تايتل قالب
ایست استمنا


117-1

سلام. ... میخوام خودارضایی رو ترک کنم و همش لغزش دارم. بیشترین عامل خودارضایی هام فیلمها هستند. چه کار کنم؟
 

پاسخ:

سلام. خواهش میکنم.

دوست من مگر نمیخواهی خودارضایی رو ترک کنی؟ راهش ترک کامل فیلمهای تحریک کننده هست. اگر این فیلمها رو ترک نکنی هرگز نمیتونی خودارضایی رو ترک کنی. پس برای ترک خودارضایی اول این فیلمها رو ترک کن.
همه چیز دست خودت هست. اگر خودت اراده کنی و بخواهی دیگه دور این فیلمها رو خط میکشی. از بیکاری و تنهایی پرهیز کن. بیکاری و تنهایی فکرهای بد و وسوسه دیدن این فیلمها رو به ذهنت میندازه. البته تو حتی در این شرایط هم باید مقاومت بکنی ولی اگر میخواهی کارت آسون بشه و اساسی و با خیال راحت به کل این فیلمها و به تبعش خودارضایی رو ترک کنی بیکار نباش و حتی المقدور تنها نباش. بیشتر سعی کن توی جمع باشی مخصوصا وقتهایی که احساس میکنی داری تحریک میشی از تنهایی فرار کن و سعی کن بیایی توی جمع.
توقع نداشته باش که از یه طرف فیلم محرک ببینی و از یه طرف در ترک خودارضایی موفق باشی. هرگز همچین چیزی اتفاق نمیفته چون اسباب تحریک جنسی رو برای خودت فراهم میکنی. حضرت علی علیه السلام میفرمایند: هنگامی که چشم، مظاهر شهوت را ببیند، عقل از مشاهده عاقبت کار باز می ماند.
شما دور این فیلمها و هر چیزی که تحریکت میکنه رو یه خط قرمز بکش بهت قول میدم که قطعا خودارضایی رو هم به تبعش ترک خواهی کرد. برای اینکه این فیلمها رو ترک کنی خودت واقعا بخواه. اگر خودت واقعا بخواهی صد در صد موفق میشی. امکان نداره که موفق نشی. مراقب افکار تحریک کننده هم باش و اگر فکر تحریک کننده ای به ذهنت رسید بهش دامن نزن. اگر مراقب فکرهات نباشی دوباره به دیدن این فیلمها گرفتار میشی و به تبعش هم خودارضایی. حضرت علی علیه السلام میفرمایند: کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن کشیده خواهد شد. پس مراقب افکارت باش و از رویاپردازیهای جنسی پرهیز کن و اگر هم اومد به ذهنت سریع از ذهنت منصرف کن و بهش دامن نزن.
بیکار هم نباش و برای اوقات فراغتت برنامه داشته باش. حضرت علی علیه السلام میفرمایند: اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول میکند.
از تنهایی هم حتی المقدور اجتناب کن. تنهایی وقتی با بیکاری جمع میشه کارت سخت میشه. پس همیشه مراقب باش و اگر هم به ناچار در این شرایط قرار گرفتی سریع شرایطت رو به هر طریق درستی عوض کن.
اگر نکاتی رو که گفتم رعایت کنی قطعا ان شاءالله این فیلمها رو ترک میکنی و به تبعش قطعا انشاالله خودارضایی رو ترک میکنی.

 

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.
 
 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها