تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 120

تصویری از "خودت بعد از ترک خودارضایی" در ذهنت بساز

 

 

این موضوع در ادامه ی موضوع تاثیر قانون جذب و مثبت اندیشی (صفحه 119) هست . ما در قانون جذب داشتیم که " افکار تبدیل به اجسام میشن " . که در رابطه با خود ارضایی هم کاملا صدق میکنه ( در رابطه با همه چیز صدق میکنه ) ؛ اگر کسی فکر به خود ارضایی نداشته باشه ، نتیجه اش خود ارضایی نکردن میشه . ما گفتیم باید در طول زندگی همیشه مثبت اندیش باشیم تا افکار منفی ( برای مثال فکر به خود ارضایی ) سراغ ما نیاد . مثبت اندیشی کار یکی دو شب نیست و یک کار طولانیه که همه و همه به اراده و جدیت خود فرد بستگی داره . 

 
اگه از زمان " حال " راضی نیستی بدون اگه غصه ی دیروز و امروز رو بخوری ، فردا هم غصه ی همون روز رو می خوری و این کار اینقدر ادامه پیدا می کنه که عمرت تموم شده و هیچ لذتی از زندگیت نبردی . بدون اگه نمیخوای فردات مثل امروزت خراب بشه باید تصمیم بگیری که تغییرش بدی و با یه اراده ی آهنین پای تصمیمت وایسی .
 
موضوع بحث یعنی -تصویری از "خودت بعد از ترک خود ارضایی" بساز- مربوط به مثبت اندیشی میشه . شما برای این کار ، حالت ایده آل خودتون در زمانی که این عمل رو ترک کردید رو در ذهنتون میسازید ، به طوری که شما وقتی لحظه ای به اون شخصیت ( شخصیت خودتون ) فکر میکنید لذت میبرید . 
 
حتما تا حالا پیش اومده شب اون روزی که خود ارضایی کردید به همون روز فکر کنید و از خودتون متنفر بشید . 
اول میام رو جمله ی اخیر بحث میکنم بعد میرم سراغ موضوع بحث ؛ این که با خودتون در رابطه با خود ارضایی ای که اون روز انجام دادید فکر کنید ، از نظر من بدترین چیزه ؛ چون فکر منفی ، احساس بد به دنبال داره و احساس بد ، عمل منفی به دنبال داره . ( بحث احساس خودش یه بحث بزرگه که بعدا بحث می کنیم ) . 
 
برگردیم به بحث اصلی ؛ بهترین زمان برای فکر در مورد خودت قبل از خوابه ؛ همه جا ساکته و تمرکزت بالاست . یه الگو برای خودت از آینده ی خودت میسازی ، باید اینقدر خوب خودت رو مجسم کنی که یه لذت واقعی بهت دست بده . تو الآن یه هدف برای خودت مشخص کردی و اون هدف رسیدن به آینده ایه که خودت می خوای بسازیش . تو باید اینقدر این کار رو تکرار کنی که باور کنی به اون میرسی ، چون اون وجود تو در آینده است . تو نیاز نیست برای رسیدن به اون آینده ای که مجسمش کردی کارهای بزرگی انجام بدی ، فقط کافیه شروع به خواستن کنی و خودت رو توی اون موقعیتی که می خوای ببینی ( مخصوصا ترک خود ارضایی که واقعا کار ساده ایه و میشه گفت یکی از کوچک ترین اهداف تو در این زمان میتونه باشه ) .
 
شاید الان سوال بپرسید که آیا فقط مجسم کردن کافیه ؟ 
من : آیا اختراعی تو جهان وجود داشته که قبل از اون مجسم نکرده باشنش و کسی به اون فکر نکرده باشه ؟ اگه یه نفر به فکر پرواز انسان نمی افتاد ، آیا الان هواپیمایی وجود داشت ؟ ........... تجسم اولین قدم بعد از خواستنه . شما تجسم می کنید که تغییرات ایجاد کنید . وقتی شما خودتون رو توی وضع بهتری تجسم می کنید ، به این معنیه که باید در زمان حال تغییراتی به وجود بیارید تا با وضع بهتری به آینده برید و به اون آینده ی مجسم شده برسید . پس میشه گفت تغییرات قدم سومه .
 
چه تغییراتی ؟ ( در اینجا در رابطه با خود ارضایی بحث می کنم اما قانون جذب در رابطه با همه چیزه ) 
باید ببینید چه چیز هایی شما رو به فردی که مجسم می کنید نزدیک می کنه و چه چیزی دور : ( توجه کنید که تغییرات باید کم کم صورت بگیره )
اگه اونطور مجسم کردید که  ورزشکاره ، پس ورزش رو شروع کنید ؛
اگه کسیه که دیگه به کامپیوتر علاقه نداره ، پس کامپیوتر رو کم کم رها کنید ؛ 
اگه اون فرد اتلاف وقت نداره ، پس تلاش کنید اتلاف وقت نداشته باشید ؛
اگه اون فرد دیگه با هر کسی رفت و آمد نداره ، پس شروع کنید از افرادی که شما رو از خواسته هاتون دور می کنن دوری کنید ؛
اگه کسی رو تجسم کردید که نمازش رو سر وقت میخونه ، پس همینکار رو بکنید ؛
اگه کسی رو می بینید که روزانه 1 ساعت پیاده روی میره ، پس همینکار رو بکنید  و ....
 
( کتاب معجزه میکنه ، یا بخونید یا کتاب صوتی گوش بدید )
 
نکته مهم اینه که شما " همواره " باید  خودتون رو که در آینده مجسم کردید رو ببینید . هر کاری (البته کار مثبت) که انجام میدید باید هم جهت با اون باشه ، اگه اینطور نبود بدونید باید ( تاکید می کنم ، باید ) اون رو تغییر بدید . 
 
تا حالا "لحظه ای" تصمیم گرفتید ؟ ( خیلی جالبه ) 
دارید یه کار اشتباه انجام میدید . عقل میگه احمق نباش کافیه ؛ اما دل میگه بیخیالش ادامه بده . عقل لحظه ای خیلی خوب کار میکنه ، یه لحظه به این فکر میکنی که اگه همین الان تمومش کنی همه چی تموم میشه و همین کار رو هم میکنی . ( تست شده توسط خودم در خاموش کردن کامپیوتر )
 
پس :
- اگه زمان حال خوب نیست باید تغییر کنه.
- بخواه که آینده تغییر کنه.
- خودت رو در آینده ببین ( اثر مثبت اندیشی ).
- تغییرات کوچک رو ایجاد کن تا تغییرات بزرگ ایجاد بشه.
- مانع جلوی راهِ خواسته هات باید دور بشه یا از بین بره.
 
 
نویسنده: یکی از دوستان
 
 
 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید: تاثیر قانون جذب و نگرش مثبت در ترک خودارضایی (صفحه 119)

حتما بخونید: به ترک خودارضایی هم فکر نکن (صفحه 79)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها