تايتل قالب
ایست استمنا


117-4

سلام. ... بیشتر اوقات تنهام و با دیدن فیلم و مطالب تحریک کننده و دسترس بودن اینترنت در ترک خودارضایی مشکل دارم، چه کار کنم؟

 

پاسخ:

سلام. خواهش میکنم.
دوست من خودت جواب سوالاتت رو دادی. جواب سوالاتت کاملا مشخصه. دلیل خودارضاییهات هم کاملا مشخصه. اگر میخواهی خودارضایی رو ترک کنی باید عواملش رو ترک کنی. عواملش برای شما فیلم سینمایی و آهنگ تصویری و همون چیزهایی که میگی هست. همون چیزهایی که باعث تحریکت میشه. فقط در مواردی از اینترنت استفاده کن که کار واجب داری و اون کار هم باعث تحریکت نمیشه. در غیر اینصورت نباید از اینترنت استفاده کنی. اگر میبینی کار واجبت هم باعث تحریکت میشه کلا اینترنت رو باید قطع کنی. واقعا چه چیزی ارزشش بالاتر از ایمان و روح و جسم و زندگیت هست؟ پس همه عوامل تحریک کننده رو از بین ببر و دیگه سمت هیچ کدومشون نرو تا بتونی خودارضایی رو ترک کنی. ترک خودارضایی بدون پرهیز از عوامل تحریک کننده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
از تنهایی هم حتی المقدور اجتناب کن. تنهایی، میتونه کلید اقدام به استمنا باشه. تا اونجایی که ممکن هست نباید تنها باشی. اگر به خاطر درس مجبوری خونه باشی برو کتابخونه. اگر هم مجبوری تنها باشی باید خودت رو مشغول نگه داری. تنهایی با بیکاری که جمع بشه کارت بسیار مشکل میشه. حضرت علی (ع) میفرمایند: اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول میکند. نکته 34 از صفحه 78 رو هم بخونید.
از تخیلات تحریک کننده هم پرهیز کن. اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنت رسید بهش دامن نزن. هر وقت هم دیدی داری زیاد تحریک میشی سریع و فوری و همون موقع افکار و شرایطت رو عوض کن.
قانون ترک خودارضایی رو هیچ وقت فراموش نکن: خودت رو هرگز در شرایط تحریک قرار نده و اگر در این شرایط هم قرار گرفتی سریع و فوری و همون موقع شرایط و افکارت رو عوض کن.
آفرین که نمازت رو شروع کردی. نمازت رو مرتب حتما بخون. اگر نمازت رو مرتب بخونی نقش بسیار کلیدی داره در ترک همیشگیت از این عادت.

خیلی خوبه که ورزش میکنی. پیشنهاد میکنم حتما منظم ورزش کنی. سعی کن یک ورزش انرژی بر رو منظم و روی اصول انجام بدی. ورزش بسیار مفید و کمک کننده هست برای ترک و بهبودیت.
اگر لغزشی هم در راه ترکت پیش اومد به هیچ وجه دلسرد و ناامید نشو، فوری توبه کن و با قدرت ترکت رو ادامه بده. از لغزشت تجربه بگیر و سعی کن دیگه تکرارش نکنی. در صورت استمرار در ترک، این عادت رو قطعا برای همیشه ترک خواهی کرد.
صفحه 94 وبلاگ رو هم حتما بخون دوست من.

اگر نکاتی که گفتم رعایت کنی قطعا این عادت رو برای همیشه ترک خواهی کرد ان شاءالله.

 

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها