تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 17
عوارض استشها در زنان و استمنا در مردان چیست؟
 

عمل خودارضایی یا استمنا برای مرد و زن حرام و از گناهان کبیره می باشد و تنها راه شرعی ارضای غریزه جنسی فقط ازدواج و رابطه جنسی با همسر می باشد.

انسان یک سری نیازهای خاص دارد که باید در شرایط مناسب خود ارضا شود که یکی از این نیازها،نیاز جنسی با جنس مخالف است که شروع و آغاز آن در ایام جوانی می باشد.این نیاز بر اثر ترشح هورمون های جنسی در مردان و زنان و تغییرات فیزیولوژیکی و روانی بوجود می آید ولی ممکن است به دلیل نبود شرایط ازدواج برای فرد(مانند بلوغ فکری اقتصادی و…) با کمی تاخیر ارضا شود. اما به دلایلی ممکن است بعضی از جوانان درارضاء این نیاز دچار انحراف جنسی شوند و از طریق نامشروع بخواهند این نیاز طبیعی را ارضاء کنند یکی از این راه های انحرافی که عوارض روانی – جسمانی بسیار نامطلوبی نیز به دنبال دارد مبتلا شدن به خود ارضایی در پسران و استشها در دختران است. عواملی مانند دست ورزی با آلت تناسلی، پوشیدن لباس های تنگ، نگاه کردن به مناظر شهوت آلود مانند نگاه کردن به فیلم های مبتذل، نگاه به نامحرم، قرار گرفتن در تنهایی، وارونه خوابیدن، گوش دادن به موسیقی های شهوت برانگیز، خوردن بعضی از غذاهای شهوت زا و… می تواند باعث بروز این بیماری خانمان سوز شود.

 

الف ) عواقب خودارضایى:

 

در اینجا توجه شما را به عواقب خودارضایى جلب می نماییم تا با آگاهى از آنها بهتر بتوان از این گناه اجتناب ورزید. البته عواقب سوء و پیامدهاى منفى و عملى این گناه جداى از آن که معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد، بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا مى‏ کنیم: 1- پیامدهاى جسمانى: ضعف چشم و بینایى، تحلیل رفتن قواى جسمانى، پیرى زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتى چهره و از بین رفتن طراوت صورت و ... 2- پیامدهاى روحى و روانى: ضعف حافظه و حواس‏پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه‏ گیرى، افسردگى، بى‏ نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخویى، کسالت دائمى، ضعف اراده و ... 3- عوارض اجتماعى: ناسازگارى خانوادگى، بى‏ میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بى‏ غیرت شدن، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزت، پاکى، شرافت و جایگاه اجتماعى، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک و ...

 

حال چنانچه فرد مبتلا به خودارضایی باشد رعایت دستورالعمل‏های زیر در جهت درمان آن مفید است:

 

ب) توصیه‏ هاى اولیه به منظور کنترل نیروى شهوت و فرار از گناه خودارضایى:

 

1- سعى کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد. 2- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب کنید. 3- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده جدا خوددارى کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید. 4- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتى شوخى‏ هاى جنسى و تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور جدا پرهیز کنید. 5- از خوردن مواد غذایى که محرک است مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم ‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى‏ المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید. 6- قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نمایید. 7- از نوشیدن افراط‏ گونه آب و مایعات پرهیز کنید (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن). 8- هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید. 9- از دست‏ورزى اندام جنسى خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطى دست‏ورزى نکنید. 10- هرگز به رو نخوابید. 11- به منظور تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید. 12- هیچ‏گاه بیکار نباشید، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و… پر کنید. 13- هرگز در مکانى خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید. 14- هرگاه مورد هجوم افکار جنسى واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومى وارد شوید و در آنجا به سر برید. 15- هفته ‏اى یکى دو روز روزه مستحبى بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقى بگیرید؛ یعنى، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید. 16- با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت ‏آمیز با آنها خوددارى کرده واز نرمى و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید. 17- هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى نمانید، حتى براى آموزش و… 18- قرآن زیاد بخوانید و درباره معانى آیات آن فکر کنید.

 

این نکته رو هم بگم که تمام عوارض روحی و جسمی که بهش دچار شدید بعد از ترک و پاکی کامل و کمی صبر ، به لطف خدا برطرف خواهند شد به علاوه جوایز بزرگ خداوند که بهتون به تدریج میده مثل احساس یک قدرت شیرین . احساس میکنید میتونید یه کوه رو جا به جا کنید یا چیزهای دیگه که فقط باید تجربش کنید تا منظورم رو دقیق متوجه بشید . یا مثلا پیش همه، عزیز میشید و خودتون هم نمیدونید که برای چی همه با چشم احترام بهتون نگاه میکنند .

شمایی که داری این متن رو میخونی ، همین الان تصمیم بگیر از این نکبت (به معنای واقعی کلمه) آزاد بشی . فقط توکل کن به خدا و شروع کن . این کار هیچی به ما نمیده و کلی ضرر داره برای روح و جسممون . از لحاظ علمی هم که تو وبلاگ گذاشتم میتونید بخونید که چه عوارض روحی و جسمیی داره و چرا . ارزش نداره همین الان بذاریش کنار و خلاص بشی از دستش ؟

 

یا علی

 

نظر خودتون رو حتما بیان کنید .
 
 

نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها