تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 35

اگر گاه گاهی خود ارضایی انجام شود ایرادی دارد؟ + نکاتی درباره بروز عوارض خود ارضایی در حالات و شرایط مختلف :


سوال : خود ارضایی اگر دو ماه یکبار یا ماهی یکبار انجام بشه باز هم ممکنه که مشکل ساز بشه در آینده ؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا به طور خلاصه به عوارض و آسیب های خود ارضایی اشاره میشود و بعد از آن به پاسخ این سوال میپردازیم.

عوارض و آسیب های خود ارضایی را می توان از جهات روانی، جسمی، اجتماعی و معنوی مورد بررسی قرار داد که در ادامه به آنها می پردازیم:

یک. آسیب های جسمانی مانند‏: خستگی و کوفتگی، مشکلات بینایی، درد در برخی از نواحی بدن، ...

دو. آسیب های روحی و روانی مانند: احساس گناه، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، ضعف اراده، بداخلاقی، مشکلات حافظه‏، افسردگی، اختلالات جنسی، ...

سه. آسیب های اجتماعی‏ مانند: پرخاشگری، بی‏ میل شدن به همسر و ازدواج، احساس طرد شدن، از بین رفتن جایگاه اجتماعی، لذت نبردن از زندگی مشترک،...

چهار. آسیب های معنوی: شاید بتوان گفت بزرگترین آسیب خودارضایی، گناه بودن آن است که سبب دوری فرد از خداوند متعال گشته و در حقیقت او را از همه خوبیها باز می دارد و مانع معرفت، مانع استجابت دعا، مانع آرامش خاطر، سبب قساوت قلب، محو شدن خوبی ها، کم شدن یا قطع شدن روزی و ... میشود .

لازم به ذکر هست که بعد از ترک دائمی و دوری از موارد و فکرهای تحریک کننده تمام عوارض خود ارضایی به لطف خدا از بین خواهد رفت . پس همین الان تصمیم بگیرید که این کار رو برای همیشه ترک کنید و اگر خدای نکرده باز رفتید سراغش و یا هزاران بار هم شکست خوردید باز نا امید نباشید و با توکل به خدا تصمیم بگیرید (تصمیمی از ته دل) که این کار رو برای همیشه ترک کنید .

 

در رابطه با عوارض خودارضایی نکات ذیل باید مورد توجه قرار بگیرد :

1. این عوارض ممکن است در سطوح متفاوتی از بسیار کم تا بسیار شدید ظاهر شوند.

2. هر فرد ممکن است به یک یا چند عارضه خاص مبتلا گردد.

3. میزان پیشرفت یک عارضه بسته به مدت و شدت گرفتاری فرد به خود ارضایی دارد.

4. برخی از عوارض در کوتاه مدت ظاهر می گردند و برخی دیگر در بلند مدت.

5. برخی از عوارض مانند اختلالات جنسی، فقط در شرایط خاص قابل تشخیص می باشند.

 

اما با ترک دائمی و پرهیز از عوامل و فکرهای تحریک کننده تمام عوارض خود ارضایی انشاالله از بین خواهد رفت . به عبارت دیگر سلامت کامل روانی و جسمی شخص در صورت ترک دائمی، انشاالله حتمیست . منتها در بعضی جاها با کمی صبر . صبر و گذر زمان همه چیز را به جای اول و یا بهتر از اول برمیگرداند انشاالله . از همان روزهای ابتدایی ترک، شخص، به احتمال زیاد خود متوجه تغییرات به وجود آمده خواهد شد .

 

اکنون که اطلاعاتی در رابطه با خودارضایی و عوارض آن بدست آمد، به نظر می رسد به راحتی می توان سوال ابتدای متن را پاسخ داد. اگر فردی میزان خودارضایی خود را کاهش دهد با توجه به آنچه که در مقدمه گفته شد، اگر چه زمان ظهور برخی عوارض را به تاخیر انداخته است و اگر چه میزان آسیب وارده را کاهش داده است؛ اما آنچه که مسلم است این است که آسیب را برطرف نکرده است و فقط زمان ظهور و شدت آن را کاهش داده است.
بنابراین حتی دفعات بسیار کم آن، گناه بوده و ضررهای خاص معنوی، جسمی و روانی خود را دارد و البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که انسان هرگز در گناه، به کم راضی نخواهد شد و پس از مدتی که از این وضعیت بگذرد و قبح و احتمال خطر آن در چشم انسان کاهش پیدا کند دیگر به کم راضی نخواهد بود و آن را افزایش خواهد داد.

 

در نتیجه توصیه میشود که خود ارضایی را برای همیشه ترک کنید ، نه تنها جلوی عوارض احتمالی حال و آینده تان رو میگیرید بلکه با اراده ای که به واسطه ترک خود ارضایی به دست می آورید احساس میکنید که کوه آهن را میتوانید آب کنید . مطمئنا عنایتی که خدا در آن زمان به شما خواهد داشت متفاوت از دیگران هست . آن هم به دلیل اینکه کار پرضرر و مورد غضبش را انجام نداده اید و رها کرده اید و جلوی نفس خود ایستاده اید .

در ضمن، بیان این عوارض و احتمال بروز اونها در آینده به هیچ وجه نباید باعث اضطراب و احساس گناه فزاینده و افراطی شما بشه . باید بدونید که با ترک این کار، عوارضش هم خوب میشه . در صورت ترک به یاری خداوند تمام عوارض و امراضش از بین خواهد رفت . به این فکر نکنید که چند بار و چند وقت این کار رو انجام میدادید . این احساسات و اضطرابهای فزاینده و احساس گناه های فزاینده فقط و فقط کار شیطان هست که میخواد شما رو دوباره به سمت این کار برگردونه . این فکرها وسوسه شیطان هست . میدونستید که همین فکرها و اضطرابهای بیخود و احساس گناههای پوچ و بیخود میتونه عاملی باشه برای انجام خود ارضایی ؟ این افکار به هیچ وجه مطلوب خدا نیست. پس این افکار بیخود و پوچ رو به خودتون راه ندید و اگر ناخواسته چیزی اومد به ذهنتون سریعا حواس و فکر خودتون رو به چیز دیگری مشغول و پرت کنید و یا حالت خودتون رو عوض کنید و یا هر کار دیگه ای که باعث بشه این فکرهای بیخود رو نکنید رو در همون لحظه عملی کنید و در نطفه خفش کنید. موفق باشید .نویسنده : جواد ترکاشوند (با اندکی دخل و تصرف)

منبع : http://moshavereh.porsemani.ir (با اندکی دخل و تصرف)

 

دستهای بزرگ خدا آماده گرفتن دستهای کوچک ماست . کافیه دستت را دراز کنی تا ببینی که چطور خدا دستت را میگیره . شک نکن که ترکش میکنی و مثل سابق خواهی شد و حتی شاید بهتر از سابق. 

از معجزه نماز و مدد از اهل بیت حتما استفاده کن که کارت خیلی جلو میفته و کارت برای ترک هموارتر و آسونتر میشه . اگر از من بپرسی میگم بعد از ترک و رهایی اگر نماز خون هم نباشی نماز خون میشی و اگر به اهل بیت اعتقاد نداشته باشی هم اعتقاد پیدا میکنی . چه بسیار کسایی بودند که دقیقا همین اتفاق بعد از ترک براشون افتاده . پس نماز رو فراموش نکن که معجزه میکنه و از اهل بیت مثل امام علی و امام حسین و حضرت ابوالفضل (علیهم السلام) هم حتما مدد بخواه . مطمئن باش کمکت میکنند . خدا رو به این عزیزانش قسم بده و این بزرگان رو واسط خود و خدا قرار بده . موفق باشی .

یاعلی

 

نظر خودتون رو حتما بیان کنید .

 

حتما حتما بخونید: فواید بیشمار ترک خود ارضایی (صفحه 1)


حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خود ارضایی (صفحه 22)


حتما بخونید : 11 نکته بسیار بسیار مهم درباره ترک خود ارضایی (صفحه 33)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها