عوارض استمنا و استشها و فواید ترک آن

ایست استمنا
عوارض استمنا و استشها و فواید ترک آن

نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com

آخرین نظرات
پیوندها

تقویم شمسی

ايست استمنا

ترک تدریجی خود ارضایی

سه شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۳۳ ب.ظ

صفحه 92

ترک تدریجی خود ارضایی :

 

دو روش برای ترک خودارضایی هست . ترک یکباره و ترک تدریجی .

ترک تدریجی روش درست تر و بهتر و راحت تری هست، البته نه در مورد همه .

ترک تدریجی استمنا و استشها رو مخصوصا به کسانی توصیه میکنم که مدت زیادیست که گرفتارشند و همچنین به کسانی که به دفعات خیلی زیاد این کار رو انجام دادند یا میدند و همچنین به کسانی که بارها در راه ترک خودارضایی لغزش داشتند .

وقتی که شما نمی دونید چرا خود ارضایی می کنید و مدیریتی بر احساستون ندارید و از لحاظ روحی آماده نیستید و اونوقت تصمیم می گیرید و به خودتون قول می دید که خود ارضایی را یکباره ترک کنید، نتیجه این میشه که نتیجه عکس خواهید گرفت و بیشتر در خود ارضایی فرو میرید . با بدقولی و شکست، شاید احساس بی ارادگی کنید و حتی گاهی از خود متنفر می شید در صورتیکه این احساسات غلط هست و باید به تدریج این عادت رو ترک کنید .

ترک تدریجی اصلا به معنای ضعف اراده نیست و هیچ ارتباطی به هم ندارند . خودارضایی عادت بسیار مضری هست که بدنت بهش به هر حال عادت کرده . با ترک تدریجی کم کم و آروم آروم این وابستگی رو از بین میبری . اینجوری بدنت هم خودشو راحت تر تطبیق میده به ترک این عادت .

 

 

نکاتی که در ترک تدریجی باید رعایت کنید :

- تمام عوامل تحریک کننده رو باید از بین ببرید و دیگه سمت هیچ کدومشون نرید . ترک خودارضایی چه به صورت یکباره و چه به صورت تدریجی بدون پرهیز از عوامل تحریک کننده به هیچ وجه امکان پذیر نیست . عوامل تحریک کننده یعنی هر چیزی که باعث تحریکت میشه، مثل: فیلم و عکس و موسیقی محرک، چشم چرانی، چت و مکالمات محرک، دوستی با جنسی مخالف، دوستان ناباب، و هر چیز دیگه ای که باعث تحریکت میشه. برای اینکه راحت تر این نکتۀ لازم رو رعایت کنید، لازمش رعایت دو نکته ای هست که در ادامه مطلب گفته میشه یعنی: 1- بیکار نبودن و مشغول بودن و 2- حتی المقدور پرهیز از تنهایی .

- هر بار که طبق برنامتون این کار رو انجام میدید خودتون رو با هیچ عامل و تخیل تحریک کننده ای نباید تحریک کنید و فقط انجامش بدید . همین .

- اگر لغزشی در برنامه ترکتون داشتید فقط همون هفته ای که لغزش داشتید رو دوباره تکرار کنید و برنامتون رو ادامه بدید .

- فاصله بین روزها رو رعایت کنید . مثلا اگر قرار است این هفته و هفته بعد خودارضایی داشته باشید ، اگر شنبه قرار است این کار رو انجام بدید هفته بعد هم شنبه این کار رو انجام بدید .

- شیب خودارضایی رو آروم آروم کم کنید و عجله نکنید . به مرور فاصله بین خودارضاییهاتون رو افزایش بدید تا روزی که انشاالله به صفر برسه .

- به مدت ابتلا و تعداد دفعات خودارضاییهاتون توجه کنید و برنامتون رو طبق اون بچینید . بالطبع کسی که مثلا 10 سال گرفتارش بوده باید زمان بیشتری رو برای ترک تدریجیش در نظر بگیره نسبت به کسی که 1 سال گرفتارش بوده . همچنین کسی که مثلا هفته ای میانگین 10 بار این کار رو انجام میده باید زمان بیشتری رو برای ترک تدریجیش در نظر بگیره نسبت به کسی که میانگین 1 بار در هفته این کار رو انجام میده . به عنوان مثال اگر میانگین 3 بار در هفته انجامش میدید میتونید اینجوری برنامه ریزی کنید: هفته اول دو بار - هفته بعد هم دو بار - هفته بعد یک بار - هفته بعد هم یک بار - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد یک بار - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد یک بار - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد انجام ندید - هفته بعد یک بار - و دیگه هیچ وقت این کار رو انجام ندید .

- اگر لغزش در برنامتون داشتید به هیچ وجه ناامید و دلسرد نشید و ترکتون رو متوقف نکنید و فقط همون هفته ای که لغزش توش داشتید رو تکرار کنید . فقط به هدفتون و آخر کار فکر کنید . قطعا به لطف خداوند موفق خواهید شد . شک نکنید .

- خودت رو هرگز در شرایط تحریک قرار نده و اگر در این شرایط هم قرار گرفتی سریع و فوری و همون موقع شرایط و افکارت رو عوض کن.

 

 

نکاتی که بسیار بهتون کمک میکنه در راه ترک :

- بیکار نباشید . همیشه سعی کنید به یک چیز مشغول باشید . بیکاری خودش فکرهای بد به ذهنتون میاره . حضرت علی (ع) میفرمایند: اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول میکند . بهترین راه برای ترک و درمان خودارضایی، مشغول بودن و بیکار نبودن هست . همیشه خودتون رو به یه کاری، سرگرمیی، ورزشی، هنری و یا هر فعالیت سالم دیگه ای مشغول نگه دارید . حضرت علی (ع) میفرمایند: همراه با بیکاری و فراغت، تمایل به خواسته های شیطانی حاصل می شود.

- حتی المقدور تنها نباشید . تنهایی خودش فکرهای بد رو ممکنه به ذهنتون بیاره مخصوصا اگر تنهایی با بیکاری جمع بشه . تنهایی با بیکاری که جمع بشه کارت بسیار مشکل میشه . از بیکاری و تنهایی فرار کن .

- از تخیلات جنسی پرهیز کنید و اگر هم چیزی و تخیلی به ذهنتون رسید در همون نطفه خفش کنید و بهش دامن نزنید و سریع ذهنتون رو ازش منصرف کنید . (در رابطه با کنترل افکار جنسی و مزاحم نکته 5 از صفحه 43 رو حتما بخونید) . اگر وسط افکار متوجه شدید به خودتون بگید "بسه دیگه" و اینجوری رشته افکار رو قطع کنید . تغییر حالت بدید . خودتون رو مشغول کار دیگه ای بکنید . حواس خودتون رو پرت کنید . ذهن خودتون رو به چیز دیگه ای مشغول کنید . اگر باز هم اومد سراغتون این ذکر رو چند بار پشت سر هم بگید از ذهنتون میپره و اون حالت تحریکتون از بین میره: "لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم" یا ذکر "لا اله الا الله" (در این ذکر دهان باز و بسته نمیشه و کسی متوجه نمیشه که شما دارید ذکر میگید) . حضرت علی (ع) میفرمایند: هرکس زیاد به فکر گناهان باشد، عاقبت به سمت گناه کشیده می‌شود.

- نکته مهم دیگه (که مرتبط با نکته قبل هست): اگر مدام به خودارضایی فکر کنید، عاقبت دوباره به سمتش کشیده میشید.

- نذار به مرحله ای برسی که با تمام وجود وسوسه بشی . اینجوری کارت خیلی آسونتره . ولی اگر به این مرحله رسیدی سریع حال و هوای خودت رو به هر طریق درستی عوض کن . بزن بیرون از خونه . تغییر حالت بده . همینجوری بدو تا خسته بشی . بیا تو جمع . از تنهایی و خلوت فرار کن . خلاصه به هر طریق درستی خودت رو از اون حال و هوا خارج کن . آتش شهوتت میخوابه با این کارت . این مطلب رو هم از وبلاگ دختران و پسران خانواده برتر براتون میذارم: "فشار نیروی جنسی فقط چند دقیقه در اوج باقی می ماند اگر آن چند دقیقه را بگذرانید از آن حمله نجات پیدا می کنید . اگر اوج فشار جنسی را 10 فرض کنیم روش آمدن و رفتن آن این گونه خواهد بود  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10 10 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 . تمام این مدت شاید به 5 دقیقه هم نرسد . امتحانش مجانی است و هیچ خرجی هم ندارد !!!  اگر می خواهید بهتر نتیجه بگیرید در این مدت ذکر لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم را تکرار کنید ."

- نماز بخونید . اگر اول وقت بخونید که چه بهتر . اکثر کسایی که ترک کردند به تاثیر بسیار زیاد نماز در ترکشون اعتراف کردند . کل نمازهای یک روز مگه چند دقیقه زمان میبره ؟ بخون تا تاثیر همین چند دقیقه رو ببینی .

- یک ورزش انرژی بر رو شروع کنید . مثل دومیدانی ، شنا ، رزمی و ... . یا اگر سختتون هست حداقل روزی نیم ساعت بدوید (البته از روزی 5 دقیقه شروع کنید و هر روز 5 دقیقه اضافه کنید تا بشه نیم ساعت . همچنین سعی کنید زمان دویدنتون رو روی زمانی که معمولا قبلا خودارضایی میکردید تنظیم کنید) .

- به پدر و مادرتون احترام بذارید . بیشتر احترام بذارید . شاید به نظرتون ربطی نداشته باشه ولی اتفاقا بسیار به هم مرتبطند . به پدر و مادرت که احترام بذاری کارات جور میشه . راحت تر میتونی ترک کنی . دعای پدر و مادر خیلی بهت کمک میکنه . ضمن اینکه وقتی هوای پدر و مادرت رو داشته باشی و بهشون بیشتر احترام بذاری خدا هم بیشتر بهت کمک میکنه .

- از چهارده معصوم و باب الحوائج حضرت ابوالفضل (علیهم السلام) کمک بگیرید . حتما کمکت میکنند . حتی اگر به این چیزها اعتقاد نداری باز کمک بخواه . انقدر بزرگوار هستند که در این صورت هم کمکت میکنند .

- سعی کنید همیشه مثانتون خالی باشه . مثانه پر در تحریکتون نقش زیادی داره . علتش هم اینه که سیستم عصب دهی دفع ادرار و مدفوع و دستگاه تناسلی تقریبا از یک منشاء هستند . به همین خاطر وقتی یکی تحریک میشه بقیه هم تحریک میشن . اصلا هر وقت دیدید زیاد تحریک میشید ببینید اگر مثانتون پر هست تخلیش کنید مشکل به احتمال زیاد برطرف میشه . زیاد ادرار کنید . مایعات کم بنوشید . همچنین قبل از خواب حتما مثانتون رو تخلیه کنید .

- در برنامتون برای خودتون حتما تنبیه و تشویق بذارید . برای تنبیه مثلا با خودتون قرار بذارید بابت هر بار لغزشی که در برنامتون داشتید، پنج هزار تومان بندازید صندوق صدقه یا پنجاه هزار تومان یا ... (بستگی به وضع مالیتون داره) . تنبیه هر چقدر سخت تر باشه بهتره . البته یه تنبیهی بذارید که از عهدش بربیایید . تنبیه رو حتما حتما برای خودتون در نظر بگیرید چون بسیار موثر هست . برای تشویق هم مثلا با خودتون قرار بذارید بابت هر دو هفته ای که برنامتون رو درست اجرا کردید یه چیزی که خوشحالتون میکنه برای خودتون بخرید .

- همچنین اگر از لحاظ روحی صدمه دیده اید مثل شکست عشقی ، مشکلات خانوادگی ، یا اجتماعی و ... نیاز دارید که به آنها بیاندیشید و به درونتان رجوع کنید و صلح و آرامش روحی را در وجودتان برقرار کنید . اگر لازم بود حتما برای درمان به یک روانشناس مراجعه کنید.

- نکته بسیار مهم دیگه اینکه ، خودِ اضطراب نقش موثری در تشدید قوای جنسی و تولید نیاز جنسی کاذب داره . یعنی هر چقدر اضطرابت بیشتر باشه به احتمال زیاد شهوتت هم بیشتر میشه . ارضای جنسی تا حدودی برای کاهش اضطراب مفید است . اگر ارضای جنسی از طریق حرام (مانند استمنا) صورت گیرد، با این که به صورت موقت از اضطراب می‌کاهد، ولی پس از مدت کوتاهی به خاطر دلایلی از جمله تشدید احساس گناه و ارضای ناقص سطح اضطراب را دو چندان میکند. با این وصف اضطراب هم علت و هم معلول استمنا محسوب می‌گردد. همان طور که اضطراب در گرایش به خودارضایی مؤثر است، کاهش اضطراب از طریق ورزش سنگین منظم، تنفس عمیق 25 تا 30 بار در روز، تن‌آرامی (ریلکسیشن) سهم بسزایی در کاهش میل به خودارضایی دارد.

اگر اضطرابت رو از بین ببری یا کم کنی خیلی راحت تر خودارضایی رو ترک میکنی . اگر اضطرابت اذیتت میکنه یا زیاد هست حتما برو پیش یک روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) ماهر و درمانت رو هم پیگیری کن . همونطور که جسم انسان مریض میشه روح انسان هم ممکنه مریض بشه . اگر روانپزشک دارویی بهت داد فقط و فقط تحت نظر خودش مصرف کن و به هیچ وجه، تاکید میکنم به هیچ وجه خوددرمانی نکن که مشکلاتت بسیار بسیار بیشتر خواهد شد .

- هر باری که طبق برنامه این کار رو انجام دادید و یا اگر لغزشی پیدا میکنید بلافاصله برید غسل جنابت بکنید (اگر وسواسی نکنید حداکثر 5 دقیقه زمان میبره). بعدش هم لباسهای تازه بپوشید.

 

 

دو نکته بسیار مهم در مورد ترک تدریجی خود ارضایی :

- ترک تدریجی هرگز به معنای سبک شمردن گناه و اینکه در اصل مجاز به انجام این کار باشیم نیست . این شیوه فقط روشی هست برای اینکه همیشه از نکبت خودارضایی و این گناه کبیره که مورد غضب خداوند هست نجات پیدا کنیم .

- چه در ترک تدریجی و چه در ترک یکباره توبه و توکل به خداوند رو فراموش نکنید . شاید به نظرتون ترک تدریجی تناقضی با توبه داشته باشه ولی اصلا اینطور نیست . خداوند از دلت خبر داره و میدونه که هدفت از انجام این روش چی هست . پس از همون ابتدای ترک تدریجیت توبه کن و توکل کن به خداوند و ازش بخواه که تو این مسیر کمکت کنه . برای توبه هم پشیمانی کافی هست . امام محمد باقر (ع) میفرمایند: «پشیمانی از گناهان برای توبه کفایت میکند» . در مرحله آخر برنامت هم توبه کامل کن که هیچ وقت دیگه سراغش نری .

 

توبه کن و توکل کن به خداوند و یک برنامه برای خودت با توجه به شرایطت بریز و خودارضایی رو به تدریج و طبق برنامه کمش کن تا اینکه به صفر برسه . تمام فوایدی که برای ترک یکباره هست برای ترک تدریجی هم هست و هیچ فرقی نمیکنه . با ترک خودارضایی چه به صورت تدریجی و چه به صورت یکباره خودت رو به معنای واقعی کلمه دوباره متولد میکنی . تولدی که خیلی شیرینتر از تولد اولت هست . با ترک خودارضایی فقط خودارضایی رو ترک نمیکنی بلکه خیلی چیزهای بد دیگه رو هم باهاش ترک میکنی . دید و نگرشت کلا به زندگی عوض میشه . دنیا و زندگی رو جور دیگه ای میبینی و چشمهات به روی حقیقت باز میشه . احساس میکنی همه چیز سرجاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی .

حالا دیگه وقتش هست . توکل کن به خدا و یه یا علی بگو و شروع کن . موفق باشی .

 

یا علی

 

در این مطلب از منابع مختلفی (با اندکی دخل و تصرف) نیز استفاده شد از جمله:

kherz.blogfa.com / pasokhgoo.ir / mostafa2m.blogfa / forum.iransalamat.com

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید .

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)