تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 67
نظرات شما در وبلاگ ایست استمنا (11)


 

توجه: شماره صفحاتِ وبلاگ در ستون کناری وبلاگ تماما درج شده. پس اگر آدرس لینکی با اشاره به شماره صفحش برای خوندن توصیه شده بود شما به ستون کناری همین وبلاگ مراجعه کنید و روی صفحه مورد نظر کلیک کنید. این، راه درست برای باز شدن و مطالعه متن کامل و ویرایش شدۀ اون صفحه هست. اگر شماره صفحه هم ذکر نشده بود (لینکهای istemna) لطف کنید در قسمت نظرات بفرمایید که خدمتتون شماره صفحه رو عرض کنم و در متن هم درج بشه انشاالله.
 

صفحه 60
یکی که میخواد رها شه
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۳۱
سلام با تشکر از وبلاگ خوبتون من محمد هستم و حدود 6 ساله درگیر خود ارضاییم بخاطر این کار زیر چشام خیلی سیاه شده و زیبایی چهرمو از دست دادم اعتماد به نفسم بسیار پایینه اگه ترک کنم چهرم برمیگرده ؟ من تو یکی از نظرات تو یکی از سایتای ترک خود ارضایی خوندم که یه نفر یک سال ترک کرده بود ولی زیبایی چهرش برنگشته و قدش هم کوتاه مونده بود حالا به نظرتون طراوت و شادابی برمیگرده یا نه؟ با تشکر از وبلاگ خوبتون

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

بله قطعا زیبایی و طراوت و جذابیت چهرتون برمیگرده و شاید حتی بهتر از سابق هم بشه . حتما از عوامل تحریک کننده دوری کنید . ترک درست خودارضایی و درمان کامل اون با دوری از عوامل و تخیلات تحریک کننده حاصل میشه . موفق باشید . در پناه حق .
تنها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳ ۰:۳
سلام داداش
امیدوارم که خوبه خوب باشی
چه قدر خوب شد این صفحه رو زدی خیلی کمکمون میکنه
داداش روزای ترکم رسید به 100 روز
اصلا میخوام پر دربیارم خیلی خوشحالم
داداش با اینکه من خیلی گناهکارم ولی خدا به قدری ابرو و عزت بهم داده مقابل مردم که حد نداره
اصلا نمیدونم چه طوری باید توصیفش کنم
پیش خودم میگم وقتی این همه لطف برای منه گناهکاره اون کسایی که واقعا خوبن خدا چی کار براشون میکنه
واقعا چه قدر خوبه که ما خدارو داریم
داداش من این پاکیمو مدیون تو و راهنماییاتم
اجرت با خود خدا....
یا علی

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . وظیفست . لطف دارید .

بهت تبریک میگم تنهای عزیز . انشاالله همیشه تو مسیر حق باشی .

انشاالله بچه هایی که میخوان با هم ترک کنند بیان تو این صفحه (صفحه 60) و اعلام کنند و نظر خودشون رو هم بیان کنند که هم برای دیگران مفید هست و هم برای خودشون .

دست امام زمان همیشه یارت . در پناه حق .
مریم
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۲۰:۴۳
سلام یعنی میشه 100 روز ترک کرد؟؟؟!!!
من که باورم نمیشه به خودمم نمیبینم
چه راهنماییایی به تنها کردید که 100 روز ترک کرده
بابا از این راهنماییا هم به ما هم بکنید
من خیلی دارم ضربه میبینم

پاسخ:
سلام . بله . حتما میشه به شرط اینکه خودتون واقعا بخواهید .

تنهای عزیز هم خودش خواسته و توکل کرده به خداوند . شما هم خودتون بخواهید و توکل کنید به خداوند .

بهتون تبریک میگم که قصد دارید این عادت پرضرر رو بذارید کنار . قطعا نتایج بسیار مثبت و به معنای واقعی کلمه شیرینش رو خواهید دید به لطف خداوند و تازه مزه یه زندگی جذاب رو خواهید چشید .

این دو تا کار رو که میگم حتما دقیق انجام بدید اگر واقعا میخواهید بذاریش کنار :

1- همین الان هر چیزی که ممکنه باعث تحریکت بشه رو از بین ببر و اصلا سراغ عوامل تحریک کننده نرو . مثلا اگر تو بوک مارکت سایت خاصی هست یا چتی یا ... هر چیز (خودت بهتر خودت رو میشناسی) . همه رو همین الان از بین ببر و نذار حتی 1 عکس باقی بمونه .

2- خودارضایی رو اگر نمیتونی به یکباره ترک کنی به تدریج و به مرور زمان به صفر برسونش . ترک تدریجی هم به معنای این نیست که ارادتون ضعیفه . نه اصلا . ترک تدریجی رو هم میتونی مراجعه کنید به صفحه 30 وبلاگ ، گزینه 47


این چند تا کار رو که میگم هم حتما انجام بده چون کارت خیلی جلو میفته و راحت تر و سریع تر میتونی این عمل پرضرر رو ترک کنی . شاید بعضیهاش هم به نظرت بی ربط بیاد ولی کاملا مرتبط هست . حتی اگر به این چیزها اعتقاد نداری باز انجامشون بده :

- نمازت رو حتما مرتب بخون
- از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیر (مدد از حضرت ابوالفضل و امام حسین علیهم السلام رو فراموش نکن)
- ورزش . ورزش . ورزش . یه ورزش که قشنگ خستت بکنه البته رو اصول مثل شنا - دو میدانی - رزمی و ... . خیلی تاثیر گذار هست .
- به پدر و مادرت بیشتر احترام بذار . شاید به نظرت بی ربط بیاد ولی این کارو که بکنی ، کارات اصلا جور میشه .


صفحه 22 وبلاگ رو هم حتما بخون . اگر توبه کنی و توکل کنی به خداوند و این کارهایی که گفتم رو انجام بدی امکان نداره (امکان نداره) که این عادت رو نتونی ترک کنی .

صفحه 22: http://istemna.blogfa.com/post/23
صفحه 30: http://istemna.blogfa.com/post/32

موفق باشید . نظری بود بیان کنید . در پناه حق .
پرواز قاصدک
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۸
سلام دوست خوبم ممنونم یه دنیا بابت سایت عالیتون انشاالله که خدا بهتون کمک کنه که به ما کمک میکنید واسه ترک این کار زشت. من چهارساله این کار ننگین رو انجام میدم. امروز پنجمین روزیه که تصمیم به ترک گرفتم و این پنج روز واسم خیلی راحت گذشت راستی امروز تولد امام حسین هم هست. دوستان بیاید امروز ازخود امام حسین بخوایم کمکمون کنه که این کارو بذاریم کنار براحتی...
به امید اون روزی که همه ما پاک پاک شده باشیم
الهی آمین

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم وظیفست .
بهتون تبریک میگم که دارید این عادت پرضرر و دارید میذارید کنار . انشاالله نتایجش رو خواهید دید .
همینجا تولد امام حسین علیه السلام رو به شما و همه بچه ها تبریک میگم . دوستان امام حسین و حضرت ابوالفضل علیهم السلام رو دریابید که کمکتون میکنند . امتحان کنید . امتحانش که ضرر نداره . خدا رو به امام حسین و حضرت ابوالفضل قسم بدید و ببینید چقدر بهتر و راحت تر میتونید این کار رو ترک کنید و کارتون جلو میفته و کاراتون جور میشه . واقعا کمکتون میکنند .

موفق باشی دوست من . امام حسین یارت .

بچه های دیگه هم که میخوان به صورت گروهی این عادت پرضرر رو بذارند کنار بیان تو این صفحه (صفحه 60) با نظراتشون اعلام کنند و تجاربشون رو بگن که هم برای دیگران مفید هست و هم برای خودشون و این نظرات واقعا کمک کننده هست برای ترک این کار .
رضا
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۰
سلام علی اقا و ممنون از وبلاگ خوبتون من 8 روزه به توفیق خدا تونستم این عمل زشت رو ترک کنم ولی چند وقت پیش در خواب بدون اینکه تحریک بشم از من مایعی بی رنگی خارج شد ولی فک نمیکنم منی باشه چون من خیلی مواظب بودم تو این 8 روز که تحریک نشم ولی فک میکنم مذی باشه میخواستم ببینم این باعث میشه روند خوب شدنم از بین بره ؟ البته من خیلی سعی میکنم اصلا و ابدا به چیزهای تحریک کننده فکر نکنم ولی وقتی بلند شدم از خواب این اتفاق واسم افتاده بود میترسم این اتفاق مداوم واسم بیفته و خوب نشم ممنون از وبلاگ خوبتون

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . بهتون تبریک میگم . منی همراه با اوج لذت جنسی و با جستن و پرش خارج می شود. و معمولا بعد از بیرون آمدن منی بدن سست می شود و انسان احساس ارضا می کند و حالت شهوتش تمام می شود. اگر این علائم رو نداشته باشه منی محسوب نمیشه و غسل نمیخواد . چون تو خواب بوده ایرادی هم نداره .

اگر هم علائم منی رو داشته باشه و منی محسوب بشه که همون محتلم شدن هست و ایرادی هم نداره و عوارضی هم نداره و طبیعی هم هست . فقط اگر محتلم شدی بعدش باید غسل جنابت رو انجام بدی تا پاک بشی .

پس اصلا نگران نباش چون اگر منی باشه و یا نباشه چون تو خواب بوده ایراد و عوارضی نداره و طبیعی هست . فقط سعی کن همونجوری که خودت گفتی به افکار و تخیلات جنسی و عوامل تحریک کننده نپردازی .

محتلم شدن در خواب تاثیری در روند بهبودیت نداره چون یک اتفاق طبیعی هست . اگر مداوم هم برات اتفاق افتاد اون هم ایرادی نداره . البته جوری نباشه که در بیداری خودت رو تحریک کنی تا در خواب احتمالا ارضا بشی . نه . این که معلومه درست نیست چون در این صورت داری به عوامل و تخیلات تحریک کننده میپردازی . منظور بنده اینه که اگر هر روز هم به طور طبیعی محتلم شدی مشکلی نیست و نگران نباش .

فقط این مهمه که خودارضایی رو ترک کنی و از عوامل و تخیلات و افکار تحریک کننده دوری کنی . اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنت رسید در همون نطفه خفش کن و سریع حال و هوات رو عوض کن و ذهن خودت رو به چیز دیگه ای مشغول کن . حالا که داری ترک میکنی دیگه به عوارض خودارضایی فکر نکن و بیخیال باش . یه روز میرسه که به خودت میای میبینی که خوب خوب و سرحال سرحال شدی انشاالله .

موفق باشی . در پناه حق .
علی
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۳۴
سلام علی اقا!
من امروز روز اولیه که ترک رو شروع کردم! حدود 5 سال این کار رو انجام میدادم ولی نتونسته بودم به طور کامل ترک کنم دیروز هم متاسفانه ...! ولی خوشبختانه با وبلاگت آشنا شدم و تصمیم جدی به ترک گرفتم(البته نه مثل تصمیمای قبلیم!)
برام دعا کنید
سعی میکنم هر یکی دو روز یک بار به وبلاگت سر بزنم تا شاید به همین بهونه هم که شده فکرش از سرم بره بیرون
ممنون از وبلاگ خوبتون
راستی تا یادم نرفته یه وب دیگه هم هست در همین موردا گفتم بد نیست بهت بگم یه سر بهش بزنی مخصوصا توصیه میکنم مطلب "نامه ای سرگشاده به بزرگترها" رو مطالعه کنی . آدرسش اینه : blugh.blogfa.com
یا علی

پاسخ:
سلام علی جان . خواهش میکنم .

بهتون تبریک میگم که تصمیم به ترک این عادت پرضرر گرفتید . قطعا نتایج بسیار مثبت و شیرینش رو خواهید گرفت به لطف خداوند . به خداوند توکل کنید و هیچ وقت ترکتون رو متوقف نکنید .
موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . در پناه حق .
فرحناز
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۵۵
سلام من از 12 سالگی تا الان که 28 سالمه خودارضایی کردم بدنم داغون شده و هزار تا چیز دیگه میخام بزارمش کنار میترسم دیگه هرگز نتونم این دفعه اخره اگه نشد خودمو میکشم اواخر هر دفعه 5-6 بار ارگاسم میشم تو زمان کم و بعدش بدنم داغون میشه امروز از این لحظه یعنی ساعت 15 روز 14 خرداد میخام نزنم بعد ا زیه هفته میام تو این یه هفته هیچ رابطه ای هم با جنس مخالف ندارم و اصلا فکر سکسی نمیکنم قول میدم امیدوارم خدا کمک م کنه میخام اروم شم خسته شدم به خدا قرار ما هفته بعد چهارشنبه من ارده کنم یه دفه میذارمش کنار حالا میبینید

پاسخ:
سلام . بهتون تبریک میگم که قصد دارید این عادت رو بذارید کنار .

ولی اونجایی که گفتید اگر نشد خودم رو میکشم رو اشتباه کردید . اگر قرار بود که با شکست در راه ترک، آدم خودش رو بکشه که الان خیلیهایی که الان ترک کردند به جاش تو قبر بودند یکیش خود بنده . شما اگر خودتون رو بکشید در اون صورت مرتکب بزرگترین گناه و اشتباه شدید که قابل جبران نیست . دیگه اون موقع هیچ کاری نمیتونید بکنید . الان که زنده اید باید از فرصتها استفاده کنید اونوقت شما میخواهید فرصتهاتون رو بکشید ؟
شما مطمئنا میتونید این کار رو ترک کنید . فقط کافی هست که ترکتون رو متوقف نکنید . این یعنی اینکه اگر لغزشهایی هم داشتید عیب نداره و طبیعی هست و ناامید نشید و ترکتون رو متوقف نکنید . حالا 10 سال این کار رو انجام داده باشید یا 20 سال یا 30 سال یا ... شما هدفتون باید ترک کردن باشه و به هدفتون هم به لطف خداوند حتما خواهید رسید .
نکته بعدی اینکه شما چرا میخواهید یه دفعه ای این کار رو ترک کنید ؟ به نظر بنده درست نیست . شما کاری که 16 سال بدنتون بهش عادت کرده رو میخواهید یه دفعه ای ترک کنید؟ فرض اینکه بتونید این کار رو هم بکنید درصد اینکه دوباره برید سمتش زیاد هست . خب اگر تونستید یه دفعه ای قطع کنید ولی اگر نتونستید یه چیز طبیعی هست . به نظر من شما به تدریج این عادت رو ترک کنید . مثلا ظرف چند ماه . مثلا دو ماه یا سه ماه یا شش ماه ...
بقیش در پست بعد ...
... ادامه پاسخ پست قبلی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۲۵
پاسخ:
...ادامه پاسخ پست قبلی :

ترک تدریجی خودارضایی به هیچ وجه به معنای ضعیف بودن اراده نیست . اصلا هیچ ربطی به هم نداره . شما کاری که سالیان دراز بدنتون بهش عادت کرده رو نمیشه که یه مرتبه بذارید کنار . البته هیچ چیزی مطلق نیست ولی در مورد شما نظر بنده اینه که ترک تدریجی بهتر و مطمئن تر هست و این اصلا به معنای ضعف اراده نیست چون اصلا هیچ ربطی به همدیگه ندارند .

پیشنهاد میدم حالا که میخواهید به لطف خداوند این کار رو ترک کنید توبه کنید و توکل کنید به خداوند . کلا یک دقیقه هم نمیکشه . برای توبه هم پشیمونی کافی هست . هزار بار هم اگر توبتون رو شکستید باز هم نا امید نشید و برید به سمت خداوند و ترک این کار . از عوامل تحریک کننده هم دوری کنید . اگر فکر تحریک کننده هم به ذهنتون رسید در همون نطفه و شروع خفش کنید و نذارید اون فکر ادامه پیدا کنه . اگر یه وقتی با تمام وجود وسوسه شدید سریع به هر صورتی که شده حال و هوای خودتون رو عوض کنید .

صفحه 22 رو لطف کنید همین الان بخونید . این صفحه:  http://istemna.blogfa.com/post/23

صفحه 33 رو هم حتما بعد از صفحه 22 بخونید . این صفحه:  http://istemna.blogfa.com/post/36

و بعد از اون هم لطفا صفحه 30 رو بخونید . این صفحه:  http://istemna.blogfa.com/post/32

صفحه 1 رو هم اگر نخوندید حتما بعد از این سه صفحه بخونید:  http://istemna.blogfa.com/post/30#comments


منتظر نظرات بعدیتون هستم . موفق باشید . در پناه خداوند .
یکی
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱:۵۸
پیشنهاد من به شما اینه که به جای این که این قدر داری برای ترک استمنا زور میزنی برای ازدواج جوونها فعالیت کن. ترک استمنا در خیلی از موارد تنها راهش ازدواجه، میتونی پژوهش علمی هم بکنی .آمارش را دربیاری. و ازدواج برای کسی که مبتلا به استمناست، یک واجب شرعی میشه مثل نماز.

پاسخ:
سلام . ممنون بابت نظری که دادید .

تنها راه مشروع برای ارضاى غریزه شهوت، ازدواج است . در این هیچ شکی نیست .

البته به این نکته توجه کنید که خودارضایی با ازدواج به طور خود به خود برطرف نمی شود . برای همین به این امید که بعد از ازدواج آن را ترک کنید ، الان به خودارضایی ادامه ندهید. افراد متاهل زیادی هستند که خود ارضایی هم می کنند . این یک عادت بد و ویران کننده است که باید در هر حال ترک شود .

نمی خواهم بگویم ازدواج به ترک خود ارضایی کمک نمی کند ، بلکه ازدواج می تواند کمک خوبی برای ترک خود ارضایی باشد اما تنها عامل ترک آن نیست. خود ارضایی اگر الان ترک نشود بعد از ازدواج مشکلات فراوانی را برای شما خواهد داشت. خودتان به فکر خود باشید. هر چند سخت است اما از خدا بخواهید ، کمکتان می کند.

موفق باشی . در پناه حق .
من
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۸
اخه مگه میشه عوامل تحریک رو ازبین برد من چند تا فیلم زبان اصلی داشتم پاک کردم
مگه عوامل تحریک فقط اینه
هر وقت میخوام این کارو انجام بدم موبایلمو برمیدارم وصل میشم اینترنت و یه عکس و .......
میشه موبایلمو از بین ببرم
واقعا برای خودم متاسفم که بعد 15 سال الودگی نمیتونم حتی یه هفته ترک کنم نمره چشمام شده سه
کمرم خیلی درد میکنه
من دانشجوم تنها زندگی میکنم و همیشه فضا برای خودارضایی مناسبه
اخه چه قدر بزنم از خونه بیرون
دیگه خسته شدم اخه چند بار دیکه توبه کنم 15 ساله دارم توبه میکنم و بعد دو روز همون اش همون کاسه؛حالم خیلی بده؛چند روز نماز میخونم نماز شب هم میخونم حتی،زیارت عاشورا،بعد دوباره.......
چه کنم دیگه ؟کاشکی خدا منو ببره که دیگه خودارضایی نکنم این تنها راه نجات من از این باتلاقه

پاسخ:
سلام .
دوست من نا امید نباش . شما باید به تدریج خودارضایی رو ترک کنی . نمیشه که یه دفعه ای بیایی کاری که 15 سال انجامش میدادی رو یهو قطع کنی . اصلا اگر بشه هم بعد یه مدت احتمالا دوباره میری سراغش . آروم آروم فاصله بین دفعات خودارضاییت رو بیشتر کن . مثلا اگر هر روز انجامش میدی طی یک ماه بکنش یک روز در میون و ...
ترک تدریجی هم اصلا به معنای این نیست که اراده شما ضعیفه . نه به هیچ وجه . هیچ ارتباطی با هم ندارند . شما کاری که بدنت سالهای زیادی بهش عادت کرده رو نمیشه که ناگهانی بذاری کنار . اصلا از نظر عقلی هم درست نیست . اگر هم بتونی این کار رو بکنی امکان داره بعد یه مدت دوباره خدای نکرده بری سراغش .

پس شما ترک تدریجی رو با توبه و توکل به خداوند شروع کن . از عوامل تحریک کننده هم دوری کن . همون موبایل دست خودتون هست . خودتون دارید میرید عکس ببینید . خب ببین ارزش داره به چیزی بپردازی که باعث شده سلامت روحی و جسمیت فداش بشه ؟ زندگیت تحت تاثیرش قرار بگیره ؟

تا جایی هم که امکان داره تنها نباش . موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . علی یارت .
فرحناز
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۷:۲۳
سلام مدیر خوبوبلاگ ممنون از این نظر بلند بالایی که در جواب من گذاشتی و اهمیت میدی خیرشو تو زندگیت ببینی:) درسته ترک تدریجی چشم سعی میکنم نا امید نشم امروز شنبه سه روز بدون خودارضایی داشتم و البته طبیعی هم هست چون تو سه روز هنوز حالم خوبه و عامل تحریکم که باشه نمیتونه وسوم کنه زیاد سه روز قبل چندبار باعث شده فعلا میلی نداشته باشم باید دید بعد یه هفته چه میکنم قدم به قدم تا ترک نهایی باهاتون هستم اگه کمکم کنید ممنون

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . حتما انشاالله . موفق باشید . در پناه حق .
من
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۹
اخه شما میگی نگران نباش اخه چه جوری؟امروز دوباره انجامش دادم
دلم میخواد دست و پامو ببندم که نتونم دیگه انجامش بدم
قبلا تا توبه میکردم یه حس خیلی خوبی پیدا میکردم
اما حالا نه تنها با توبه بلکه با چند روز پاک بودن هم اون حس و نمیتونم بدست بیارم
نکنه خدا دیگه کاری باهام نداره
دارم کم کم جون میدم
شما میگی ترک تدریجی وقتی بعد یه هفته دوباره انجامش میدم مزش میاد زیر زبونم دوباره میشه همون نکبت قبلی

پاسخ:
یک سوال از شما میکنم . فرض بگیریم شما در هفته ، هفت بار این کار رو انجام میدید . اگر هفته بعد بکنیدش شش بار راحت ترید یا بکنیدش صفر بار ؟

نه این فکرها که نکنه خدا باهام کار نداره و دیگه امیدی نیست و اینا فقط و فقط وسوسه شیطان هست . خودارضایی باعث میشه صفای دل کم بشه و یا از بین بره و یا شخص فکر کنه ارادش ضعیفه که اینها در به وجود اومدن این فکرهای نادرست تاثیرگذار هست . تمام اینها رو میتونید با ترک خودارضایی و دوری از عوامل تحریک کننده از بین ببرید .

خداوند نعوذ بالله مثل ما آدمها نیست که با یکبار و دو بار و هزار بار زیر وعده زدن دیگه به درگاهش قبولمون نکنه . نه . وقتی خداوند میفرماید اگر بدونید که من چقدر مشتاق توبه و بازگشت بندم هست هر آینه جان میدید این چه معنی ای میده ؟ وقتی رسول اکرم (ص) میفرمایند «اگر آنقدر خطا کنید که خطاهایتان به آسمان رسد و سپس توبه کنید، خداوند توبه شما را می پذیرد؛ از درگاه او ناامید نباشید» چه معنی ای میده ؟ پس اگر هزار بار هم توبتون رو شکستید برید به سمت خداوند . برای توبه پشیمانی کافی هست . توبه کنید و برید به سمت خداوند و هیچ وقت نا امید نباشید که بزرگترین گناه نا امیدی هست .

موفق باشید . هر وقت نظری داشتید بیان کنید . در پناه حق .
من
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۹:۴۷
باشه داداش از همین ثانیه شروع به ترک میکنم خدا کنه دوباره سمتش نرم
اصلا دیگه اجازه نمیدم به خودم که سمتش برم
تمام جونم درد میکنه دیکه نمیخوام این وضعیت رو
درسته خودارضایی لذت داره اما به این همه گرفتاری نمی ارزه.

پاسخ:
بهت تبریک میگم . مطمئن باش که این روحیه ، تو رو از این عادت نجات میده . فقط به آخر کار فکر کن . اگر خدای نکرده لغزشی داشتی عیب نداره چون طبیعی هست . ترکت رو نباید متوقف بکنی . فقط به آخر کار فکر کن . موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . در پناه حق
رضا
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۵:۴۳
سلام علی اقا ببخشین زباد پست میزارم و مزاحمتون میشم من به توفیق خدا و با راهنمایهای شما تونستم 15 روز پاک بمونم ولی یه مشکلی واسم پیش میاد که نمیزاره کاملا خوب شم و اونم اینه که تو خواب واسم اتفاق میفته بدون اینکه اختیاری داشته باشم و بتونم کنترلش کنم و صبح دوباره علایمش برمیگرده شما گفته بودین که احتمالا بدنم شرطی شده میخواستم ببینم تا کی این اتفاق واسم تو خواب میفته ؟ و باید روزای ترکم دوباره از اول بشمارم؟ و ایا راهی هست که از شر این اتفاق راحت شم چون خیلی اذیتم میکنه این اتفاق و فکر میکنم که خوب نمیشم و همین باعث استرس و افسردیگم میشه بخدا میخوام ترک کنم ولی وقتی این مسایل واسم پیش میاد فکرای نا امید کننده میاد تو ذهنم بازم ممنون از شما و وبلاگ خوبتون پاینده و موفق باشین

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

ببین رضا جان چند تا کار رو میگم حتما انجام بده دیگه این خوابها کمتر برات اتفاق میفته . ضمن اینکه حواست باشه به خودت تلقین منفی نکنی . چون جنب شدن در خواب یه چیز طبیعی هست و ضرری نداره . اما شما که داری ترک میکنی یه سری کارها بتون میگم انجام بدید که این اتفاق کمتر براتون بیفته :

- به مسائل تحریک کننده و جنسی و شهوت زا در طول روز اصلا فکر نکن . اگر هم چیزی به ذهنت رسید در همون نطفه خفش کن . چون این افکار و خیالات در جنب شدن در خواب تاثیرگذار هست .
- هیچ وقت با مثانه پر نخواب . حتما قبل از خواب مثانت رو تخلیه کن .
- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، موز، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب، اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کن .
- سعی کن با شکم بیش از حد معمول پر، نخوابی .
- هیچ وقت به رو نخواب .
- لباس زیرت به هیچ وجه تنگ و چسبان نباشه . خیلی سخت و خیلی نرم هم نباشه . کلا اگر دیدی لباس زیری پوشیدی که یک درصد بیشتر تحریکت میکنه اون رو دیگه نپوش ...
بقیش در پست بعد ...
... ادامه پاسخ پست قبلی
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۸:۱۴
پاسخ:
...ادامه پاسخ پست قبلی :

- خیلی آب و مایعات نخور .
- سعی کن با وضو بخوابی .
- با لباس کامل بخواب .
- وقتی دیگه بیدار شدی سریع رخت خوابت رو ترک کن و دیگه الکی نخواب که خیلی از جنب شدنها تو همین خوابهای اضافه رخ میده .
- یه توصیه هم میکنم اگر انجامش بدی خیلی خوبه . یه ورزش انرژی بر رو شروع کن . طوری که شب که میخواهی بخوابی از خستگی اون ورزشه خوابت ببره .

خب رضا جان این مواردی که گفتم رو رعایت کن این اتفاق دیگه برات کمتر میفته انشاالله . ضمن اینکه اصلا نباید با این اتفاقات و یا هر اتفاق دیگه ای ناامید بشی و ترکت رو متوقف کنی . شما الان 15 روز هست که پاکی . موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . در پناه حق .
فرحناز
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۳۳
سلام امروز تحریک شدم و فکرشم اومد نتونستم فکر نکنم ولی کاری نکردم فقط تحریک شدم و یهو بهه خودم گفتم دیگه بسه ! میرم به مامانم کمک میکنم چون امتحان دارم ولی درس خون نیستم که ! جون میدم دو صفه بخونم ولی کم به مامان خوبه از فکرش در میام یا اینکه دوش اب سرد میگرم اونم کمک کرد التماس دعا ببنینید این تجربه منه وقتی یه کاری که دوس ندارم م انجام میدم خسته میشم و فکر ... برام لذت بخشه ولی یه کاری که دوس دارم مثلا تلویزیون میوه خوردن موسیقی گوش دادن یا ترجمه که خیلی دوسش دارم کمک میکنه 5 روز پاک :)

پاسخ:
سلام . بهتون تبریک میگم . بله سرگرم کردن خودتون به کارهایی که دوست دارید بسیار کمک کننده هست در ترک افکار و تخیلات تحریک کننده . سعی کنید همیشه موضوعی برای فکر کردن داشته باشید .
صفحه 43 رو حتما حتما بخونید . خیلی بهتون کمک میکنه : http://istemna.blogfa.com/post/58

موفق باشید . در پناه حق
فرحناز
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۳۵
یه کاری دیدم قراره فردا برم صحبت کنم دعا کنید جور شه کار پیدا کنم کمک میکنه بهم خواهشا التماس دعا
فرحناز
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ۲۳:۳۵
راستش حرف یکی از دوستام خیلی روم اثر گذاشت که گفت تو که رابطه نامشروع نداشتی واسه این خودارضایی میکنی حالا پس فردام که ازدواج کنی نمیتونی رابطه درستی با همسرت داشته باشی و چوب دو سر طلا میشی دیدم اره راس میگه این خیلی دردناکه امیدوارم دیر نشده باشه ولی گفتم میذارمش کنار رنگ صورتم بهتر شده ولی هنوز چشام گوده توکل بخدا ممنون از شما
تواب
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸
سلام بچه ها نمی دونم کسی نظر منو میخونه یا نه.من از شونزده سالگی دا همین هشت ماه پیش اینکارو می کردم ولی هر روز که جلوتر میرفت ترک کردنش سخت تر می شد هرکاری می کردم وسوسه شیطان خناس امانم نمی داد ولی یه روز به طور اتفاقی به یه حدیث برخوردم که نوشته بود هرکس که خدا را به نور صورت چهارده معصوم قسم دهد خواسته اش بر آورده میشه.منم خلاصه شروع کردم به راز ونیاز با خدا و قسمش دادم که باید کمکم کنی...صبح روز بعد که از خواب بیدار شدم شدم متوجه شدم که دیگه اون حس اعتیاد رو ندارم و خدا رو شکر کردم بابت کمکی که بهم کرده ولی دوباره یه احساساتی منو تحریک کرد که یهو فکری به ذهنم رسید(انگار که این فکرو خدا تو ذهنم انداخته بود) که ترک کردن رو بصورت دوره ای شروع کنم یعنی اول یک روز انجام ندم بعد روز بعد انجام بدم بعدش دو روز انجام ندم بعد یه روز انجام بدم بعش سه روز انجام ندم بعد یه روز انجام بدم بعدش چهار روز انجام ندم بعد یه روز انجام ندم بعدش...خلاصه سرتون رو درد نیارم ولی من با این روش موفق شدم ترکش کنم و الآن سلامتیمو بدست آوردم و احساس میکنم 100 سال جوون ترم و تقریبا هرچی از خدا می خوام بهم میده. بچه ها شما هم با این راه ترک کنین حتما جواب میده ولی رعایت تقوا و استغفار و توبه یکی از شروط این کاره
ایدکم الله

پاسخ:
سلام . از اینکه تجربیات ارزشمندتون رو در اختیار هم قرار میدید بسیار ممنونم . مطمئنا بچه ها از نظرات و تجربیات همدیگه استفاده میکنند انشاالله . منتظر نظرات بعیدتون هستم . در پناه حق
تواب
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۳۲
باسلام و عرض ادب به تمامی توابین،اینجا حدیثی رو ذکر میکنم که شاید خیلی کمکتون کنه:<<امیر المؤمنین علیه السلام:بهای وجود شما رضوان الهی است آنرا به چیز دیگری نفروشید>>.عزیزان شما اشرف مخلوقات هستید خداوند در حالی که ما خاکی پست و بی ارزش بودم به ما عرج و منزلت داد و به همه دستور داد تا به ما سجده کنن؛حالا فکر کنین که شیطان 300هزار سال عبادت کرده و 20هزار سال درحال سجده بوده حالا ما که اشرف مخلوقاتیم یعنی انقدر پست و بی ارزشیم که از شیطان رانده شده پایین تر باشیم؛این انصاف نیست این کاری که با خودمون می کنیم ما برای هدف بزرگتری آفریده شدیم و خدا برای اعمال نیک ما به ما بنی بشر وعده بهشت رو داده در حالی کا ما از بهشت فراری هستیم ولی خدا به اعمال بد ما وعده آتش سوزان رو داده با این حال که ما درد این آتیشو می دونیم ولی بسوی اون حرکت میکنیم آیا این عقلانیه؟حالا اگه فکر می کنید تحمل چنین عذابی رو داریم یه کاری کنید؛برید داخل آشپز خونه و فندک رو روشن کنید و دستتون رو درون آتش قرار بدین اونوقت متوجه میشین که حتی نمی تونین یک ثانیه هم دووم بیارین اونوقت چطور می تونین تو جهنمی که جاودان است دووم بیارین این کار غیر ممکنه..!یکم به فکر آخرت خودتون باشین:خداوند می فرماید:با رضایت کامل بسوی من بازگرد و در صف بندگان من قرار بگیر و در بهشت من داخل شو(سوره فجر آیه 30)

پاسخ:
بسیار عالی . حق نگهدارت
رضا
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۱۷
16 روز شد به توفیق خدا امیدوارم زودتر خوب شم از دوستان دیگه هم خواهش میکنم بیان و روزای ترکشونو اینجا ثبت کنن و تجربیاتشون در اختیار بقیه قرار بدن تا هم انگیزه خودشون بره بالا و هم شاید تجربیاتشون بدرد بقیه بخوره و هم یه انگیزه و الگویی بشه واسه کسایی که هنوز ترک این بلا شروع نکردن شاید با دیدن پشتکار و تجربیات شما اونا هم تصمیم بگیرن از این نکبت دست بکشن و دوباره متولد بشن بازم یه دنیا سپاس از علی اقا و وبلاگ خوبشون انشالا همگی بتونین تو این راه موفق باشین علی یارتون
فرحناز
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۲۳
خیلی ناراحتم بعد از 5 روز پاک یدوستم زنگید و شروع کرد از رابطش با دوست پسرش با جزییات برای من تعریف کردن من بدختم هر کار کردم ول نککرد خدا ازش نگذره رفت تو مخم دیگه یه ربی بعدش فکر کردم و بعدم زدم ولی فقط ی بار بعدش خی لی حالم بد بود که یاد حرف شما افتادم این مورد اصلا برام قابل پیش بینی نبود دیگه باهاش حرف نمیزنم یعنی همش بهونه میارم تا حرفمون طولانی نشه ولی اعصابم داغونه ها خیلی


پاسخ:

عیب نداره . اگر در راه ترک از این لغزشها داشتید خودتون رو ناراحت و سرزنش نکنید و به هیچ وجه ترکتون رو متوقف نکنید و نا امید نشید . این لغزشها طبیعی هست . فقط به آخر کار فکر کنید .
تصمیم بگیرید . دوباره . توکل کنید به خداوند و از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیرید .
ضمن اینکه دور هر چیزی که باعث تحریک شما میشه رو یه خط قرمز بکشید . حالا میتونه این عامل تحریک یه دوست باشه . اگر اینطوری هست رابطتون رو باهاش قطع کنید . هر چیزی که باعث تحریک شما میشه باید از بین ببرید و ازش پرهیز کنید .

در ضمن اون رفیقتون و دوستش هم اگر ادامه بدند و توبه نکنند یه روزی سرشون به سنگ خواهد خورد .
تواب
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۴۳
سلام با عرض ادب بنده یه پیشنهاد سازنده برای مدیر محترم دارم.امروزه با پیشرفت فناوری اندروید یک نرم افزار با عنوان واتس آپ(whatsApp) طراحی شده است ، مدیر محترم می توانند گروهی را در این روم ایجاد کرده تا بازدیدکنندگان گرامی بتوانند نظرات را به طور مستقیم به اشتراک بگذارند و بتوانند با شما با سرعت مشاوره کنند امید است که این پیشنهاد مورد توجه قرار گیرد.

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . ایمیلتون رو بخونید .
عارف
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۲۲:۴۷
من تا هر وقت نماز نمیخونم خودارضایی میکنم اما تا تا ترک میکنم یا حوصله ندارم و یه وقت نمیخونم دوباره شروع میشه،واقعا چه سری تو این نماز هست که نمیذاره گناه کنیم؟!
ایشالا از همین الان شروع میکنم و به خدا ثابت میکنم که خیلی دوسش دارم اگر هم تا حالا اذیتش کردم خدا خودش میدونه تو تو اوج گناه هم خدا رو میدیدم و حضورشو حس میکردم اما این نیاز جنسی نمیذاشت جلوی خودمو بگیرم خدا منو ببخشه
خیلی توبه کردم خیلی توبه شکستم ولی این بار فرق میکنه میخوام تمومش کنم،هم به خودم هم به خدا ثابت کنم که میتونم ترک کنم شما هم کمکم کنید......

پاسخ:
بله حتما انشاالله . بهت تبریک میگم . همیشه همین روحیه رو داشته باش . موفق باشی . خداوند نگهدارت .
تنها
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۲۳:۲
سلام اقا علی
روزای ترک=110 روز
ترک خودارضایی خیلی اسونه فقط کافیه خودارضایی نکنیم!!!!!!

پاسخ:
سلام . خدا قوت
زهرا سادات
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۳۲
سلام من مدتیه به این گناه الودم اما نتونستم ترکش کنم
اما دیروز و امروز دست از هر کاری کشیدم و تو اتاقم در رو بستم و فقط و فقط فکر کردم
که من دارم چی کار میکنم، از زندگی چی میخوام،باید چه جوری زندگی کنم،اوقات فراغتمو باید چه طور بگذرونم با وب گردی یا هر کاره بیهوده دیگه
میخوام ازدواج کنم یا نه،با این الودگی میشه ازدواج کرد یا نه،با این نگاه های الودم چه طور باید زندگی کنم،چه طور میتونم دانشگاه قبول شم(چون سوم دبیرستان هستم)
و نتیجه هر فکرم تنها به یک جا میرسید که اونم خدا بود
من خیلی بی معرفتم خدا همه چی بهم داده اما دارم نمک نشناسی میکنم،دلم میخواد کامپیوترمو از هر چیز بدی پاک کنم دلم نمیخواد الوده باشم،چون خدا ازم ناراحت میشه،از همین ثانیه میخوام از هر گونه الودگی راحت بشم نه فقط از خودارضایی بلکه از همه گناهان پاک بشم....
میشه بهم بگید این راهی که انتخاب کردم(با دو روز فکر کردن مطلق) تا چه حد درسته؟
کمکم کنید
ممنون

پاسخ:
سلام .

یک ساعت اندیشیدن در خیر و صلاح از هزار سال عبادت بهتر است.

امام جعفر صادق (ع)

فکر کنم با این حدیث متوجه ارزش بزرگ کاری که کردید شده باشید . کاری که کردید صد در صد درست هست و کاری بهتر از این نمیتونستید بکنید . چه بسا همین دو روز فکر کردن شما سرنوشت و آخرت و دنیاتون رو کلا تغییر بده . گاهی وقتها با یک لحظه فکر کردن انسان میتونه سرنوشتش رو عوض کنه . خیر دنیا و آخرت در همین فکر کردنها در خیر و صلاح هست . بهتون تبریک میگم . این عادت رو با توبه و توکل به خداوند بذارید کنار و خودتون رو به این وسیله دوباره متولد کنید . مطمئن باشید که چیزهایی رو با ترک این کار به دست میارید که حتی در خواب هم نمیدیدید به لطف خداوند . هیچ وقت و در هیچ شرایطی دستتون رو از دست خدا جدا نکنید حتی اگر خدای نکرده غفلت کردید باز برید به سمت خداوند . موفق باشید . در پناه حق
زهرا سادات
پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۲۱:۲۳
سلام دوباره،همین الان کامپیوترم و موبایلمو پاکسازی کردم با وجود اینکه برای بدست اوردن یک ارشیو 1000 تایی فیلم زبان اصلی خیلی هزینه کرده بودم اما پاک کردم تمام موزیک ویدیوهامو پاک کردم،کلیپ هایی که شاید باعث تحریکم میشدن پاک کردم.

پاسخ:
سلام . بله کار بسیار درستی کردید .

کسی که همه چیزا از بین ببره ولی یک عکس یا فیلم تحریک کننده رو دلش نیاد پاک کنه همون شاید باعث بشه دوباره برگرده به سمت اون کار مگر اینکه اون رو پاک کنه و از بین ببره .

موفق باشید . در پناه حق .
رضا
جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۱۸
با سلام خدمت دوستان میلاد امام زمان رو بهتون تبریک میگم 20 روز به توفیق خدا 5 بار تو این 20 روزتو خواب محتلم شدم ولی همچنان امیدوارم و دارم ادامه میدم البته سعی کردم اصلا و ابدا به عوامل تحریک کننده فکرم نکنم هنوز زیر چشام گود مونده ولی بازم با قدرت به ترکم ادامه میدم
محراب
شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶
سلام روز بخیر.
علی آقا من سوال کردم جواب ندادین.
سوال کرده بودم که آیا سختیی که در اوایل ترک هستش آیا بعد از معدتی باز هم همون سختی هستش؟مثلا من اگر 3ماه ترک کنم بازم مثل اولاش باید برا نرفتن سراغش اینقدر عذاب بکشم؟

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

نه . اون موقع میفتی رو غلتک انشاالله .
زهرا سادات
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۹
سلام سه روز پاکی
واقعا احساس میکنم شیطان داره با تمام قدرت به من حمله میکنه
اما خدارو شکر نتیجه نگرفته و ایشالا که هیچ وقت نگیره
حتی موقع نماز هم منو به یاد اون فیلمای...که دیده بودم میندازه
کلافم کرده دیگه،هر کار خوبی که میخوام انجام بدم یه احساس بی حوصلگی و کسالت و هزار فکر دیگه که اون کارو نکنم رو در من بوجود میاره،منم چون میدونم از طرف شیطانه به حرفش گوش نمیدم و از لجش!!!!!! تمام نمازای این سه روزمو اول وقت خوندم و کارای خوب دیگه

پاسخ:
سلام . بهتون تبریک میگم . خدا قوت .
معلومه که شیطان هر کاری میکنی که دوباره برتون گردونه به سمت اون کار . کار درستی دارید میکنید و یادتون باشه که از افکار و تخیلات تحریک کننده دوری کنید و اگر چیزی هم ناخودآگاه به ذهنتون رسید در همون نطفه خفش کنید و نذارید اون فکر ادامه پیدا کنه . لحظه ای غفلت نکنید که یه لحظه غفلت برای تکرار خودارضایی کافی هست .
موفق باشید . در پناه حق
رضا
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۹:۴۹
سلام به همگی 24 روزه به توفیق خدا ترک کردم ولی چند روز هی افکار ناامید کننده میاد سراغم مثل اینکه خوب نمیشی از اینجور چیزا سعی میکنم بهش فکر نکنم ولی باز این فکرا ولکنم نیست موقع امتحاناتم هست این فکرا نمیزاره تمرکز داشته باشم

پاسخ:
سلام . بهت تبریک میگم رضا جان . به این فکرهای بیخود اهمیت نده بعد یه مدت گورشون رو گم میکنند انشاالله . فقط حساس نشو و بهشون اهمیت نده و سعی کن کشش ندی . این فکرها وسوسه شیطان هست که میخواد به هر طریقی دوباره برت گردونه به سمت اون کار .
مطمئنا به لطف خداوند نه تنها خوب میشی بلکه احتمالا بهتر از سابق هم میشی . سعی کن ذهنت رو به چیزای بهتر و درست مشغول کنی و همیشه یه چیز خوب برای فکر کردن داشته باشی .
موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . در پناه حق
محمد
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۸
من مدت زیادی این کارو انجام میدادم اما یه روز فک کردم دیدم اون لذت که تو 5 ثانیه فوقش به وجود میاد رو میشه با خیلی کارا تجربه کرد با خیلی از ورزش ها .
این سایت ها فقط برای قوی کردن اراده ی شماس کار اصلی کار شماست که میتونی ولش کنی یا نه .
سعی کن از خود ارضایی لذت نبری من خودم یه روز نمیدونم چی شد که از خود ارضایی هیچ لذتی نبردم هنوز احساسی نسبت بهش ندارم و ازش متنفرم .
اگر توی جمع نیکی میکنی تو خلوت گناه نکن .
لذت عشق پایدار تر و با ارزش تر از هوسه که سعی کن عاشق شی اما به خاطر عشق نه هوس
مهدی ح
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۴:۵۱
سلام .
باید چند روز پاک بمونیم تا تا ترک کنیم؟
مثلا می شه دیگه به تنها که به نظرم تا امروز 124 روزه که پاک مونده گفت پاک و کسی که کاملا ترک کرده ؟ بحثم برطرف شدن عوارض نیست منظورم اینه که دیگه به این کار معتاد نباشیم . در کتابی خوندم 1 ماه بسه تا دیگه اعتیاد نداشته باشیم یه جای دیگه نوشته 4 ماه . می خوام بدونم چقدر طول می کشه تا به قول خودتون بیفتیم رو غلتک.
در ضمن کتاب مشکلات جنسی جوانان رو هم که از آقای مکارم شیرازی هست پیشنهاد می کنم .خیلی خوبه.نمی دونم چطور آپلود کنم وگرنه آپلود میکردم.
کسایی که این کتاب رو می خونن حتما یه قلم و کاغذ بردارن و بنویسن و مو به مو عمل کنن که خیلی مؤثره.
علی آقا خیلی ممنون از سایت عالیتون .یا علی


پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .
در شرایط مختلف فرق میکنه ولی معمولا دو سه ماه که این کار رو انجام ندی و از عوامل تحریک کننده هم فاصله بگیری دیگه میفتی رو غلتک و وابسته نیستی . کسی که خودارضایی رو میذاره کنار این یعنی اینکه از این کار پاک هست . از همون لحظه ای که گذاشته کنار .

ولی دقت کنید که خود ارضایی از شهوت سرچشمه میگیره . شهوت هم تا آخر عمر با آدم هست . پس همیشه باید مراقب بود و گرنه یه لحظه غفلت ممکنه دوباره شما رو به سمت این کار پرضرر بکشونه .
موفق باشی . در پناه حق
 


صفحه 61
مهدی ح
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵
سلام چند تا سوال داشتم:
1.تا چه مدت باید این کار رو انجام ندیم تا ترکش کنیم و مثل بقیه شیم؟
2.عوارض بعد از ترک کامل بهبودی پیدا می کنند یا اینکه مثلا اگه ده روز این کار رو انجام ندادی هم بهتر می شن؟
3.آیا خود ارضایی تاثیری بر درس ها هم دارد؟ چون من دبستان خیلی درسم عالی بود و در امتحان ورودی دوم شهرستان شدم ولی با انجام این کار که فکر کنم از اواخر راهنمایی بود درسم به شدت افت کرد؟؟
سایتتون خیلی بهم کمک کرده و الآن هم تو ترکم و تا حالا توبم رو نشکستم .
خیلی ممنون.

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . بهتون تبریک میگم .

ببینید خوب شدن عوارض خودارضایی صد در صد هست ولی ممکنه بعضی عوارض زودتر خوب بشن و بعضی هاش هم دیرتر . طبیعی هست که از بین رفتن عوارض خودارضایی، بسته به شرایط مختلف و برای انسانهای مختلف فرق میکنه .

پس عجله نکنید و برای خودتون ضرب الاجل درست نکنید چون همین باعث استرس میشه و تشدید مشکلات پیش آمده . هیچ گونه حساسیتی از خودتون نشون ندید و کاملا بیخیال باشید .

فقط نکته ای که خیلی مهم هست اینه که رابطه مستقیمی بین زمان از بین رفتن عوارض با نپرداختن به عوامل و تخیلات تحریک کننده (علاوه بر ترک استمنا و استشها) وجود داره .

سوال دومتون : بدون تاثیر نیست ولی در صورت ترک دائمی و پرهیز از عوامل و تخیلات تحریک کننده تمام فواید واقعا شیرین ترک این عادت رو تجربه خواهید کرد به لطف خداوند . ضمن اینکه با توبه و توکل به خداوند این عادت رو ترک کنید که بسیار تاثیرگذارتر هست از هر لحاظ . تصمیم قاطع بگیرید و اگر خدای نکرده در راه ترک لغزشی داشتید به هیچ وجه ناامید و دلسرد نشید و ترکتون رو متوقف نکنید .

سوال سومتون : بله میتونه تاثیرگذار باشه .

موفق باشی . منتظر نظرات بعدیت هستم . یا علی
مهدی ح
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۹
سلام
میدونید که اینترنت هم جنبه ی مثبت داره هم جنبه ی منفی . مثلا وبلاگ شما برای ترک استمنا خوبه و می دونید که سایت های دیگه ای هم هست که انسان رو تحریک می کنه که این کار رو انجام بده ... من تمام فیلتر شکن ها و چیز های بد روی کامپیوتر رو حذف می کنم ولی به راحتی می شه اونا رو دوباره دانلود کرد.اگه یه موقعی آدم وسوسه شد و اینترنت در دسترس بود احتمال تحمل خیلی خیلی ضعیف است. حالا با این حال من باید اینترنتم رو قطع کنم یا نه؟؟؟؟ درضمن من فقط اینترنت کامپیوتر دارم و اصلا موبایل ندارم.
خیلی ممنون از زحماتتون

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .
سلامتی روحی و جسمیتون از همه چیز مهمتر هست . اگر میبینید نمیتونید با اینترنت کار کنید و از اونور سراغ موارد تحریک کننده نرید اینترنت رو قطع کنید . یا میتونید قطع نکنید و سایتهای تحریک کننده رو اصلا باز نکنید و به جاش سایتهایی که مطمئنید تحریکتون نمیکنند مثل همین وبلاگ رو فقط باز کنید .
اگر اینترنتتون رو قطع نکردید و کانکت شدید هیچ سایتی رو باز نکنید که میدونید تحریک کنندست . اگر سایتی باز کردید که مثلا عکس تحریک کننده ای داشت مکث نکنید و بهش فکر نکنید و سریع ذهن خودتون رو منحرف کنید و یا میتونید سریع یه سایت مذهبی یا همین وبلاگ یا از این دست وبلاگها رو باز کنید . همه چیز دست خودتون هست .
موفق باشید . در پناه حق
مهدی ح
سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۵۲
سلام از وقتی اون پستی که درباره ورزش بود رو خوندم سعی می کنم که ورزش کنم اما بعضی از حرکت ها که سخت هستند باعث تحریک و نعوظ می شن
حالا باید ورزش بکنم یا نه
در ضمن ورزش های آسون من رو خسته نمی کنند و فقط از این نظر که وقتم رو پر می کنن خوبن اما در ورزش سخت همین تحریک شاید باعث استمنا شه
خیلی ممنون از سایت خوبتون
درضمن هنوز ترکو نشکستم

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . بهت تبریک میگم مهدی جان . اگر حرکتی باعث تحریکت میشه انجامش نده . ورزشت هم انرژی بر باشه . مثلا همین دو میدانی خیلی خوبه . یا هر ورزش انرژی بری که دوست داری . فقط دقت کن اگر حرکتی باعث تحریکت میشه دور اون حرکت رو خط بکش . اگر هم نظری داشتی بیان کن . موفق باشی . حق نگهدارت
 


صفحه 62
تنها
سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۷:۳۴
سلام داداش خوبی ایشالا؟؟؟
این پستت یکی از بهترین ها بود
مختصر و مفید و تاثیرگذار
من از حدیث 24 خیلی لذت بردم
راستی ،داداش همچنان پاکم

پاسخ:
سلام تنهای عزیز . الحمدالله

خواهش میکنم . ممنون از نظری که دادی . خدا قوت . موفق باشی . علی یارت
تنها
پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳ ۰:۲۱
سلام اقا علی
داداش بعد از 4 ماه و چند روز ترک یه اتفاقات خیلی عجیبی داره برام میوفته یه سری معجزاتی داره تو زندگیم رخ میده که نه با عقل نه منطق نه هیچ چیز دیگه ای اصلا نمیتونم توجیه شون کنم
واقعا خدا داره پاداش این ترکمو میده....
 


صفحه 63
هرگز
یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ ۰:۰
سلام باتشکر ازشما من زنم ازبچه گی 11سالگی خود ارضایی داشتم تاالان واقعا اترش جدی چشمام بسیارضعیف شدن وحامله نمیشم من الان23سالمه 4سال که بچه میخوام ولی خدا باهام قهرازخودم متنفرم وقتی میرم سراغش باور کنید. بارها خواستم تر گش کنم اما نشدواسم دعا کنیددوست دارم بازم راهنماییم کنیدممنون

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . لطف کنید صفحه 43 رو حتما همین الان بخونید و بارها بخونید که راهکارهاش قشنگ تو ذهنتون بمونه . واقعا کمکتون میکنه: http://istemna.blogfa.com/post/58

توبه کنید و توکل کنید به خداوند و تحت هیچ شرایطی ترکتون رو متوقف نکنید حتی اگر خدای نکرده لغزشی داشتید . به هیچ وجه دلسرد و نا امید نشید و ترکتون رو متوقف نکنید . به لطف خداوند برای همیشه این عادت رو ترک خواهید کرد و شاهد فواید بیشمار ترکش خواهید بود .
صفحه 43: http://istemna.blogfa.com/post/58

موفق باشید . در پناه حق

 

 
نظرات خودتون رو حتما بیان کنید .

 

حتما بخونید : نظرات بچه ها (1)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (2)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (3)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (4)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (5)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (6)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (7)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (8)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (9)

حتما بخونید : نظرات بچه ها (10)

حتما بخونید : تجارب دیگران درباره خودارضایی (صفحه 45)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خود ارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : رهایی از خود ارضایی = شروع یک زندگی جذاب (صفحه 2)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خود ارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار بسیار مهم درباره ترک خود ارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خود ارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ (صفحه 43)

حتما بخونید : ترک گروهی خود ارضایی (صفحه 60)

 

 

 

علی علی ۱۴ تیر ۹۴ ، ۱۲:۱۱ ۹۲۹ ترک خودارضایی

نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها