل استمنا را ندهدید مثلا درها ی اتاق را کاملا نبندیید و همچنین محل خوابتان را زیاد گرم نگه ندارید.
۱۲- از پوشیدن لباس های تنگ خود داری کنید
۱۳- هیچ وقت به طور کامل عریان نشوید و سعی کنید حتی المقدور اندام های جنسی خود را نبینید.
۱۴- از دست ورزی به آلت تناسلی خود در هر شرایطی پرهیز کنید.
۱۵- با خود تصمیم بگیرید که تدریجی به تأخیر بیاندازید مثلا اگر هفته ای یک بار است با مدیریت و ترفند هایی به ۹ روز یک بار بکشانید و هروزی که پاک هستید به رخ خودتان بکشید و به خود افتخار کنید و این پاک بودن را بی ارزش نکنید.
۱۶- ورزشهایی مانند شنا ، کوه نوردی و... بسیار مفید است."

منبع: http://www.soalcity.ir
 

مراجعه به یک روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) ماهر خیلی میتونه بهتون کمک کنه . همونطور که جسم انسان ممکنه مریض بشه روح انسان هم ممکنه مریض بشه . فقط اگر روانپزشک بهتون دارویی داد فقط و فقط تحت نظر خودش مصرف کنید و به هیچ وجه، تاکید میکنم به هیچ وجه خوددرمانی نکنید .

 

صفحه 125 رو که تجربه نزدیک به مرگ آقای محمد زمانی هست رو حتما حتما همین الان بخونید: http://istemna.blog.ir/post/p125

این صفحات رو هم لطف کنید حتما حتما بخونید :

صفحه 1 :  http://istemna.blog.ir/post/p1
 
صفحه 22 :  http://istemna.blog.ir/post/p22
 
صفحه 33 :  http://istemna.blog.ir/post/p33
 
صفحه 30 :  http://istemna.blog.ir/post/p30
 
صفحه 94 :  http://istemna.blog.ir/post/p94
 
صفحه 43 رو هم حتما بخونید . خیلی کمکتون میکنه:  http://istemna.blog.ir/post/p43

  
منتظر نظرات بعدیتون هستم .

 


 
30- پرده بکارت،خودارضایی،خونریزی :
 
بستگی به روش انجامش داره . اگر بدون وارد کردن جسم خارجی داخل واژن باشه احتمال پاره شدنش کم هست . ممکنه عامل خونریزی چیز دیگه ای باشه . ولی در هر صورت اگر نگرانید به یک پزشک متخصص زنان یا ماما مراجعه کنید که کاملا مطمئن بشید چون خودتون نمیتونید تشخیص بدید و حتما باید معاینه توسط متخصص انجام بشه .
 
انشاالله که مشکلی نیست . نگران نباشید .
 
خودارضایی رو حتما ترک کنید چون سراسر ضرر هست . ترکش هم سراسر فایده . توبه کنید و توکل کنید به خداوند و خودتون رو از این عادت پرضرر برای همیشه رها کنید . صفحه 16 وبلاگ رو هم حتما بخونید:  http://istemna.blog.ir/post/p16
 

 


31- دلیل خودارضایی کودکان + عکس العمل پدر و مادر :
 
این دو لینک رو بخونید :
 
لینک اول :
 
http://www.beytoote.com/psychology/behavior-baby/warned-you-about-their-satisfy.html
 
لینک دوم :
 
http://www.drvalipour.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=2437
 
 


32- خودارضایی رو گذاشتم کنار ولی میرم عکس تحریک کننده میبینم، چه کار کنم ؟
 
ببین مگر نمیخواهی خودارضایی واقعا رها کنی ؟ مگر نمیخواهی کاملا و زودتر خوب بشی ؟ اگر میخواهی پس سراغ اون عکسها نباید بری . اولا که شک نکن که اون عکسها دوباره برت میگردونه به سمت خود ارضایی . شک نکن . دوما مگر نمیخواهی ترکت درست و بهبودت کامل و حتمی باشه ؟ چون دیدن اون عکسها حتی اگر باعث استمنا نشه ایراد داره و باعث میشه یا خوب نشی یا کامل خوب نشی . چون باعث تحریکت میشه .
دوست من سلامت روحی و جسمیت خیلی ارزشش بالاتر از دیدن چند تا عکس هست . باور کن دیدن این عکسها و عوامل تحریک کننده بخواهی نخواهی رو روح و جسمت تاثیرگذار هست . رو معنویتت تاثیر گذار هست . رو رابطت با خدا تاثیرگذار هست . رو روابط اجتماعیت تاثیرگذار هست . بذارشون کنار و فواید کنار گذاشتنشون رو ببین .
 


 
33- آیا خودارضایی به میزان کم ضرر نداره ؟
 
نه . خودارضایی به میزان خیلی کم هم ضرر داره (به صفحه 35 مراجعه کن) . ضمن اینکه نمیشه کم نگه داشت به دو دلیل (به صفحه 61 مراجعه کن) .
 
صفحه 35 :  http://istemna.blog.ir/post/p35
صفحه 61 :  http://istemna.blog.ir/post/p61
 
توبه کن و ان شاءالله با توکل به خداوند برای همیشه این عادت پرضرر رو رها کن .
 
 

 
34- تنهایی و خود ارضایی :
 
تنهایی کلید اقدام به استمناست . تا اونجایی که ممکن هست نباید تنها باشید .
همیشه سعی کنید موضوعاتی برای فکر کردن در ذهنتون داشته باشید . اگر فکر تحریک کننده ای به ذهنتون رسید در همون نطفه خفش کنید ، خودتون رو از تنهایی در بیارید ، حواس خودتون رو به چیز دیگه ای مشغول کنید ، ذهنتون رو به چیز دیگه ای منحرف کنید ، بزنید بیرون از خونه ، برید پیش کسی ، بیایید تو جمع ، تغییر حالت بدید ، خودتون رو از اون حال و هوا دور کنید و یا هر کار درست دیگه ای که باعث بشه ذهنتون به چیز دیگه ای مشغول بشه رو انجام بدید .
 
 


35- فیلمهای جنسی :
 
کلید رهایی شما از خودارضایی همونی هست که خودتون گفتید . دوری از فیلمها و عکسهای جنسی .
ترک خودارضایی بدون دوری از فیلمها و عکسهای جنسی امکان پذیر نیست . حتی 1 درصد امکان نداره که کسی بتونه خودارضایی رو ترک کنه و از اونور بخواد فیلمها و عکسها جنسی هم ببینه .
 
یعنی واقعا زندگی و سرنوشت شما رو باید یه فیلم و عکس تعیین بکنه ؟ یعنی انقدر ارزش دارند که زندگی و سرنوشتتون رو فداشون بکنید ؟ کافیه این سوال رو قشنگ هضم بکنید تا دیگه سراغ این فیلمها نرید . فقط جواب این سوال رو در ذهن خودتون ملکه کنید : آیا زندگی و سرنوشت من رو باید این فیلمهای سراسر ضرر، رقم بزنند؟
 
باور کنید که اگر خودتون بخواهید دیگه نمیرید سمتش . توکل کنید به خدا و توبه واقعی بکنید و خودتون بخواهید . باور کنید اگر خودتون بخواهید همه رو همین الان از بین میبرید و دیگه سمتش نمیرید . اگر یه وقتی با تمام وجود وسوسه شدید خودتون رو برای لحظه ای از اون حال و هوا دور کنید . خواهید دید که فروکش میکنه .
 
باور کنید لذت ترک این فیلمها قابل مقایسه با دیدن اینجور چیزها نیست . وقتی کاملا رها بشید ازش متوجه میشید من چی میگم . وقتی این عوامل تحریک کننده و به تبع اون خود ارضایی رو ترک کنی به معنای واقعی کلمه خودت رو دوباره متولد کردی دوست من و این رو دقیق نمیفهمی تا وقتی که خودت حسش کنی .
 
صفحه 42 رو حتما بخونید:  http://istemna.blog.ir/post/p42
صفحه 43 رو هم حتما بخونید:  http://istemna.blog.ir/post/p43
 

 


36- دچار عوارضش شدم، ترک میکنم ولی بعد یه مدت دوباره میرم سراغش. من هر کاری میکنم بازم لغزش پیدا میکنم، چه کار کنم؟ :
 
یه دلیلش اینه که احتمالا هنوز عوامل تحریک رو کاملا از بین نبردید . هر چیزی که شما رو تحریک میکنه باید ازش فاصله بگیرید . هر چیزی یا محیطی یا شرایطی که باعث تحریک شما میشه به هیچ عنوان نباید در دسترس شما باشه و باید کاملا ازش دوری کنید . مثلا اگر سایت خاصی در بوک مارکتون هست همین الان حذفش کنید و ... .
 
نکته دیگه ای که خیلی خیلی مهم هست این هست که اگر در حین ترک خدای نکرده دچار لغزش شدید، هرگز دلسرد و ناامید نشید و ترکتون رو به هیچ وجه متوقف نکنید .فوری توبه کنید و برید غسل کنید و ترکتون رو با قدرت ادامه بدید. در صورت استمرار در ترک قطعا برای همیشه رها خواهید شد ان شاءالله. به این نکته که از صفحه 33 براتون میذارم دقت کنید:
خودارضایی نوعی اعتیاد روانی محسوب می‌گردد . در برخی جهات شباهات زیادی با انواع دیگر اعتیاد (مانند مواد مخدر و الکل و...) دارد.
همه متخصصان درمان اعتیاد در این موضوع هم‌عقیده اند که بازگشت ناخواسته به شرایط قبل امری طبیعی و یکی از مراحل درمان محسوب می‌گردند. بسیاری از معتادانی که اقدام به ترک کرده‌اند، در طول فرایند درمان ناخواسته دچار لغزش‌های رفتاری می‌گردند . لغزش‌های رفتاری به هیچ وجه به معنای شکست درمان نیست. یکی از علت هایی غلطیدن دوباره به اعتیاد قبلی، قرار گرفتن در محیطی است که در آن جا اعتیاد زیاد اتفاق افتاده بود، مثلاً یاد‌آوری یک صحنه خاص، یا قرار گرفتن در مثلاً حمام و هنگام شستن آلت و... . به همین خاطر بسیار توصیه می شود که در آن شرایط خاص قرار نگیرند.
 
در هر حال لغزش‌های غیر اختیاری طبیعی است . نباید به بزرگ‌نمایی آن پرداخت. متأسفانه در افرادی که به خود درمانی اعتیاد می‌پردازند و از نعمت هدایت درمانگر محرومند، هر گونه بازگشت را به منزله شکست قطعی در درمان تلقی می‌کنند. این باعث توهم، عدم کنترل و بی‌ارادگی فرد می گردد. این تصور آسیب‌زا، فرد را از ادامه درمان مأیوس می‌سازد ، در حالی که درصد پیشرفت درمان فرد بسیار بالاست.
اگر نیک بنگرید، با کمی واقع‌نگری می‌توانستید لغزش‌های هر از گاهی خود را با دیدی مثبت‌تر مدیریت نمایید.
 
 
نکته بعدی این هست که یادتون باشه توبه و توکل به خداوند خیلی میتونه بهتون کمک کنه . کلا از هر لحاظ . کلا یک دقیقه هم زمان نمیبره . سعی کن از ته دل توبه کنی . برای توبه هم پشیمانی کافی هست .
 
 
نکته بعدی در مورد وسوسه شدن با تمام وجود ، اولا اصلا نباید بذاری به این درجه از تحریک شدن برسی ولی اگر همچین حس تحریک و وسوسه شدید بهت دست داد اینو که بهت میگم یادت نره :
 
این حالتی که برات پیش اومده تقریبا برای خیلی از کسایی که به خودارضایی مبتلا بودند پیش اومده از جمله خود من . حالا میخوام تجربم رو بهت بگم که چکار کنی خلاص بشی از این حالت :
 
تو یه آتیش رو فرض کن . اولش با یه جرقه شروع میشه . بعد آتیشش بیشتر میشه . بعد شعله هاش زیادتر میشن و بعد آتش به بالاترین حد خودش میرسه . حالا تو به من بگو ، چه راهی هست برای اینکه این آتش به بالاترین حد خودش نرسه و بشه راحت تر مهارش کرد ؟ خب معلومه بهترین راه این هست که نذاری اون جرقه بخوره و اگر خورد همون اولش خاموشش کنی . اینجور موقعها کافیه برای یکی دو ثانیه از اون حال و هوا دور بشی . برو بیرون از خونه . خودت رو از تنهایی در بیار بعد اونوقت خودت میبینی که همون آتشی که داشت یهو گر میگرفت و شعله ور میشد و یا یک دفعه ای شعله ور شده بود چطوری خفه میشه و خاموش . پس جلوی جرقه رو بگیر . اگر هم جرقه خورد و داشت شعله ور میشد با عوض کردن حال و هوا خفش کن .
 
 
نکته بعدی اینکه حتما یه ورزش انرژی بر رو شروع کن . بسیار بسیار میتونه بهت کمک کنه . از هر لحاظ . هم در ترکت هم در بهبودیت و کلا سراسر منفعت هست برات . ورزش رو به هیچ وجه فراموش نکن .
 
همه این عوارضی که گفتی با ترک خودارضایی و دوری از عوامل تحریک کننده از بین میرن . فقط عجله نداشته باش و صبر داشته باش . سعی کن به عوارضش فکر نکنی . همین فکر کردنها ممکنه خودش اضطراب و استرس بیاره . پس به عوارضش فکر نکن . مطمئن باش که همشون از بین میرن به لطف خداوند . بیخیال باش . مطمئن باش یه روزی میاد که خودت رو میبینی در حالیکه خوب خوب و سرحال سرحال شدی و چیزهای خیلی خوب دیگه هم که قبلا نداشتی به دست اوردی انشاالله . شک نکن .
 
میتونید مدام فاصله بین ارتکاب این عمل حرام رو بیشتر و بیشتر کنید تا روزی که کاملا ترک بشه ان شاءالله. مثلا طی چند ماه کاملا ترکش کنید. در این رابطه صفحه 92 رو حتما بخونید: http://istemna.blog.ir/post/p92

(خودارضایی در هر صورت حرام است.)


نکته آخر و بسیار مهم دیگه اینکه حتما صفحه 43 و 33 و 80 و 94 وبلاگ رو بخون . سعی کن بارها این چهار صفحه رو بخونی که نکات و راهکارهاش قشنگ تو ذهنت بمونه .

صفحه 43:  http://istemna.blog.ir/post/p43

صفحه 33:  http://istemna.blog.ir/post/p33

صفحه 80:  http://istemna.blog.ir/post/p80

صفحه 94:  http://istemna.blog.ir/post/p94
 
 

 
 
37- چرا احتلام هم که یه جورایی خیال کردن هست ضرر نداره ولی خودارضایی ضرر داره ؟
 
تو خواب ارادی نیست و در بیداری ارادی هست . تفاوتهای زیادی دارند که بنده خیلیهاشون رو نمیدونم . احتلام در خواب یه چیز طبیعی هست که خداوند برای مواقعی به دلایلی قرارش داده . چیزی هم که طبیعی هست و جزء دستگاه آفرینش انسان، با کاری که غیر طبیعی هست و برخلاف طبیعت انسان، صد و هشتاد درجه تفاوت داره . پاسخ این سوال رو به طور مفصل در این لینک ببینید:  http://www.pasokhgoo.ir/node/23359

 

 

ادامه پاسخها، در:

پاسخ به نظرات و سوالات پرتکرار شما در مورد خودارضایی - بخش 2 (کلیک کنید)

 

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید .

 

حتما بخونید: پاسخ به نظرات و سوالات پرتکرار شما در مورد خودارضایی- بخش 3 (ص146)

حتما بخونید: پاسخ به نظرات و سوالات پرتکرار شما در مورد خودارضایی- بخش 2 (ص 93)

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خود ارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

حتما بخونید : به ترک خودارضایی هم فکر نکن (صفحه 79)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خودارضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : عوارض خود ارضایی از نقطه نظر علمی (صفحه 7)

حتما بخونید : عوارض جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی خود ارضایی از نظر علمی (صفحه 13)

حتما بخونید : اگر گاه گاهی خود ارضایی انجام شود ایرادی دارد؟ (صفحه 35)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خود ارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ (صفحه 43)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار بسیار مهم درباره ترک خود ارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خود ارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : راه های ترک خود ارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : رهایی از خود ارضایی = شروع یک زندگی جذاب و دوست داشتنی (صفحه 2)

حتما بخونید : ترک گروهی خود ارضایی (صفحه 60)

حتما بخونید : تجارب دیگران درباره خودارضایی (صفحه 45)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها