تايتل قالب
ایست استمنا


صفحه 58

نظرات شما در وبلاگ ایست استمنا (5)


 

توجه: شماره صفحاتِ وبلاگ در ستون کناری وبلاگ تماما درج شده. پس اگر آدرس لینکی با اشاره به شماره صفحش برای خوندن توصیه شده بود شما به ستون کناری همین وبلاگ مراجعه کنید و روی صفحه مورد نظر کلیک کنید. این، راه درست برای باز شدن و مطالعه متن کامل و ویرایش شدۀ اون صفحه هست. اگر شماره صفحه هم ذکر نشده بود (لینکهای istemna) لطف کنید در قسمت نظرات بفرمایید که خدمتتون شماره صفحه رو عرض کنم و در متن هم درج بشه انشاالله.
 

صفحه 22

رضا
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۲۳
سلام دمت گرم مرسی ونیم الان تصمیم ترک گرفتم ایشالله به هرچی میخواید برسید
 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . وظیفه هست . بهتون تبریک میگم که میخواهید این عادت پرضرر رو ترک کنید .
 
مانکن تهران !
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۸:۳۷
ما میتوانیم از غل و زنجیرهای هوسمان رها یابیم...
 
الیکا
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۹:۵۴
سلام...وقتی فکر می کنم میبینم که عامل اصلی این کار تنهایی بوده...این مدت هم بیشتر مواقع تنها بودم که اینکارو می کردم... ولی الان خوشحالم که تنها نیستم وشما رو دارم...
 
پاسخ:
سلام . تنهایی کلید اقدام به خودارضایی هست . هممون خدا رو داریم و هیچ وقت هم نباید ناامید باشیم . مطمئنا لطف خدا شامل حالتون شده که توفیق توبه و ترک این کار رو پیدا کردید . خوندن مطالب این وبلاگ و وبهایی از این دست هم خواست خداست . از این فرصتی که خدا بهتون داده استفاده کنید . در پناه حق .
 
محمود
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۲۰
سلام دوستای گلم -
من نظرات این صفهاتو نخونده بودم یعنی فقط نظرات صفحه ی اصلی رو خونده بودم - واقعا عالی بود
ب تموم دوستای گلمم تبریک میگم -
از خدا هم ب خاطر فراهم کردن شرایطی ک باعث میشه هرکی ب این نکبت مبتلاس ایشالله ترک کنه ممنونم
 
الیکا
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ۲۲:۱۹
سلام دوستان...11روزه اینکارو نکردم...برام دعاکنین بتونم تا آخرش تحمل کنم...
 
پاسخ:
فاطمه زهرا نگهدارتون . حواستون باشه لحظه ای غافل نشید .
 
الیکا
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ ۸:۴۶
اه...اعصابم خوردشد...امروزبعد از12 روز بدون این که بخوام تو خواب به این حالت دچار شدم...آیا عوارضش شامل حال منم میشه وباید روزای ترک رو از اول بشمارم؟
 
پاسخ:
سلام . نه ایرادی نداره . به این میگن جنب شدن در خواب و کاملا طبیعی هست و هم در مردان و هم در زنان رخ میده . البته در مردان خیلی بیشتر از زنان اتفاق میفته .

جنب شدن هم به این میگن که در خواب به صورت غیر ارادی فرد به اوج لذت جنسی برسه و مایعی ازش خارج بشه . کاملا هم طبیعی هست و اصلا جای نگرانی نداره . گفتنی هست که در این حالت بر شخص (چه مرد و چه زن) غسل جنابت واجب میشه و باید غسل جنابت بکنه که پاک بشه و نماز و ... قبول باشه .

مقام معظم رهبری :
(سؤال : در مورد احتلام زنان ، در چه صورتی غسل جنابت بر آنان
واجب می شود ؟ و آیا رطوبتی که هنگام ملاعبه و شوخی با همسر
از آنــان خــارج می شــود ، حکـــــم منی را دارد ؟ آیـا بــدون سسـت
شـدن بــدن و رسیــــدن بـه اوج لــذت ، غســـــــــل بـر آن ها واجـب
می شود ؟ به طور کلی در زنان ، بدون نزدیکی ، جنابت چگونه تحقق
می یــــابــد ؟

جواب : اگر زن به اوج لذت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خـــارج
شود ، جنابت محـقق شـده و غسل بر او واجب می شود و اگر شک کند
که به این مرحــــــــله رسیـده یـا نـه و یا شک در خروج مایع داشته باشد
غســل واجـب نیست) .

شما نباید روزهای ترکتون رو از اول بشمارید چون احتلام در خواب یک امر طبیعی هست و خودارضایی محسوب نمیشه و عارضه ای هم نداره .

موفق باشید . در پناه حق .
 
الیکا
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۱۵
سلام...واقعا ازتون ممنونم....امیدوارم کردین...پس با این حساب الان تو13روزم...
 
حسین
جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۴۵
سلام خیلی ممنونم من باکمک شما دارم ترک میکنم درسام رو هم بهتر میتونم بخونم ی دنیا ممنون
 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . بهت تبریک میگم . در پناه حق .
 
الیکا
شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵
14روز...
 
الیکا
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۵:۵۴
سلام دوستان...امروز واقعا خوشحالم...چون دیگه از این کار متنفر شدم...دیگه لازم نیست روزای پاکیمو بشمرم...دیگه هیچوقت سراغش نمی رم...هیچوقت...به امید رهایی همه شماعزیزان...بی نهایت از مدیرسایتم برا مطالبشون متشکرم...
 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . حواستون باشه که لحظه ای غفلت نکنید . در پناه حق .
 
فقط خدا
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱:۱۳
با سلام وعرض ادب خدمت دوست گرامی من مدت هاست که دچار این بیماری خاموش شده ام ولی از امشب تصمیم به ترک ان گرفته ام امیدوارم بایاری خدا در این زمینه موفق بشم

درپناه حق

 
پاسخ:
سلام . ممنون . بهتون تبریک میگم که میخواهید این عادت پرضرر رو ترک کنید . خدا پشت و پناهتون باشه . در پناه حق .
 
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱:۱۹
ببخشید یه سوال داشتم آیا جوش های صورت هم به خاطر همین نکبته توپیشونیم اصلا نزده ولی بقیه جاهای صورتم زده کمه ولی زیبایی آدم را میپوشونه
 
پاسخ:
خودارضایی به صورت غیر مستقیم با جوش زدن صورت ارتباط داره .
در صورت ترک انشاالله از بین خواهد رفت .

«... خودارضایی و استمنا ارتباط مستقیمی با پدیدایی و ایجاد جوش یا آکنه ندارد. اما از آنجا که تغییرات هورمونی و افزایش استرس و اضطراب برخی از عوارض خودارضایی به شمار می روند و خودارضایی معمولاً باعث ایجاد استرس و تشدید آن می شود و همین طور تغییرات هورمونی را سبب می گردد، می توان این گونه استنباط کرد که خودارضایی منجر به پیدایش عوارض و عواقب ناخوشایندی مثل استرس و اضطراب و تغییرات هورمونی می گردد که این عوامل در ایجاد و تشدید آکنه و جوش نقش دارند بنابراین، خودارضایی به صورت غیر مستقیم در ایجاد و تشدید جوش مؤثر خواهد بود ...» .
منبع : پاسخگو
 
shiva
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۴۷
سلام
من واقعا ناراحتم .. همش به خودم قول میدم که دیگه کاری نکنم ..
امسال یکی از حساس ترین سال های زندگی منه ولی به خاطر این کاری ک میکنم احساس عذاب وجدا و نفرت دارم نسبت به خودم ..اعتماد به نفس انجام هیچ کاریو ندارم ..تمام بدبختی من از نیم بازه .. من ریزش موی شدید پیدا کردم .. صورتم جوش میزنه و همش استرس دارم ..
هیچوقت این حسو نداشتم که خدا روشو ازم برگردونده تا روزی که به این فلاکت افتادم .. خیلی غمگینم نمیتونم درس بخونم ..
امیدی ندارم .. نظرات بچه هارو که خوندم مخصوصا وقتی اون دوستمون که نوشته بودم اسم خدارو رو دستم نوشتم گریه ام گرفت .. خیلی ناراحتم .. دلم میخواد یکی کنارم باشه که نذاره این کارو بکنم .. من ظهر که از مدرسه میام تنهام .. وبیشترین وقتیه که تحریک میشم .. فک میکنم 5 ماه دارم این کارو میکنم ..
حتی دلم از جنس مذکر و احساسات زده شده کمکم کن

 
پاسخ:
اولا توصیه میکنم صفحه 33 رو حتما بخونید .
دوما در صورت ترک دائم خودارضایی و دوری از عوامل تحریک کننده و کمی صبر تمام عوارض خودارضایی به لطف خدا از بین میرن . پس حتما این کار رو ترک کنید .
سوما هیچ وقت تخیلات شهوت زا رو دنبال نکنید و اگر هم ناخودآگاه چیزی اومد به ذهنتون با مشغول کردن ذهنتون به چیز دیگه و تغییر حالتی یا هر چیز دیگه ای که باعث بشه فکرتون به چیز دیگه ای منحرف بشه حواس خودتون رو به چیز دیگه ای مشغول کنید . چون هر چقدر اون افکار ادامه پیدا کنند کارتون سختتر میشه . همون اول اون فکر جلوش رو بگیرید .
چهارما تا اونجایی که ممکنه و درسته از تنهایی و خلوت فرار کنید . تنهایی کلید اقدام به خودارضایی هست .
پنجما اصلا با جنس مخالف حتی به صورت مجازی رابطه نداشته باشید . این خودش عاملی هست برای اقدام به خودارضایی و تخم شهوت رو در دلتون میکاره .
ششما این نفرت شما از جنس مذکر هم نتیجه خودارضایی هست و از عوارض اون که همونجور که گفتم با ترک دائم و دوری از عوامل تحریک از بین میره .
ادامش در پست بعدی ...
 
ادامه پاسخ پست قبلی
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۹:۱۳
ادامه پاسخ پست قبلی :
 
پاسخ:
توبه کنید و توکل کنید به خدا و یه تصمیم از ته دل بگیرید که این عادت پرضرر رو ترک کنید . هیچی ارزش این رو نداره که با این کار خدا رو ناراحت بکنید . هیچی ارزش این رو نداره که سلامتی روحی و جسمیتون رو با این کار له بکنید . از عوامل تحریک کننده هم کاملا دوری کنید . چون ترک خودارضایی با پرهیز نکردن از عوامل تحریک کننده ممکن نیست . پیشنهاد میکنم اگر نماز نمیخونید حتما بخونید چون خیلی تاثیرگذار هست و معجزه میکنه . از امام حسین و حضرت ابوالفضل و یا هر کدوم از ائمه علیهم السلام هم حتما کمک بگیرید . خواهید دید که کارتون چقدر جلو میفته . حتی اگر به این چیزها هم اعتقاد ندارید باز هم ازشون کمک بخواهید چون انقدر بزرگوارن که تنهاتون نمیذارن .

در آخر این نکته رو بگم که شما هیچ وقت تنها نیستید . خداوند همیشه با شماست . برید به سمت خدا . هزار بار هم اگر شکست خوردید و توبتون رو شکستید باز هم نباید نا امید بشید . خدا رو هیچ وقت رها نکنید . در هیچ شرایطی . شما واقعا از خدا کمک بخواهید ببینید چطور دستتون رو میگیره . خداوند مشتاق و منتظر بازگشت شماست . مطمئن باشید با کمک خداوند حتما موفق میشید .

به غیر از همین صفحه حتما حتما صفحه 1 و 30 و 33 رو هم بخونید . در پناه حق .
 
r.s
سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۴۳
سلام. چرا از ازدواج کردن حرفی نزدید من اگه خدا فرجی کنه و بتونم ازدواج کنم این مشکلم حل میشه .
مگه میشه ازدواج نکرد و انتظار داشت شهوتی وجود نداشته باشه.به نظرم این نکات عالین ولی علاج این مشکل ازدواج کردنه.یا حق

 
پاسخ:
سلام . ازدواج بهترین راه مهار شهوت هست ولی نکته بسیار مهم :
خودارضایی با ازدواج به طور خود به خود برطرف نمی شود . برای همین به این امید که بعد از ازدواج آن را ترک کنید ، الان به خودارضایی ادامه ندهید. افراد متاهل زیادی هستند که خود ارضایی هم می کنند . این یک عادت بد و ویران کننده است که باید در هر حال ترک شود .

نمی خواهم بگویم ازدواج به ترک خود ارضایی کمک نمی کند ، بلکه ازدواج می تواند کمک خوبی برای ترک خود ارضایی باشد اما تنها عامل ترک آن نیست. خود ارضایی اگر الان ترک نشود بعد از ازدواج مشکلات فراوانی را برای شما خواهد داشت. خودتان به فکر خود باشید. هر چند سخت است اما از خدا بخواهید ، کمکتان می کند.

مطمئن باشید که با توکل به خدا اگر واقعا خودتون بخواهید و از عوامل تحریک کننده هم کاملا فاصله بگیرید ، میتونید خودارضایی رو ترک کنید . معجزه نماز رو فراموش نکنید . از اهل بیت هم حتما کمک بخواهید . هیچ وقت هم ناامید نباشید که بزرگترین گناه، ناامیدی هست . موفق باشید . در پناه حق .
 
shiva
سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ ۲۳:۴۹
امروز صبح ساعت شیش غسل کردم و ظهر تو مدرسه نماز خوندم ..
امشب با اینکه خیلی حالم بد بود بازم نمازمو خوندم ..
حتی یه ذره تحریک نشدم ..
خیلی امام حسین رو دوست دارم .. اما خدا رو میخوام که بهم برگرده .. چون عاشق خدام ..
خوب میشم .. خدا کمکم میکنه میدونم
 
الیکا
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۳:۳۰
18روز...
 
shiva
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۲۰
نشد .. دیگه روی برگشتنم ندارم ..حتی دیگه نمیتونم صداش بزنم ک کمکم کنه .. خسته ام ..کاش میمردم
 
پاسخ:
سلام . هیچ وقت نا امید نشید که بزرگترین گناه هست . دوباره شروع کنید .
باز هم میگم اگر عامل تحریکی رو هنوز از بین نبردید همین حالا این کار رو انجام بدید . تردید نکنید که بدون دوری از عوامل تحریک کننده ، ترک خودارضایی ممکن نیست .
هچ وقت هم مغرور نشید که این هم خودش میتونه عاملی باشه برای بازگشت به خودارضایی . لحظه ای غفلت نکنید و تخیلات تحریک کننده رو در همون نطفه خفه کنید . موفق باشید .
 
ساسا
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ۲۲:۱۴
سلام خوبی رفیق؟من یک اشتباه کردم یه آب سفید رنگ اومد بیرون رفیق حالم خوب نیست یعنی بعد 30روز شکست خوردم؟سفید رنگ بود
 
پاسخ:
سلام . نه چون به ارگاسم نرسیدی که . رسیدی ؟ منی معمولا با جهش میاد بیرون . اگر به ارگاسم رسیدی که خب منی هست ولی اینجوری که شما میگید فکر میکنم منظورتون همون مایعات قبل از منی باشه که اسمش مذی هست . نه اونا که پاکه ، غسل هم نمیخواد ، وضو رو هم باطل نمیکنه . کلا پاک هست . البته سعی کن به این مرحله نرسی چون در روند بهبودت تاثیر میذاره و یا مشکلات دیگه ای ...

با این اوصاف ترکت درسته و ادامش بده و لازم نیست از اول بشماری .
 
ساسا
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ۲۲:۵۴
دلم آروم شد این آب که میگم رنگش بلانسبت مثل شیر بود ولی غلیظ نبود حالا چی؟
 
پاسخ:
منی سه تا علامت داره : 1- با شهوت خارج میشه 2- با جستن خارج میشه 3- سستی بدن بعد از خارج شدن .


... بطور کلی وقتی حکم به منی بودن مایع خارج شده می شود که آن مایع موقع خروج علائم سه گانه منی را داشته باشد و یا از راه دیگری یقین حاصل شود که مایع خارج شده منی است ... (جواب استفتائات آیت الله خامنه ای)

چنانچه مایع یادشده نشانه های منی(بیرون همراه با جستن، شهوت و سست شدن بعد از آن) را نداشته باشد، و یا شخص شک داشته باشد که علائم منی را دارد یا نه؟ آن مایع در حکم منی نیست، لازم نیست شخص غسل جنابت نماید، و اگر بول نباشد پاک است. (جواب استفتائات آیت الله خامنه ای)


ولی سعی کن به این مرحله نرسی چون در روند بهبودت ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه . خودتم میدونی که وقتی به این مرحله برسی (یعنی مرز ارضا شدن) دیگه جلوگیریش هم سخت تره . تخیلات جنسی و افکار تحریک کننده رو در همون نطفه خفه کن و اصلا بهشون نپرداز و اصلا ادامش نده . اینها همه از روی تجربه خودم و دیگران هست که بهت میگم . انشاالله موفق میشی فقط کافیه که خودت بخواهی .
 
الیکا
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۴:۴۰
سلام...20 روز تواین مدت دوبار تحریک شدم ولی خوشبختانه موفق شدم پاک بمونم...
 
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۷:۵۵
سلام
مرسی ازسایت خوبتون من خیلی صورتم جوش میزنه ایا باترک خودارشایی این ها برطرف میشه ممنون میشم اگه راه کاریم برااز بین بردن جای اون ها به من بدین
 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . اگر خودارضایی باعث جوشهاتون باشه که احتمالش هست ، با ترک خودارضایی به مرور از بین خواهد رفت . موفق باشید .
 
محمود
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۹
سلام دوستان گلم-
عزیزانی که نگران جوش های صورتشون هستن بگم که :
خیلی تاثیر داره - نمیدونم چه حسابیه ولی بعد از یک ماه ترک اصلا چهره ی من کاملا تغییر کرد - جوش ها از بین رفتن - ولی اصلا این مد نظرم نبود - سلامتی جسمانی به همه ی اینها میرزه.
موفق باشید
 
میخوام دوباره زندگی کنم
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۵:۱۲
سلام...
منم میخوام مثل شما دوستان عزیز ترکش کنم . یک بار و برای همیشه . ایندفعه دیگه میخوام دخلشو بیارم !!!
ممنو از راهنماییاتون . امیدوارم منم مثل بقیه موفق بشم .

 
پاسخ:
سلام . حتما به لطف خدا موفق خواهی شد . در پناه حق .
 
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۷:۱۴
من الان یک هفته است که نزدم اما یکی از اقوام ما که زیاد پیششون میرم وبه من هم محرم نیست هی به بدترین شکل جلوی من میره ومیاد ومن رو تحریک میکنه چه کارکنم
 
پاسخ:
سلام .

حضرت آیت الله خامنه ای :
رفت و آمد با فامیل هایی که حجاب را نزد نامحرم رعایت نمی کنند چه حکمی دارد؟

رفت و آمد با چنین فامیل هایی درحد صله رحم اگر موجب به گناه افتادن انسان نشود مانعی ندارد.


اما در مورد شما موجب به گناه افتادنتون میشه . همونجوری که قبلا هم گفتم عوامل تحریک رو باید از بین ببرید و گرنه ترک خودارضایی امکان پذیر نیست و حتی اگر امکان پذیر هم باشه باز هم در بهبود عوارض مشکل ایجاد میکنه و یه سری مشکلات دیگه ... .
به خاطر خدا ارتباطتون رو با این خانواده قطع کنید و اونوقت ببینید که خداوند چطور هواتون رو داره ، چون به خاطر ترس از خداوند و افتادن به گناه این ارتباط رو قطع کردید .
حتی اگر به خاطر خدا هم نمیخواهید این ارتباط رو قطع کنید به خاطر سلامتی روحی و جسمی خودتون از این عامل تحریک کننده فاصله بگیرید تا بتونید خودارضایی رو ترک کنید و معنای واقعی زندگی رو بچشید .

در ضمن این سوالتون رو حتما از مرجع تقلیدتون بپرسید که مطمئن بشید .

انشاالله موفق باشی دوست عزیز و این عادت پرضرر رو با اراده خودت و دوری از عوامل تحریک و کمک خداوند بزرگ ، برای همیشه ترک و رها کنی و خودت رو به معنای واقعی کلمه دوباره متولد کنی . علی یارت .
 
الیکا
سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۵۵
24روز...هنوزم مقاومت ادامه داره...
 
الیکا
پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۱
سلام...بعداز26روز نتونستم طاقت بیارم ورفتم سراغش والانم حس عذاب وجدان داره آزارم میده...واقعا برا خودم متاسفم...
 
پاسخ:
سلام . عیب نداره . اگر در راه ترک از این لغزشها داشتید خودتون رو ناراحت و سرزنش نکنید . اینها طبیعی هست . به آخر کار فکر کنید .
تصمیم بگیرید . دوباره . توکل کنید به خداوند و از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیرید . موفق باشید .
 
امیر
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵
سلام
خود ارضایی باعث زودانزالی میشه؟
راه حل درمان زود انزالیی که در اثر خودارضایی ایجاد شده چیه؟

 
پاسخ:
سلام . بله . راه حلش ترک خودارضایی و دوری از عوامل و تخیلات تحریک کننده . در این صورت هست که کاملا از بین میره انشاالله .

البته زودانزالی روشهای درمانی هم داره ولی در هر صورت باید خودارضایی رو ترک کنید . ترک خودارضایی و دوری از موارد تحریک کننده همراه با گذشت زمان مشکلتون رو به احتمال بسیار زیاد حل میکنه .
موفق باشید .
 
الیکا
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴
سلام...ببخشید یه سوال...کسی که تودوران بلوغه اگه خودارضایی کنه تو رشد قدو وزنش تاثیر داره...؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین...
 
پاسخ:
سلام . در کوتاهی قد رو که فکر نمیکنم و در وزن هم موجب لاغری ممکنه بشه که در هر دوی این موارد بر فرض تاثیرگذاشتن هم که بذاریم ، با ترک اون از بین میره و کاملا جبران خواهد شد پس نگران نباشید .
 
مریم
جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۴:۵۹
منم میخوام ترکش کنم برا منم دعا کنید از امرو شروع کردم توکل به خدا.
 
پاسخ:
بهتون تبریک میگم . در پناه خداوند .
 
مهدی
یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۶:۴
سلام دوستان عزیز، همه ما که اینجا هستیم دچار این بلا بوده ایم و چه رنجهایی که از این بلا کشیده ایم. همه عوامل یادشده توسط دوستان به عنوان مضرات استمنا درست و به جاست ولی در این میان دردی دیگر هم هست که آن خیلی رنج آور است ، توجه کردید که وقتی این کارو میکنیم ارتباطات با دیگران ضعیف میشه یعنی حتی دو نفر جلقی هم نمیتونن ابراز احساسات کنن چه برسه وقتی ازدواج کنی که اصلا رابطه خوبی با همسر نخواهیم داشت. اون چه گناهی داره....
بنده از امروز پس از حدود 7 سال خودارضایی تصمیم به ترک دارم برای رضای خدا. کمکم کنید که تا 40 روز اول این عادت از سرم بره. من هشت بار و هر پنج روز یک بار تصمیم دارم اعلام برائت کنم ، تشویق لازم دارم ، کمکم کنید...

 
پاسخ:
سلام .
حتما مهدی جان . بهت تبریک میگم که میخواهی این عادت پرضرر رو رها کنی . دست خداوند به همراهت باشه و پشت و پناهت . موفق باشی .
 
EMad
دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۳۸
Ajab
just 24 Rooz
mano bego laaghal 70 rooz shod
Haji Eimanet zaiyef bashe khod koshi ham koni baz soraghet miyad ta in had
man 19 bar shekast khordam vali hanozam tan be tan daram ba sheytoon mijangam
akhar ye kari mikonam kam biyare
hala negah
Vaghti pak shodam Mikham age pak mimonam zendegi konam agar na ta alode nashoddam beram pishe on bala sari
zendegiton shiko pik
Ghosasho nakhorid
age bekhayd mishe hata rahat tar az ab khordan
vali age bekhaya
bb

 
پاسخ:
سلام . ممنون بابت نظرتون .
ببینید تایمی نداره که بگیم همه تو این زمان خوب میشن و کاملا رها از خودارضایی . نه . بستگی به شرایط مختلف فرق میکنه . شاید یه نفر سه ماه بکشه یکی شش ماه . در هر صورت فقط به آخر کار فکر کنید ، هر چند که از همون لحظه ای که توبه میکنید و تصمیم به ترک میگیرید برد اصلی رو کردید و اون هم رضایت خداست .
انشاالله برای همیشه رها بشید ازش . اگر هنوز عامل تحریک کننده ای رو از بین نبردید و ازش دوری نکردید حتما از بین ببریدش تا بتونید دائم این عادت رو ترک کنید . مثلا اگر سایت خاصی تو بوک مارکتون هست یا ... همین حالا از بین ببرید چون ترک خودارضایی بدون دوری از عوامل تحریک کننده امکان پذیر نیست .
موفق باشید و همیشه سلامت . یا علی .
 
رضا
سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲
مرسی که این مطالب رو گذاشتین بدون شک خداوند پاداشتون رو در هر دو جهان خواهد داد
 
پاسخ:
خواهش میکنم وظیفست . موفق باشید .
 
مریم
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳
سلام من ازدواج کردم و همسرم به دلیل کارش بعضی روزها در ماه پیشم نیست گاهی به ارتباط خودم و همسرم فکر میکنم البته خیلی کوتاه مثلا سه دقیقه ای دمای بدنم بالا میره و سریع حواس خودمو پرت میکنم میخوام بدونم من اونموقع هم خود ارضایی کردم؟؟؟باور کنید من فقط به یه سری چیزای ساده مثل آغوش و بوسیدن فک میکنم اینم بده؟؟؟؟خواهشا زود جواب منو بدین . عذاب وجدان دارم
 
پاسخ:
سلام . بعید میدونم که این عمل شما خودارضایی محسوب بشه . چون در خودارضایی خود شخص معمولا متوجه میشه که به اوج لذت جنسی رسیده یا نه . چون در خودارضایی فرد باید به آخرین درجه تحریک جنسی برسه ، صرف گرم شدن بدن خودارضایی محسوب نمیشه . در واقع هر تحریکی خودارضایی محسوب نمیشه و در خودارضایی فرد به نقطه اوج لذت جنسی میرسه . اما نکته بسیار مهم :

به نظرم خوبه که سریع حواس خودتون رو پرت میکنید چون هر چند شما به شوهرتون فکر میکنید ولی به نظرم این افکار اگر ادامه پیدا کنه ضرر داره و ممکنه خدای نکرده مشکلاتی رو براتون به وجود بیاره . مثلا اگر شما مدام تحریک بشید و به مرز اوج لذت جنسی برسید ولی به ارگاسم نرسید این میتونه براتون ضررهای جسمی و روحی و اجتماعی و معنوی براتون داشته باشه و ...

این صفحه رو هم همین الان حتما بخونید: http://www.pasokhgoo.ir/node/27870

موفق باشید . در پناه حق .
 
صادق
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳
سلام علی
یک ماه از ترک گذشت البته روز آخر یه کم سخت بود ولی مقاومت کردم دلیلش هم ورزش کردن های طولانی بود که انرژی ایم رو خالی میکرد
برا ماه دوم چی کار کنم

 
پاسخ:
سلام صادق جان . بهت تبریک میگم . خدا قوت .

همین ورزش رو حتما حتما ادامه بده . ورزشی هم که میکنی سعی کن انرِژی بر باشه البته رو اصول . یعنی واقعا خستت بکنه که وقتی تموم میشه ورزشت از خستگی نتونی راه بری البته رو اصول . در این رابطه صفحه 53 بیشتر توضیح داده شده .

همین کارهایی که تا به الان میکردی رو ادامه بده ولی حواست باشه که موردهایی بودند که بعد از چند ماه دوباره رفتند سراغش . میدونی دلیلش چیه ؟ چون یه لحظه غفلت کردند . چون عوامل تحریک رو کامل از بین نبردند . چون یه تخیل تحریک کننده رو ادامه دادند و حواس خودشونو به چیز دیگه ای مشغول نکردند و اون فکر رو قطع نکردند تا دوباره مثلا بعد از 4 ماه خودارضایی رو انجام دادند .
اینا رو بهت میگم که حواست باشه نه یه لحظه غفلت کن و نه فکر کن همه چیز تموم شده و نه مغرور شو و نه نا امید . خیلیها بودند که فکر کردند مثلا یک ماه از ترکشون گذشته دیگه کار از کار گذشته و غافل شدند و خوش بینی بیهوده داشتند و رفتند مثلا سراغ فلان فیلم و فلان عکس و یا تخیلات تحریک کننده و یا عامل تحریک کننده ای و یا از تخیلات و فکرهای تحریک کننده دوری نکردند و فکر میکردند که به استمنا و یا استشها نمی انجامه ولی غافل از اینکه اینا اصلا عامل خودارضایی هستند .
بقیش در پست بعد ...
 
... ادامه پاسخ پست قبلی
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۶:۴۶
پاسخ:
...ادامه پاسخ پست قبلی :

نمیدونم یک ماه پیش که میخواستی این کار رو ترک بکنی توبه کردی یا نه ولی اگر نکردی حتما الان توبه کن چون خیلی تاثیرگذار هست هم در راه ترکت و هم در راه بهبود عوارضت و کلا توبه سرتاسر فایدست .

همین موارد 9 گانه رو ادامه بده . از عوامل تحریک هم که قبلا بهت گفتم باید دوری کنی . یعنی ترک خودارضایی همراه با ترک عوامل و موارد تحریک کننده نتیجه میده . این دو تا باید با همدیگه رعایت بشن . مطمئن باش که اگر این دو تا کار رو رها نکنی نتیجش رو خواهی دید . پس این ماه هم با جدیت بیشتر موارد 9 گانه رو رعایت کن . انشاالله حتما موفق میشی . هر وقت هم نظری داشتی بیا بیان کن . خداوند پشت و پناهت .
 
...
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۶
سلام من یه دو ماهی هست ترک کردم 4سالی هست که معتاد بودم ام هنوز گودی چشم و لاغری بدنم هنوز هست به نظرت من خوب میشم
برای خوب شدن باید برنامه ی غذایی خاصی رو رعایت کنم؟ و یه سوال دیگه رشد موی پاها و صورتم زیاده به نظرت از عوارض اونه(اسمشو نمیخوام بیارم) ؟لرزش دست چطور؟

 
پاسخ:
سلام . این سوالتون رو تو خصوصی پرسیده بودید ولی چون آدرسی برای دریافت پاسخ نداده بودید همینجا پاسختون رو میدم :


خیالتون راحت باشه . از بین رفتن صد در صدی هست . منتها بعضیهاش طبیعی هست که یه کم زمان میبره و اون هم در شرایط مختلف و آدمهای مختلف فرق میکنه . پس نگران نباش و اصلا به این چیزها فکر نکن چون این فکرها باعث اضطراب میشه و اضطراب هم ضررهای زیادی داره از جمله اینکه ممکنه همین اضطراب دوباره برت گردونه به سمت خودارضایی . پس وقتی توبه کردی و ترک کردی دیگه کاملا بیخیال باش و همه چیز رو بسپر به خدا . یه روزی میاد که میبینی خبری از عوارض نیست و کاملا خوب شدی و یه احساسات خوبی هم که قبلا نداشتی خواهی داشت . فقط حتما توبه کن و خودارضایی رو ترک کن . برای توبه هم پشیمونی کافی هست . توکل کن به خداوند و معجزه نماز رو فراموش نکن و از امام حسین و حضرت ابوالفضل علیهم السلام حتما کمک بگیر چون کمکت میکنند حتی اگر به این چیزها اعتقاد نداری باز کمک بگیر چون در این صورت هم کمکت میکنند . اینهایی رو که دارم بهت میگم خیلی تاثیر گذار هست در ترک دائمی و درستت و بهبود عوارض و زمان خوب شدن کاملت . عجله هم نداشته باش و هیچ وقت هم نا امید نشو . مطمئن باش که وقتی کاملا خوب شدی انگار که تازه متولد شدی و زندگی برات جذاب و دوست داشتنی و میشه . پس حتما ارزشش رو داره .
گودی زیر چشم و لرزش دست و لاغری و افزایش موهای زائد بدن هم میتونه تاثیر خودارضایی باشه و احتمالش زیاد هست مخصوصا در مورد سه تای اولی . تمامشون بعد از ترک و دوری کامل از عوامل و چیزهایی که باعث تحریکت میشه ، از بین میرن . خیالت راحت . پس صبر داشته باشه و اصلا عجله نکن تا ثمرش رو ببینی .
بقیش در پست بعد ...
 
... ادامه پاسخ پست قبلی
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰
پاسخ:
... ادامه پاسخ پست قبلی :

همینطوری که داری به ترکت ادامه یادت باشه که اگر از عوامل تحریک کننده و چیزهایی که باعث تحریکت میشن دوری نکنی و از دسترست خارج نکنی ممکنه این عوارضی که گفتی و عوارض دیگه خوب نشن و یا کامل خوب نشن . یعنی ترک درست و بهبودی کاملت در گرو رعایت همزمان این دو تا کار هست . ترک و پرهیز از عوامل تحریک کننده . تخیلات و فکرهای تحریک کننده و شهوت زا رو کامل بذارش کنار و اگر هم فکری به ذهنت خطور کرد در همون نطفه خفش کن و نذار اون فکر ادامه پیدا کنه . سریع حواس خودت رو به چیز دیگه ای مشغول و پرت کن . اگر هم زمانی با تمام وجودت وسوسه شدی سریع از خونه بزن بیرون یا حالتت رو عوض کن یا بیا تو جمع و از خلوت فرار کن و یا هر کار دیگه ای . گاهی وقتها کافیه فقط یک ثانیه از اون حال و هوا خودت رو دوری کنی تا خودت ببینی که آتشی که داشت چطور شعله ور میشد به یکبار خاموش شد و وقتی هم که خاموش میشه و اون حالتت میره خوشحال میشی و با خودت میگی خوب شد خودارضایی نکردم .
بقیش در پست بعد ...
 
... ادامه پاسخ پست قبلی
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹
پاسخ:
... ادامه پاسخ پست قبلی :

از آنجا که مشکلات ناشی از استمنا به مرور زمان ایجاد شده برطرف شدن آن نیز مدتی طول خواهد کشید. فعلا مهمترین مسئله این است که نسبت به مشکلات پیش آمده هیچ گونه حساسیتی از خود نشان ندهید و کاملا بی خیال شوید. چون حساسیت بیش از حد باعث اضطراب و استرس و در نتیجه تشدید مشکلات می شود. همچنین توصیه میگردد روزی نیم ساعت پیاده روی، هفته ای دو ساعت شنا و استراحت کافی روزانه را در برنامه خود بگنجانید و از نشستن در محیط های فوق العاده آرام که شما را به فکر در این دو مورد وادار می کند بپرهیزید ساعات بیکاری خود را نیز حتما با مطالعه یا هنرهای دستی و اموری که به آن علاقه دارید پر کنید.

این را بدانید که با دست برداشتن از استمنا، حتما و صد در صد عوارضی که در حال بوجود آمدن هستند یا اگر بوجود آمده باشند، از بین خواهند رفت منتهی زمان از بین رفتن عوارض بر حسب شدت گرفتاری متفاوت است. بنابراین نمی خواهد کار خاصی انجام دهید و سعی کنید با انجام ورزش های مناسب و پر کردن اوقات فراغت خود تا حد توان ضعف بدنی خود را جبران کنید و به خداوند توکل داشته باشید و نگران نباشید .
خوب شدن عوارض خودارضایی صد در صد هست ولی ممکنه بعضی عوارض زودتر خوب بشن و بعضی هاش هم دیرتر . طبیعی هست که از بین رفتن عوارض خودارضایی، بسته به شرایط مختلف و برای انسانهای مختلف فرق میکنه .
پس عجله نکنید و برای خودتون ضرب الاجل درست نکنید چون همین باعث استرس میشه و تشدید مشکلات پیش آمده . هیچ گونه حساسیتی از خودتون نشون ندید و کاملا بیخیال باشید .

پس نگران نباش و هر وقت هم نظری داشتید بیان کن . به وبلاگ هم سعی کن تند تند سر بزنی . موفق باشی . در پناه خداوند .
 
بامبو
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱
سلام من امروزبا سایتتون آشنا شدم . چند ساله که خودارضایی میکنم از اول اردیبهشت تصمیم گرفتم که ترک کنم 18روز پاک بودم اما دیشب دوباره شیطان لعنتی اومد سراغم این کارو کردم الان خیلی ناراتم تمام بدنم درد میکنه ناامید شدم از خودم من ارادم ضعیفه چطور میتونم.
بچه ها کمکم کنید خیلی ناراحتم .
دوباره باید از اول شروع کنم زورم میا18روز پاکیمو به خاطر 1لحظه غفلت از دست دادم.

 
پاسخ:
سلام .
سلام . عیب نداره دوست من . اگر در راه ترک از این لغزشها داشتید خودتون رو ناراحت و سرزنش نکنید . اینها طبیعی هست . در ضمن این ذهنیت رو اصلا نداشته باش که من 18 روز رو از بین بردم . نه . مطمئنا اگر ترکت رو متوقف نکنی این 18 روز تاثیر خودش رو خواهد گذاشت .
تصمیم بگیرید . دوباره . توکل کنید به خداوند و از ائمه علیهم السلام حتما کمک بگیرید . نمازتون رو مرتب بخونید . اگر توبه نکردید حتما این توبه کنید چون بسیار تاثیر گذار هست از هر لحاظ .
صفحه 33 رو همین الان حتما بخون: http://istemna.blogfa.com/post/36
موفق باشی . در پناه حق .
 
سردار
سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۲۱:۳۵
عالی
 
hussain as
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۸:۴۸
khob ast
 
پدرام
پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۹:۴۶
مرسی که وقت گرانبات رو برای ماها گذاشتی شاید نیازی به تشکر ما هم نباشه چون خدا جونمون تو رو میبینه و هواسش بهت هست در مورد خودمم باید بگم که از 6 یا 7 سالگی با این قضیه روبرو شدم خدا باعث بانیش لعنت کنه سرتونو درد نمیارن خلاصه میکنم الان 21 سالمه تجربه ی فراوانی تو این زمینه دارم همه چیزایی رو که مدیر سایت گفت یا خدا گذاشت جلوم یا خودم جستجو کردم الانم که بصورت اتفاقی باهاشون روبرو شدم تعجب کردم همه ی حرفاشون در مورد منم صادق تنها راه حلشم همیناست تا اونجایی که میدونم فقط بهتون توصیه میکنم هر چه زودتر انجامش بدین چون زندگی زیباتر از افکار پلید ذهن مبتلا شده به این بیماری با تشکر پدرام
 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . وظیفست .

ممنون از اینکه تجارب ارزشمندتون رو با دیگران به اشتراک میذارید . موفق باشی . حق نگهدارت .
 
ali
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶
سلام
موفق شدم
خدا هر چی می خواهید به شما بده

 
پاسخ:
سلام . خواهش میکنم وظیفست .

بهت تبریک میگم علی جان . حواست باشه که لحظه ای غفلت نکنی . حق نگهدارت .
 
بنده خدا
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸
سلام .
من دیگه واقعا از این زندگی خسته شدم ، چیزایی ک الان دارم چیزایی نیست ک من میخوام همه این چیزارو از چشم خودارضایی میبینم ، تمام زندگیمو از دست دادم ولی دیگه نمیخوام ادامه بدم آخرش ک چی ؟؟! تا حالا چی گرفتم ک بخوام ادامه بدم ؟! چیزی جز بدبختی نبود ...
خیلی توبمو شکستم خیلی... ولی این بار دیگه اجازه نمیدم ، درسته زیاد این کارو انجام نمیدم ولی ب هرحال ماهی ی بار ک هست .. مشکل اصلیم اینه که فکرم داغونه ، افکارم خرابه ..دیگه ب چیزای گناه فکر نمیکنم دیگه حتی ی نگام ک قبلا ب نامحرم میکردم نمیکنم دیگه فیلم نگاه نمیکنم چون فیلمهای الان 99% عشقو عاشقیه آخه این چه وضعشه ؟!
من درس خوندنو خیلی دوست دارم عاشق کتابو علمو دانشم ولی افکار مزاحم زیاد دارم ، نمیدونم چیکار کنم ولی تمام سعیمو میکنم ک فکر نکنم ، خدارو شکر ک خدا عشق ب علم و دانشو تو وجودم قرار داد ، عطشم ب علم و دانش خیلی بیشتر از خودارضاییه پس اگه بخوامو اراده کنم میتونم..
خیلی چیزامو از دست دادم حافظمو سلامتیو... امیدوارم خدا خیلی بهتر از قبلو بهم دوباره بده ...امیدوارم..
3...2...1.. پیش ب سوی پاکی...

 
پاسخ:
سلام . بهتون تبریک میگم که قصد دارید این عادت پرضرر رو ترک کنید و از عوامل تحریک کننده هم دوری کنید . مطمئنا ارزش واقعی این تصمیمتون رو الان شاید اونجوری که باید ندونید ولی بعدها بهتر متوجه بزرگی این تصمیمتون خواهید شد . تصمیمی که شما رو دوباره متولد خواهد کرد . تصمیمی که در مسیر خداست . انشاالله از قبل هم بهتر میشید . موفق باشید . در پناه حق .
 
بنده خدا
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱
راستی من 21 سالمه درسم خیلی خوب بود معدل دیپلمم 19.31 هست الان دانشجوی پرستاری ازادم ، تو زمان کنکور درس اصلا نخوندم با جنس مخالفم در ارتباط بودم ( فقط اس میدادم حتی نمیذاشتم صدامو بشنوه ) ولی خیلی عذاب ودان داشتم تصمیم گرفتم قطع کنم رابطه رو خداروشکر 1 سال هست ک قطع کردم رابطه رو اوایل خیلی سخت بود برام گریه میکردم تا مرز جنون .. ولی الان خوشحالم ک رابطه رو قطع کردم خیلی خوشحالم . گفتم ک درس نخوندم برای کنکور ولی پایه نسبتا قوی دارم رتبه پارسالم 18 هزار شد میخوام بگم بنظرتون دیر نیس برای کنکور 94 تلاشمو بکنم و چیزی ک میخوام بدست بیارم ؟! دوست دارم پزشک بشم و مریضارو رایگان درمان کنم یا داروسازی بخونم و تحقیقو پژوهش.. همه میگن قسمتت پرستاری ازاد بود ولی من اصلا درس نخوندم ، میشه راهنماییم کنید ؟!!
 
پاسخ:
نه خیر اصلا دیر نیست . به نظر بنده حتما این کار رو بکنید . با توجه به شوق شما به علم و دانش و با توجه به علاقتون و با توجه به نیت خوبتون ، بنده پیشنهاد میکنم تلاش بکنید و چیزی که میخواهید به دست بیارید . موفق باشید . در پناه حق .
 
 
 

صفحه 23
 
amir
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۶:۵
سلام
من این کار ناپسند رو سه هفته ای میشه به طور کامل ترک کردم و دیگه به خودم قول دادم که عمرا سراغش برم ولی من فکر میکنم که عوارض اون زیاد بر طرف نشدن و من هم فقط کمتر از یک سال انجامش می دادم و گوشم وزوز نمی کرد و دستم هم لرزش نداشت و نقاط سیاهی هم نمی دیدم ولی معمولا سردرد دارم و بی حوصله ام و خواب آشفته ای هنوز دارم و نماز هم می خونم تازه بعضی از سایت ها نوشتند که روزه بگیرید و غذا هایی که باعث شهوت می شن رو نخورید و به روی شکم نخوابید و در واقع من همه اونها رو می خورم و به رو هم می خوابم ولی هر وقت شهوتی میشم خودمو کنترل میکنم .
فقط من اینو میگم که چرا عوارضش مثل مواردی که بالا گفتم و حتی سیاهی زیر چشم بر طرف نمیشه ؟

 
پاسخ:
سلام امیر جان . بهت تبریک میگم که داری این عادت رو ترک میکنی .

چند تا نکته :
اگه میخواهی زودتر و کاملا خوب بشی علاوه بر ترک خودارضایی باید از عوامل و تخیلات تحریک کننده هم دوری کنی . پس یادت باشه که وقتی مدام شهوتی بشی و به مرز ارضا میرسی ولو اینکه ارضا نشی باز خیلی فایده ای نداره و تازه ممکنه مشکلات خاص خودش رو به وجود بیاره .
پس کاری که باید بکنی این هست که تا میتونی نذار تحریک بشی و تا تحریک شدی سریع فکرت رو به جای دیگه ای منحرف کن . حالتت رو عوض کن . بیا تو جمع . از خونه بزن بیرون . به خودت بگو «بسه دیگه» و از این دست کارهایی که باعث میشه دیگه اون فکر ادامه پیدا نکنه . در واقع از همون اول جلوی اون فکرها رو بگیر و نذار ادامه پیدا کنه .

امیر جان ممکنه شما کمتر از یک سال این کار رو انجام داده باشی ولی شرایط آدمها با هم فرق میکنه . یکی بنیه ش قوی هست و بعد دو سال این عوارض رو میگیره یکی بعد از دو ماه یکی هم بعد یک سال و ... . به چیزهای دیگه ای مثل دفعات و ... هم بستگی داره . حالا خوب شدن عوارض هم در شرایط مختلف فرق میکنه . اگر اینجوری بود که میگفتیم بعد از مثلا سه ماه همه خوب میشن . نه اینجوری نیست . ممکنه یکی بعد از یک ماه خوب بشه یکی بعد از شش ماه .
خیلی خوبه که سه هفته این کار رو انجام ندادی هر چند که گفتم باید از عوامل و تخیلات تحریک کننده هم دوری کنی که از حالا این کار رو انشاالله میکنی .
اگر میبینی به رو خوابیدن روت تاثیر میذاره اصلا نباید به رو بخوابی .
ادامش در پست بعد ...
 
ادامه پاسخ پست قبلی
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۱۹:۵۱
ادامه پاسخ پست قبلی:
 
پاسخ:
اون نکاتی که گفتم رو رعایت کن و دیگه به این که کی خوب میشم و اینجور افکار اضطراب زا هم فکر نکن و کاملا بیخیال باش و بسپرش به خدا . مطمئن باش که یه روزی میاد که به خودت میای میبینی که خوب خوب و سرحال سرحال شدی .

البته اگر سردرد و اون عوارض دیگه ای که گفتی عامل دیگه ای به غیر از خودارضایی داشته باشند حتما باید در اولین فرصت به یک پزشک متخصص مراجعه کنی که درمان بشی .
اگر یه وقت نظری داشتی بیان کن .
موفق باشی . در پناه حق .
 
amir
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۲۱:۳۰
خیلی ممنون از پاسخ و راهنمایی . تون مطمعنا دیگه به این کار روی نمیارم
 
پاسخ:
خواهش میکنم . علی یارت .
 
شرمنده
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ ۱۸:۵۱
خیلی ممنون از راهنمای هایتون امیدوارم بتوانم به طور کامل این گناه ها رو ترک کنم
 
پاسخ:
خواهش میکنم . اگر خودتون بخواهید با توکل به خدا حتما میتونید . موفق باشید .
 
saman
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۸:۴۲
خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون .. من تازه شروع به ترک کردم دوست دارم هر چه زوتر به دوران خوب گذشتم برگردم ... برام دعا کنید که دوباره به این عادت زشت برنگردم ... میخوام از نوع شروع کنم و زندگیمو دوباره بسازم چون میدونم هنوز دیر نشده به امید روزی که گذشته کثیفم جلوی آینده زیبام زانو بزنه
 
پاسخ:
خواهش میکنم . انشاالله موفق باشی . دقت کن که لحظه ای غافل نشی . مطمئن باش که همین جملاتی که خودت در مورد آینده گفتی انشاالله برات رخ میده . عوامل تحریک کننده رو کاملا از بین ببر . موفق باشی سامان جان .
 
حسین مهرجو
دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۷:۲۳
بسیار نکات جالب ومفید
 
شایلین
پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۷:۵۴
استشها(خودارضایی زنان)موجب لاغری میشه؟نه واقعا لاغر میکنه آدمو؟
 
پاسخ:
بله . لاغری از عوارض استمنا و استشهاست .
 
عارف
شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۳:۴۳
سلام خسته نباشید ممنون میشم سوال منو جواب بدبد
من حدود 5 ساله که هر 2 یا 3 ماه یکبار خود ارضایی میکنم خواستم بدونم با این که 2 یا 3 ماه یکبار این کار راانجام میدهم باز هم ضرر زیادی دارد ممنون
 
پاسخ:
سلام . سلامت باشید . خواهش میکنم .

اگر فردی میزان خودارضایی خود را کاهش دهد اگر چه زمان ظهور برخی عوارض را به تاخیر انداخته است و اگر چه میزان آسیب وارده را کاهش داده است؛ اما آنچه که مسلم است این است که آسیب را برطرف نکرده است و فقط زمان ظهور و شدت آن را کاهش داده است.
بنابراین حتی دفعات بسیار کم آن، گناه بوده و ضررهای خاص معنوی، جسمی و روانی خود را دارد و البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که انسان هرگز در گناه، به کم راضی نخواهد شد و پس از مدتی که از این وضعیت بگذرد و قبح و احتمال خطر آن در چشم انسان کاهش پیدا کند دیگر به کم راضی نخواهد بود و آن را افزایش خواهد داد.

عارف جان صفحه 35 رو همین الان حتما بخون: http://istemna.blogfa.com/post/38

موفق باشی . یا علی
 
 
 

صفحه 25
محمدرضا
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ ۵:۱۰
باسلام وخسته نباشیدخدمت شما
من قبل ازاینکه به تکامل برسم اینکاروانجام میدادم وبدون اینکه منی خارج بشه لذتی میبردم اماالان27سالمه وچندسالی هست که کنارگذاشتم امالرزش دستم هرروزبیشترمیشه این لرزش گاهی ازبازوی دستم شروع میشه.گودی چشم هم دارم
واقعاچه بایدکرد؟
خودمونیم: صادقانه بگو این لرزش درمان نداره درسته؟
باتشکر ازدوست جدیدم

 
پاسخ:
سلام . صادقانه میگم محمد رضا جان .
ببینید لرزش دست از عوارض خودارضایی هست ولی معمولا بعد از ترک و بعد از مدتی به مرور از بین میره . اما فکر میکنم لرزش دست الان شما فقط مربوط به خودارضایی نباشه و چه بسا اصلا اون مشکل مربوط به خودارضاییش حل شده باشه .

پیشنهاد میکنم که در اولین فرصت به یک پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید تا به امید خدا درمان بشید . پس خودت رو ناراحت نکن و فقط کارهای درمانیت رو انجام بده .

در مورد گودی چشم هم همینطور . اون هم بعد از مدتی زمان بعد از ترک و نرفتن سراغ عوامل تحریک کننده معمولا کاملا از بین میره و اتفاقا از اولین عوارضی هست که از بین میره. به نظرم اون هم میتونه علت دیگری داشته باشه . پیشنهاد میکنم حتما برای گودی چشم به یک متخصص داخلی مراجعه کنید که انشاالله درمان بشه .
 
امیر
پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۴:۳۵
واقعا خوب بود. و این کار بدون توکل به خدا و جایگزینی یه چیز بهتر از لحاظ معنوی امکان بذیر نیست.
ممنون
 
 
مهرداد
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶
 
واقعا خیلی خوبه یکی کاملا صادقانه همه چی رو میگه و ادم میفهمه که عوارضش چیه . اگر هفته ای یک بار انجام بشه چقدر میتونه برای ادم ضرر داشته باشه . لطفا جوابشو به ایمیلم بفرستید . ممنون
 
 
پاسخ:
خواهش میکنم .

اگر فردی میزان خودارضایی خود را کاهش دهد اگر چه زمان ظهور برخی عوارض را به تاخیر انداخته است و اگر چه میزان آسیب وارده را کاهش داده است؛ اما آنچه که مسلم است این است که آسیب را برطرف نکرده است و فقط زمان ظهور و شدت آن را کاهش داده است.
بنابراین حتی دفعات بسیار کم آن، گناه بوده و ضررهای خاص معنوی، جسمی و روانی خود را دارد و البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که انسان هرگز در گناه، به کم راضی نخواهد شد و پس از مدتی که از این وضعیت بگذرد و قبح و احتمال خطر آن در چشم انسان کاهش پیدا کند دیگر به کم راضی نخواهد بود و آن را افزایش خواهد داد.

مهرداد جان صفحه 35 رو همین الان حتما بخون: http://istemna.blogfa.com/post/38

موفق باشی . یا علی
 
 
 

صفحه 28
h
یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۸:۴۶
سلام ، خیلی خیلی از شما ممنونم مطالبتون خیلی تاثیرگذار بودند از این به بعد انشا... هفته ای یه بار نماز شب میخونم و خودارضایی رو به کلی از ذهنم پاک می کنم ، یک ماه دیگر که موفق شدم به شما سر میزن خداحافظ

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . انشاالله . موفق باشی . فقط حواست باشه لحظه ای غافل نشی .
 

نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها