عوارض استمنا و استشها و فواید ترک آن

ایست استمنا
عوارض استمنا و استشها و فواید ترک آن

نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com

آخرین نظرات
پیوندها

تقویم شمسی

ايست استمنا

نظرات شما درباره خود ارضایی (31)

پنجشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱ ق.ظ

صفحه 105

نظرات شما در وبلاگ ایست استمنا (31)

 

 

توجه: شماره صفحاتِ وبلاگ در ستون کناری وبلاگ تماما درج شده. پس اگر آدرس لینکی با اشاره به شماره صفحش برای خوندن توصیه شده بود شما به ستون کناری همین وبلاگ مراجعه کنید و روی صفحه مورد نظر کلیک کنید. این، راه درست برای باز شدن و مطالعه متن کامل و ویرایش شدۀ اون صفحه هست. اگر شماره صفحه هم ذکر نشده بود (لینکهای istemna) لطف کنید در قسمت نظرات بفرمایید که خدمتتون شماره صفحه رو عرض کنم و در متن هم درج بشه انشاالله.
 
 
صفحه 61
علی
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ۲۱:۲۶
سلام دوست عزیز بابا شما اینجا نوشتید وانمود میکنید خوشحالید اخه ادم یه زره حرصش میگیره منم یه زمانی عین دوستم کار هرروزه بود منتها نه مثل دوستم ولی خیالات ونگاه هایی به بعضی دخترای جذاب باعث میشد وهنوزم احساس نارحتی نمیکنم اون دوران خیلی خوشحال بودم العانم ناراحت نیستم اما خوشحالی اون دوران ندارم حیف که ادم بی اعتقادیم وگرنه حاضر بودم قسم بخورم که وانمود نمیکردم وواقعا همین بود فقط گاهی اوقات استرس میگرفتم اونم نه واسه نارحتی از کارم میترسیدم یه حو سنم زیاد شه وقت مرگ وبدم ببرندم جهنم به خاطر جهنم ناراحت بودم ولی واقعا از خود عمل ناراضی نبودم العانم نیستم ووانمودم نمیکردم وفیزیک بدنیمم نمیدونم باید قسم بخورم عکس بفرستم تا ببینید چه هیکلی دارم ودروغم نمیگم

پاسخ:
سلام .
همینکه از جهنم میترسید یعنی انسان غیرمعتقدی نیستید .
چیزی که ضرر داره ضرر داره . حالا شما هی بخوای توجیه کنی و بگی نه کمش ضرر نداره و ورزش میکنم و کار میکنم و امثالهم، اینا شاید در زمان بروز عوارض تاثیر بذاره ولی در اصلش نه . البته اگر ترک کنی مشکلات انشاالله برطرف میشه .
هیکل قوی ترین مرد دنیا رو هم داشته باشی باز این کار چون بر خلاف طبیعت انسان هست ضرر داره . همین منی پر از مواد مغذی برای بدن هست ، شما وقتی بیهوده این رو تخلیه میکنی خواه ناخواه روی بدنت تاثیر میذاره .

یادت باشه که هیچ حرام خدا بی حکمت نیست . نذار تجربه کنی و بعضی حکمتهاش رو بفهمی . در هر صورت تصمیم با خودت هست . این راهی که شما میری خیلیها قبل از شما رفتند و عوارضش رو بالاخره دیدند . ترک کنید تا از عوارضش هم خلاص بشید . انشاالله در اولین فرصت هم ازدواج کنید .

موفق باشید . در پناه حق .
توبه شکسته
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۲۰:۲۹
سلام ، به خدا روز قیامت هر جوونی رو که از این نکبت نجات داده باشی خداوند با عزت بهت قدرتی میده که حد نداره ، اجرت با خدا من لعنتی هم به این عادت زشت گرفتارم به خدا برام دعا کن ، خیلی بدم خیلی کثیفم کرده ولی ته دلم همیشه امیده و روشنایی به سمت و سوی خدا ، اما خدا رو شکر میکنم که این کار هرگز غیرتم رو ازم نگرفت همین لطف خدا هم نشونه رحمتشه و یعنی حواسش به بنده های گناهکارشم هست

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . وظیفست .

خدا خیلی دوستت داره . حتما نکته 59 از صفحه 93 رو که کوتاه هست رو بخونید که بی ارتباط به نظرتون نیست: http://istemna.blogfa.com/post/142

صفحه 94 رو هم حتما بخونید: http://istemna.blogfa.com/post/143

موفق باشی دوست من . در پناه خداوند .

 

صفحه 62
KD
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ۳:۲۱
سلام
من یه بار تو سایتتون یه روایت دیدم الان دنبال اون بودم
پیداش نمیکنم
پیامبر میفرمود صبر تو آخرالزمان پنجا برابر شما(صحابه)است
میشه بگین کدوم صفحه بود؟
یا حداقل روایته چى بود

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

صفحه 75: http://istemna.blogfa.com/post/111
رضا ج
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۳ ۱۵:۲۵
ممنون از وبلاگ خوبتون به قول خودتون از این رو به اون رو شدم

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . خدا قوت . موفق باشید . یا علی
حامد
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶
از حدیث 6 خیلی خوشم اومد
منتظر
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ ۹:۲۹
با سلام ،
انشاالله خدای رحیم از شما کاملا راضی شود و انشاالله از منتظران حقیقی آقا امام زمان، عجل الله تعالی فرجه ،باشید .خدای رحیم خیر بسیار فراوان به شما عنایت فرماید و دعای ائمه اطهار ،علیهم السلام ،در تمامی مراحل زندگیتان بدرقه راه شما باشد ،انشاالله.

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . خیلی ممنون . انشاالله . و همچنین . موفق باشید . در پناه حق .
محقق
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ ۱۷:۵۱
سلام میشه لطف کنید متن عربی این احادیث رو ک در وبلاگتون قرار دادید رو هم بذارید برای یک کار تحقیقاتی بهشون نیاز دارم.
ممنون از وب تاثیر گذارتون...

امام صادق (ع) درباره مردی که با چهارپایان نزدیکی می کند یا از راه مالیدن آلت تناسلی با دست جنب می شود فرمود : این کارها و شبه آن زنا هستند .

2- امام صادق (ع) فرمود : مردی را پیش حضرت علی(ع) آوردند که با آلت خود بازی کرده (و به این طریق خود را ارضا می کرد)، حضرت آن قدر بر روی دست های او زدند که دستانش قرمز شد و سپس با بودجه بیت المال او را متأهل نمودند.

3- ابو بصیر گوید از امام صادق (ع) شنیدم که فرمود: خداوند در روز قیامت با سه گروه حرف نمی زند و به آنان نظر نمی کند و آنان را از گناهان پاکیزه نمی سازد و برای آنان عذابی دردناک است ، یکی از آن گروه کسانی هستند که با خود نکاح ( استمناء ) کرده اند.

5- از امام صادق (ع) در باره خضخضه"( استمناء با دست ) سؤال شد، در جواب فرمود: گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش (قرآن) از آن نهی کرده است و کسی که چنین کاری را انجام دهد مثل این است که با خود ازدواج کرده باشد و اگر من بدانم که کسی این کار را انجام داده است با او غذا نمی خورم! سؤال کننده عرض کرد: ای پسر رسول خدا نهی خداوند متعال در کتابش را برای من بیان کنید ! حضرت فرمود: این آیه که می فرماید : کسی که از غیر این (راه های مجاز شرعی برای نیاز های جنسی خود) استفاده کند ظلم کرده است... .

6-پیامبر اکرم (ص) فرمود: کسی که با کف دست خود ازدواج کند (استمناء با دست ) از رحمت خدا به دور است.

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . منابع بعضی از این احادیثی که فرمودید در صفحه 6 گفته شده: http://istemna.blogfa.com/post/6

ولی شما این سوال رو اینجا بپرسید که منبع رو با متن عربی بهتون میگن انشاالله: http://javab.ir/09640/

برید بخش قرآن و حدیث یا بخش قرآن و سوالتون رو بکنید حالا چه با یاهو و چه در همون قسمت پایین سمت راست . به صورت آنلاین جوابتون رو میدند .

یا اینکه زنگ بزنید به 09640 تلفنی متن عربی این احادیث رو با منبعش بهتون میگن .

موفق باشید . در پناه خداوند .

 

صفحه 64
رضا
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴
سلام خدمت علی اقا ایشالا هرجا هستی سلامت باشی علی اقا روزای ترکم رسید به 41 روز اول نگاه خدا بعد کمکای شما و بعد همت خودم باعث شد به اینجا برسم ولی یه اتفاقی برام افتاد که از امروز صبح واسم پیش اومد و کسی رو بهتر از شما پیدا نکردم که این سوالو ازش بپرسم من امروز صبح که از خواب بیدار شدم برای نمازصبح نماز خوندم ولی دوباره رفتم خوابیدم اما تو این خواب اضافه ای که داشتم یه سری افکار و خیالات بد اومد تو ذهنم بدون اینکه اختیاری از خودم داشته باشم و ناخود اگاه تو حالت تحریک قرار گرفتم ولی اصلا دست خودم نبود خوابمم اصلا سنگین نبود یعنی یه حالتی بین خواب و بیداری داشتم یعنی سروصداهای اطرافمو میشنیدم ولی تو خواب واقعا اختیاری از خودم نداشتم همین باعث شد منی از من خارج بشه و یه حالت خود ارضایی بین خواب و بیداری بهم دست داد که دست خودم نبود و منی هم بدون جهش ازم خارج شد و وقتی از خواب بیدار شدم احساس سستی تو بدنم داشتم و سردردم گرفته بودم و هی فکر میکنم اون 40 روز ترکم از بین رفته باشه حالا میخواستم ازتون بپرسم این اتفاقی که برای من افتاد احتلام بوده یا خود ارضایی ؟ راستی علی اقا چند روز پیش هم به اصرار خونواده که میگفتن اعصابت ضعیف شده رفتم پیش یک روانشناس خوب خیلی فکر کردم که این مشکل خود ارضاییی رو بهش بگم یا نه ولی در نهایت بهش نگفتم و فقط در مورد ضعف اعصابم و کمبود اعتماد به نفسم بهش گفتم دکتر هم برای ضعف اعصاب چند تا قرص بهم داد و یه تست شخصیت هم برای یک ماه دیگه واسم تست شخصیت نوشت ولی ترسیدم در مورد خود ارضایی بهش حرفی بزنم ببخشین اگه طولانی شد در پناه حق

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

تبریک و خدا قوت .

تازه اگر علائم منی رو داشته باشه ، احتلام بوده و خودارضایی محسوب نمیشه .

این صفحه رو هم بخونید: http://islamquest.net/fa/archive/question/fa945


به نظرم به پزشک هم لزومی نداره در این رابطه چیزی بگی . البته درمانت رو ادامه بده . دارویی هم اگر میده فقط و فقط تحت نظر پزشک مصرف کن و به هیچ وجه (به هیچ وجه) خود درمانی نکن .

موفق باشی دوست من . در پناه حق .

 

صفحه 67
بنده شرمنده خدا
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۲:۹
سلام.من بیست و دو سالمه.از بچگی خودارضایی میکردم.حجابم کامله تاحالا با هیچ نا محرمی ارتباط نداشتم ولی خیلی خودارضایی میکنم.از خدا خجالت میکشم بس که توبه کردم.حالم بده.به شدت نیاز به همسر دارم اما حتی یک خواستگار هم ندارم.چون من اصلا بیرون نمیرم که کسی منو ببینه و بیاد خواستگاری.از صبح تا شب تو خونه تنهام.به نظرتون اگه توبه واقعی کنم و دیگه ترک کنم خدا کمکم میکنه برام خواستگار بیاد؟؟اگه میشه جواب را به ایمیلم ارسال کنید.متشکرم

 

صفحه 66
شیوا
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۳۶
سلام
روز اول
دعام کنید

پاسخ:
سلام . خدا قوت .
شیوا
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۳ ۰:۵۷
سلام
شروع چهارمین روز
دعام کنید بتونم
دعا میکنم بتونیم

پاسخ:
سلام
بله حتما . خدا قوت . موفق باشید .

 

صفحه 68
alireza
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۶:۳۵
من یک ماه و نیم میخوام ترک کنم ولی همیشه پنج شنبه ها این کارو میکنم چیکار کنم

پاسخ:
این دو صفحه رو با دقت حتما بخونید:

صفحه 80: http://istemna.blogfa.com/post/117
صفحه 43: http://istemna.blogfa.com/post/58

خودارضایی رو کلا فراموش کنید و به ترک خودارضایی هم فکر نکنید . برای اینکه منظورم رو بهتر متوجه بشید صفحه 79 رو بخونید: http://istemna.blogfa.com/post/116

بعد از سه صفحه بالا، راهکارهایی که در صفحه 76 گفته شده (بعد از منبع) رو حتما بخونید: http://istemna.blogfa.com/post/112

نکته 36 از صفحه 78 رو هم حتما بخونید: http://istemna.blogfa.com/post/114

البته میتونی به تدریج ترکش کنی . اگر شما هر پنج شنبه این کار رو انجام میدی از حالا این کار رو بکن : هفته بعد انجامش نده . هفته بعد یک بار بدون اینکه خودت رو تحریک بکنی انجامش بده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد یک بار بدون اینکه خودت رو تحریک بکنی انجامش بده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد یک بار بدون اینکه خودت رو تحریک بکنی انجامش بده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد انجامش نده . هفته بعد یک بار بدون اینکه خودت رو تحریک بکنی انجامش بده . و دیگه از این به بعد یک بار هم انجامش نده .

از عوامل تحریک کننده باید کاملا پرهیز کنی و گرنه نمیتونی ترکش کنی . حتی 1 درصد احتمال نداره که از فیلم و عکس تحریک کننده دوری نکنی و خودارضایی رو ترک کنی .

اینها هم در راه ترک این عادت بهت کمک میکنه : برای خودت تنبیه و تشویق بذار . نماز خیلی بهت کمک میکنه . یه ورزش انرژی بر رو شروع کن . یا حداقل روزی حداقل نیم ساعت بدو .
البته اگر خواستی بدویی از همون روز اول نیم ساعت ندو بلکه طی مثلا یک هفته بکنش نیم ساعت . یعنی روز اول مثلا 5 دقیقه بدو ، روز دوم 10 و ... که سر هفته بشه نیم ساعت و از اون به بعد روزی نیم ساعت بدو . ساعت دوییدنت هم سعی کن وقتی باشه که معمولا خودارضایی میکردی . اگر یه وقتی هم به سرت زد سریع یه شلوار بیرون بپوش برو بیرون بدو .

ترکت رو تحت هیچ شرایطی متوقف نکن حتی اگر لغزشی در راه ترک یکباره و یا در برنامه ترک تدریجیت داشتی به هیچ وجه دلسرد نشو و ترکت رو متوقف نکن . در این صورت مطمئنا این عادت رو ترک خواهی کرد .

صفحاتی که گفتم رو حتما بخون دوست من . واقعا بهت کمک میکنه که برای همیشه از این عادت پرضرر رها بشی و خودت رو به معنای واقعی کلمه دوباره متولد کنی .

موفق باشی . در پناه حق .
محمد
پنجشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱:۱۷
خیلی سختی کشیدم
اما طاقت اوردم
تقریبن 18 روزه ترک کردم به امید ترک چند ساله

پاسخ:
سلام . آفرین .

خودت رو از شرایط تحریک دور نگه دار و اگر ناخواسته در این شرایط قرار گرفتی سریع شرایط و حالتت رو عوض کن .

صفحه 94 وبلاگ رو هم حتما بخون: http://istemna.blogfa.com/post/143

موفق باشی دوست من . در پناه حق .
سرباز مهدی
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱:۴۷
سلام دوستان عزیز ... فقط اراده میخواد ... اراده اراده اراده .....
45 روز پاکی...شروع با راهیان نور اسفند ماه 93

 

صفحه 69
KD
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ۲۲:۱۲
به تعداد آدم هاى دنیا راه هست براى رسیدن به خدا
رضا مارمولک

 

صفحه 70
b
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰:۹
داش علی دمت گرم باحرفای خوب شما حال منم خوب شده 30ترک کردم ولی یکم اذیت میشم بعضی اوقات دوباره افکار میاد سراغم منم همونجا نابودش میکنم ولی داش علی حساب کردم من تا30سالگی نمیتونم ازدواج کنم الا 19 سالم چجوری تا اون موقع دووم بیارم.خوش بحال خارجیا هرموقع بخوان امادس.ما بدبختم فقط باید توکل کنیم به خدا تا کی میشه این شرایط دووم آورد.یعنی ماها میریم بهشت خارجیا میرن جهنم واقعا باعقل من جوردرنمیاد من جوون تا30 سالگی چجوری دووم بیارم باین وضع .درسته که شما میگی توکل کن به خدا ولی به اون خدایی که میپرستی11 سال چجوری دووم بیاریم

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . تبریک و خداقوت .

نه آقا حساب کردم تا سی سالگی نمیتونم ازدواج کنم و این فکرها دیگه چیه ؟ شما همین الانش هم میتونی ازدواج کنی . حداکثر یکی دو سال دیگه که حتما ازدواج کن . در اولین فرصت که مورد مناسبی پیدا کردی حتما ازدواج کن . ازدواج به صورت ریشه ای مسئله جنسی رو حل میکنه . غصه پول و این حرفا رو هم نخور . اگر فکر مسائل مالی رو میکنی :
خداوند در قرآن فرموده ازداوج کنید اگر تنگدست باشید روزیتون رو میرسونم : «مردان و زنان بی همسر را همسر دهید و همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را، اگر فقیر و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خود بینیاز می‏سازد، خداوند واسع و آگاه است.» یا حدیث داریم که اگر شخصی، تنها به دلیل ترس از عائله مند شدن از ازدواج خودداری نماید، به خداوند بدگمان است . یا رسول اکرم (ص) میفرمایند: «روزی را با ازدواج جست وجو کنید». یا امام صادق (ع) میفرمایند: «رزق و روزی با همسر و فرزندان می باشد» .

در اولین فرصت که مورد مناسبی پیدا کردید حتما ازدواج کنید .

موفق باشی دوست من . در پناه حق .

 

صفحه 71
...
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۱۵:۹
سلام
ممنون بهترین وبی که دیدم بود واقعا از ته دلم گفتم عالیه منم با این پستهای زیباتون میخوام ترک کنم
برام دعا کنید انشا... همه کسایی که اینجان و بقیه و هرکسی که امثال من دست به این گناه زشت زده بتونه ترک کنه
ممنونم خوشحالم که شما باعث شدید یه عالمه از بندهای خدا رو پیش خدا ببرید و دوستی با خدا رو بهشون یاد دادید
ممنون این همه خوبی جای سپاس داره

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم . وظیفست .

بهت تبریک میگم . موفق باشی دوست من . در پناه حق .

 

صفحه 72
المیرا
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶
سلام علی آقا خسته نباشین.علی آقا اگه من متوجه شده باشم ک کاری ک تو این روزای ترکم میکردم خ .ا محسوب میشده و اون موقع فک نمیکردم ک محسوب بشه ...الان باید از اول بشمارم ؟و در ضمن در مورد ترک تدریحی تو کدوم صفحه توضیح دادین؟؟؟مرسی

پاسخ:
سلام . خواهش میکنم .

نه از اول نشمارید ولی دیگه تکرارش نکنید . اگر باز هم تکرار کردید (یعنی خودارضایی کردید) دیگه حتما از ابتدا بشمارید .

ترک تدریجی در صفحه 30 مورد 47 توضیح داده شده ولی باز اگر ابهامی دارید بیان کنید .

موفق باشید . در پناه حق .
المیرا
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۷:۹
علی آقا کاش زودتر ازتون پرسیده بودم متاسفانه وقتی ک دیدم خ .ا شده متاسفانه رفتم سراغش دیگه باید بی خیالش بشم یا تدریجی .خدا ب دادم برسه.ای خدااااااااااااااااااااااااااااااا بادستای خودم چیکار کردم

پاسخ:
نگران نباشید . ترکتون رو تحت هیچ شرایطی متوقف نکنید، حتما موفق خواهید شد .

ببینید چه چیزهایی باعث شد دچار لغزش بشید اونها رو دیگه تکرارش نکنید .

« شکست پل پیروزی است . از شکست ها باید درس گرفت تا پیروز شد . »
...
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۷:۱۵

پاسخ:
باید ببینید مرجع تقلیدتون چی گفته . این نظر آیت الله خامنه ای هست : اگر رطوبتى از انسان خارج شود و نداند منى است‏ یا بول یا غیر اینها چنانچه با شهوت و جستن بیرون آمده و بعد از بیرون آمدن آن بدن سست ‏شده،آن رطوبت ‏حکم منى دارد، و اگر هیچ یک از این سه نشانه یا بعضى از اینها را نداشته باشد، حکم منى ندارد. ولى در زن و مریض، لازم نیست آن آب با جستن بیرون آمده باشد، بلکه اگر با شهوت بیرون آمده باشد، در حکم منى است و لازم نیست بدن او سست ‏شود.


اگر منی هم خارج شده باشه که باید غسل جنابت بکنید . اگر چند بار باید غسل جنابت میکردید که نکردید به نیت همشون میتونید یه غسل جنابت بکنید . البته در این مورد این صفحه رو بخونید: http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa7607

موفق باشید . در پناه حق .

...
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۲۲:۳۳


پاسخ:
همینکه میگید بدنتون کمی لرزش داشته یعنی خودارضایی کردید . دز واقع هز وقت به اوج لذت جنسی رسیدید و در اون حال مایعی خارج شد یعنی جنب شدید . اگر این حالت در بیداری اتفاق اتفاده باشه خودارضایی محسوب میشه و اگر در خواب اتفاق افتاده باشه احتلام محسوب میشه . خودارضایی سراسر ضرر هست و احتلام هیچ ضرری نداره .

مفهموم به اوج لذت رسیدن هم ، چیز پیچیده ای نیست . انسان معمولا در این حالت کمی از خودش بیخود میشه .

پس اگر در بیداری به اوچ لذت رسیدید و در این حال مایعی خارج شده، همین کفایت میکنه برای اینکه خودارضایی کردید . این شرط اصلی برای خودارضایی زنان هست . جهش مایع و سست شدن بدن برای زنان ملاک نیست .

دیگه وسواس به خرج ندید . فکر نکنید به گذشته . هر چه بوده گذشته .

موفق باشید . در پناه حق .

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 

۹۴/۰۴/۱۸
علی علی

خودارضایی