تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 49

حتما بخونید :

یاد مرگ و قیامت و توجه به ارزش و اهمیت انسان، بازدارنده از خودارضایی :

 

 

 

یاد مرگ و قیامت :

یکی از عوامل مهم در کنترل غریزه جنسی، یاد مرگ و قیامت است. ما همگی مسلمانیم و معتقدیم که پس از مرگ، جهانی دیگر و زندگی جدیدی فراروی ماست و همه کارهایی که در این دنیا انجام داده‌ایم، بازتابی در آن دنیا دارد. روز قیامت هر کسی باید پاسخگوی اعمالش باشد و هیچ کار کوچک و بزرگی بدون نتیجه نمی ماند. نوجوانی که همیشه این افکار را در ذهنش مرور کند، خیلی کمتر به سمت خودارضایی میرود. او می‌داند این کار شهوتی زودگذر است ولی عواقبش برای او باقی میماند و باید در قیامت پاسخگو باشد. او می‌داند عذاب خدا سخت و غیر قابل تحمل است و میداند خودارضایی موجب خشم خدا می‌شود و همه این‌ها، مانعی در برابر آلودگی به گناه است. حضرت علی می‌فرمایند: «هر وقت نفستان خواست شما را به سمت شهوت‌ها بکشاند، زیاد یاد مرگ باشید، یاد مرگ برای موعظه و پند گرفتن کافی است».پیامبر اکرم می فرمایند: «زیاد به یاد مرگ باشید، چرا که مرگ از بین برنده لذات و شهوات است» .

 

 

برای انسانی که معتقد به جهان آخرت و قیامت است و اعتقاد دارد روزی باید در پای میزان دادگاه الهی قرار بگیرد و جواب گوی اعمال و کردار خود باشد، و نوجوانی که می داند هر کاری در این جهان، در آخرت نتیجه ای در پی دارد و به کارهای خلاف و یا خوب انسان به دقت رسیدگی می شود و توجه دارد دنیا محل بندگی و کسب مال است و نه آلودگی به شهوات و گناه، هرگز به خودش اجازه نمی دهد نافرمانی و معصیت کند. او همیشه خودش را در محضر الهی احساس می کند و با تقویت ایمان، وسوسه های شیطان را سرکوب می کند.
عملکرد هر انسانی ناشی از جهان بینی و طرز اندیشه و تفکر اوست و اندیشه های انسانی، پشتوانه اعمال و رفتار او می باشد؛ لذا کسی که ایمان و یقین دارد که مثلاً سم کشنده است، هرگز سراغ آن نمی رود. اگر نوجوان وقتی در موقعیت گناه و انحراف جنسی قرار می گیرد، هنگامه جان کندن و مرگ خود را به خاطر آورد و عذاب سخت الهی را که برای مجرمان در نظر گرفته شده است، به خاطر آورد، جرأت نمی کند نافرمانی کرده، به گناه و شهوترانی آلوده شود؛ چون می داند عذاب الهی بسیار سخت و جانکاه است و خودارضایی هم یکی از گناهانی است که انجام دهنده آن، مورد غضب و لعن خدا و رسول خداست.
پس، یکی از راهکارهای غلبه بر شهوات و تحریکات جنسی حرام و خودداری از خودارضایی، یاد مرگ و قیامت است.

حضرت علی (ع) :

1- «به خدا قسم! یاد مرگ مرا از کارهای بیهوده و لعب باز می دارد».

 

2- «مرگ و قیامت را بسیار یاد کنید، به درستی که یاد آنها بازدارنده شهوات است».

 

 

 

توجه به ارزش و اهمیت انسان :

امام علی(ع) می‌فرمایند: «ای انسان گمان می‌کنی موجودی ناچیز و کوچک هستی؟ در حالی که جهان بزرگی در وجود تو نهفته است».
اگر نوجوان به ارزش و منزلت خودش پی ببرد و بداند که خدا برای چه هدفی او را آفریده است، اگر باور کند که می‌تواند از فرشتگان هم فراتر رود و به مقاماتی دست یابد که خدا به او بنازد هیچ وقت حاضر نمی‌شود که وجود خودش را با خودارضایی آلوده کند و خودش را از رسیدن به آن مقامات عالی محروم کند. امام علی(ع) می‌فرمایند: «کسی که نفسش برایش عزت و شرف داشته باشد (برای خودش ارزش قائل شود) شهوت‌ها در نظرش خوار است».
یعنی اگر این حس در انسان پیدا شود شهوت‌پرستی را رها می‌کند. امام انسان را به موجودی با ارزش در درونش راهنمایی می‌کند، مانند هنرمند هنرشناسی که به صاحب یک تابلوی نفیس می‌گوید میدانی این تابلو چقدر با ارزش و قیمتی است؟ حیف است که این جا باشد و گرد و غبار بگیرد. باید از آن به طور ویژه مراقبت کنی، و الّا ارزشش را از دست خواهد داد.

 

منبع : zolal.ir / funnet.ir

 

مگه ما چند سال عمر میکنیم ؟ مگه ما چند بار به این دنیا میاییم ؟ مگه ما چند بار فرصت زندگی داریم ؟ اگر یک ساعت دیگه مردیم چی ؟ اگر زمان مرگت برسه و هنوز از خودارضایی توبه نکرده باشی چی ؟ آیا میخواهی جوونیت رو مشغول این عادت پر ضرر و مورد غضب خدا باشی و موقع پیری بری به سمت خدا ؟ الان که جوونی اگر جلوی خودت رو بگیری هنر کردی نه اون موقع . هزار بار اگر توبت رو شکستی  باز هم برو به سمت خدا رفیق . به خود خدا قسم هیچ پناهگاهی به غیر از پناه خدا برای ما نیست . تا جوونی دستت رو به سمت خدا دراز کن و توبه کن . ببین خدا چجور دستت رو میگیره . توبه جوون خیلی زیباست . یه کاری کنیم که خدا به ما بنازه . چرا همین حالا این کار رو نکنی ؟ توبه کن . برو به سمت خدا . هیچ وقت نا امید نشو که بزرگترین گناه هست. دستت رو از دست خدا جدا نکن . هیچ وقت .

 

یا علی

 

نظر خودتون رو حتما بیان کنید .

 

 

حتما بخونید : نظر اسلام درباره خود ارضایی (صفحه 28)

حتما حتما بخونید: فواید بیشمار ترک خود ارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : تلنگری به خودت (صفحه 54)

حتما بخونید : عوارض روحی،جسمی،اجتماعی،معنوی خودارضایی از نظر علمی (صفحه 13)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خود ارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 11 نکته بسیار بسیار مهم درباره ترک خود ارضایی (صفحه 33)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها