تايتل قالب
ایست استمنا


۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

صفحه 120

تصویری از "خودت بعد از ترک خودارضایی" در ذهنت بساز

 

 

این موضوع در ادامه ی موضوع تاثیر قانون جذب و مثبت اندیشی (صفحه 119) هست . ما در قانون جذب داشتیم که " افکار تبدیل به اجسام میشن " . که در رابطه با خود ارضایی هم کاملا صدق میکنه ( در رابطه با همه چیز صدق میکنه ) ؛ اگر کسی فکر به خود ارضایی نداشته باشه ، نتیجه اش خود ارضایی نکردن میشه . ما گفتیم باید در طول زندگی همیشه مثبت اندیش باشیم تا افکار منفی ( برای مثال فکر به خود ارضایی ) سراغ ما نیاد . مثبت اندیشی کار یکی دو شب نیست و یک کار طولانیه که همه و همه به اراده و جدیت خود فرد بستگی داره . 

 
اگه از زمان " حال " راضی نیستی بدون اگه غصه ی دیروز و امروز رو بخوری ، فردا هم غصه ی همون روز رو می خوری و این کار اینقدر ادامه پیدا می کنه که عمرت تموم شده و هیچ لذتی از زندگیت نبردی . بدون اگه نمیخوای فردات مثل امروزت خراب بشه باید تصمیم بگیری که تغییرش بدی و با یه اراده ی آهنین پای تصمیمت وایسی .
 
موضوع بحث یعنی -تصویری از "خودت بعد از ترک خود ارضایی" بساز- مربوط به مثبت اندیشی میشه . شما برای این کار ، حالت ایده آل خودتون در زمانی که این عمل رو ترک کردید رو در ذهنتون میسازید ، به طوری که شما وقتی لحظه ای به اون شخصیت ( شخصیت خودتون ) فکر میکنید لذت میبرید . 
 
حتما تا حالا پیش اومده شب اون روزی که خود ارضایی کردید به همون روز فکر کنید و از خودتون متنفر بشید . 
اول میام رو جمله ی اخیر بحث میکنم بعد میرم سراغ موضوع بحث ؛ این که با خودتون در رابطه با خود ارضایی ای که اون روز انجام دادید فکر کنید ، از نظر من بدترین چیزه ؛ چون فکر منفی ، احساس بد به دنبال داره و احساس بد ، عمل منفی به دنبال داره . ( بحث احساس خودش یه بحث بزرگه که بعدا بحث می کنیم ) . 
 
برگردیم به بحث اصلی ؛ بهترین زمان برای فکر در مورد خودت قبل از خوابه ؛ همه جا ساکته و تمرکزت بالاست . یه الگو برای خودت از آینده ی خودت میسازی ، باید اینقدر خوب خودت رو مجسم کنی که یه لذت واقعی بهت دست بده . تو الآن یه هدف برای خودت مشخص کردی و اون هدف رسیدن به آینده ایه که خودت می خوای بسازیش . تو باید اینقدر این کار رو تکرار کنی که باور کنی به اون میرسی ، چون اون وجود تو در آینده است . تو نیاز نیست برای رسیدن به اون آینده ای که مجسمش کردی کارهای بزرگی انجام بدی ، فقط کافیه شروع به خواستن کنی و خودت رو توی اون موقعیتی که می خوای ببینی ( مخصوصا ترک خود ارضایی که واقعا کار ساده ایه و میشه گفت یکی از کوچک ترین اهداف تو در این زمان میتونه باشه ) .
 
شاید الان سوال بپرسید که آیا فقط مجسم کردن کافیه ؟ 
من : آیا اختراعی تو جهان وجود داشته که قبل از اون مجسم نکرده باشنش و کسی به اون فکر نکرده باشه ؟ اگه یه نفر به فکر پرواز انسان نمی افتاد ، آیا الان هواپیمایی وجود داشت ؟ ........... تجسم اولین قدم بعد از خواستنه . شما تجسم می کنید که تغییرات ایجاد کنید . وقتی شما خودتون رو توی وضع بهتری تجسم می کنید ، به این معنیه که باید در زمان حال تغییراتی به وجود بیارید تا با وضع بهتری به آینده برید و به اون آینده ی مجسم شده برسید . پس میشه گفت تغییرات قدم سومه .
 
چه تغییراتی ؟ ( در اینجا در رابطه با خود ارضایی بحث می کنم اما قانون جذب در رابطه با همه چیزه ) 
باید ببینید چه چیز هایی شما رو به فردی که مجسم می کنید نزدیک می کنه و چه چیزی دور : ( توجه کنید که تغییرات باید کم کم صورت بگیره )
اگه اونطور مجسم کردید که  ورزشکاره ، پس ورزش رو شروع کنید ؛
اگه کسیه که دیگه به کامپیوتر علاقه نداره ، پس کامپیوتر رو کم کم رها کنید ؛ 
اگه اون فرد اتلاف وقت نداره ، پس تلاش کنید اتلاف وقت نداشته باشید ؛
اگه اون فرد دیگه با هر کسی رفت و آمد نداره ، پس شروع کنید از افرادی که شما رو از خواسته هاتون دور می کنن دوری کنید ؛
اگه کسی رو تجسم کردید که نمازش رو سر وقت میخونه ، پس همینکار رو بکنید ؛
اگه کسی رو می بینید که روزانه 1 ساعت پیاده روی میره ، پس همینکار رو بکنید  و ....
 
( کتاب معجزه میکنه ، یا بخونید یا کتاب صوتی گوش بدید )
 
نکته مهم اینه که شما " همواره " باید  خودتون رو که در آینده مجسم کردید رو ببینید . هر کاری (البته کار مثبت) که انجام میدید باید هم جهت با اون باشه ، اگه اینطور نبود بدونید باید ( تاکید می کنم ، باید ) اون رو تغییر بدید . 
 
تا حالا "لحظه ای" تصمیم گرفتید ؟ ( خیلی جالبه ) 
دارید یه کار اشتباه انجام میدید . عقل میگه احمق نباش کافیه ؛ اما دل میگه بیخیالش ادامه بده . عقل لحظه ای خیلی خوب کار میکنه ، یه لحظه به این فکر میکنی که اگه همین الان تمومش کنی همه چی تموم میشه و همین کار رو هم میکنی . ( تست شده توسط خودم در خاموش کردن کامپیوتر )
 
پس :
- اگه زمان حال خوب نیست باید تغییر کنه.
- بخواه که آینده تغییر کنه.
- خودت رو در آینده ببین ( اثر مثبت اندیشی ).
- تغییرات کوچک رو ایجاد کن تا تغییرات بزرگ ایجاد بشه.
- مانع جلوی راهِ خواسته هات باید دور بشه یا از بین بره.
 
 
نویسنده: یکی از دوستان
 
 
 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید: تاثیر قانون جذب و نگرش مثبت در ترک خودارضایی (صفحه 119)

حتما بخونید: به ترک خودارضایی هم فکر نکن (صفحه 79)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


علی علی ۹۵-۱-۱۲ ۱۶۴۰

علی علی ۹۵-۱-۱۲ ۱۶۴۰


صفحه 119

تاثیر قانون جذب و نگرش مثبت در ترک خود ارضایی:
 
 
خیلی از دوستان لحن کلماتی که استفاده میکنن منفیه (حالا آگاه یا نا آگاه) ولی به هر حال منفیه و این خیلی چیز بدیه (البته این که گفتم منفی هم خودش منفیه میتونستم بگم لحن دوستان مثبت نیست). طبق قانون جذب ما هر فرکانسی که به جهان میفرستیم مثل همون رو دریافت میکنیم. اگر منفی بفرستیم، منفی دریافت میکنیم و اگه مثبت، مثبت. 
طبق قانون جذب شما به هر چی فکر می کنید رو میتونید بهش برسید. دلیل تکرار در خود ارضایی هم همینه. آیا اگر کسی فکر منحرفی نداشته باشه به سمت خود ارضایی میره؟
معلومه که به سمت چنین چیزی نمیره. اما شاید بپرسید فکرمون که دیگه دست خودمون نیست. ولی بهتون جواب میدم که شاید فکر کردن دست تو نباشه اما فکر مثبت یا منفی کردن که دست خودته. 
الان باز سوال پیش میاد که منی که فکرم منحرف شده و کاریش نمیشه کرد، من باید چیکار کنم ؟
خوب همونطور که یه زمانی فکر مثبت داشته و کم کم منفی شده، حالا باید عکس اون از منفی کم کم مثبت بشه (کم کم). میتونید از همین الان شروع کنی و هر چیزی که باعث میشه حس بد بهت دست بده رو حس خوب جایگزینش کن (در یه جمله مثبت گرا باش).
در مورد ترک این عمل (خود ارضایی) چند تا توصیه میکنم:
1- از هر کاری که تو رو به فکر این عمل میندازه دوری کن و کار لذت بخشی که میتونه جاشو بگیره با اون تعویض کن.
2- اصلا دیگه کلمه ی خود ارضایی رو جایی نخون و به کار نبر (کلا از دایره کلمات مغزت حذفش کن). 
3- از افراد منفی گرا که تو رو یاد مشکلات گذشته ات میندازن دوری کن و رابطه ات رو به حداقل برسون.
4- وسیله محرکت هر چه که هست (کامپیوتر، موبایل و ...) باید کمِ کم بشه و یا در صورت لزوم حذف بشه.
5- تردد در جایی که این عمل رو انجام میدادی خیلی کم بشه و یا در صورت لزوم و امکان حذف بشه .
  
این کارها فقط به خاطر این است که فکر کردن به یه چیزی، عمل کردن به اون رو دنبال داره و همونطور که گفتم طبق قانون جذب شما چیزی رو جذب میکنید که بهش فکر می کنید. پس با عمل به چیز هایی که گفتم فکر کردن به این عمل کاهش پیدا میکنه و قطع میشه و انجام اون هم کاهش پیدا میکنه و قطع میشه.
 
خیلی ها میگن ما در موقع ترک این عمل (همه اش میگم این عمل چون قرار شد دیگه اون کلمه از دایره لغاتت حذف بشه) خیلی فشار عصبی بهمون وارد میشه باز میریم دنبال این عمل. چیکار کنیم؟
اول اینکه کی گفته موقع فشار عصبی باید این کار رو انجام داد؟ (یه تلقین اشتباه است فقط) موقع فشار عصبی میتونی کاری رو انجام بدی که اون رو کاهش میده (برای هر کس فرق میکنه)، یه نفر با گوش دادن به موزیک، یه نفر با پیاده روی، یکی با مطالعه و ... . این چیزیه که باید خودت در مورد خودت بدونی و اون کار رو انجام بدی .
و دوم که قبل از این هم گفتم، باید فکر کردن به این عمل کم و قطع بشه که قبل از همین سوال مفصل توضیح دادم.
 
وقتی یه عمل تاثیر میذاره که با اولین قدم شروع بشه و تبدیل به عادت بشه.
یکی از دوستان، همینجا نظر گذاشته بود من بعد از 63 روز ترک، باز این عمل رو انجام دادم. باید به مقاومت ایشون احسنت گفت. میدونید مشکل برگشتن این عمل چیه؟ ایشون با فکر انجام ندادن این عمل، 63 روز (که خیلی هم هست) تونست تحمل کنه. یعنی همه اش این عمل تو ذهنش بوده و بالاخره انجام شد. این یعنی فکر منفیه هنوز باهاش بوده. وقتی که عادت به داشتن فکر مثبت بکنیم اصلا فکر منفی دیگه تو مغز ما جایی نداره که بخواد تبدیل به عمل منفی بشه. اگه ایشون فکر منفی رو تغییر به مثبت نکنن باز این عمل ممکنه تکرار بشه، شاید بعد از 2 سال ولی باز شاید تکرار بشه. با اراده ای که ایشون نشون دادن حتما در عادت به فکر اندیشی مثبت هم موفق میشن.
 
نویسنده: یکی از دوستان
 
 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : تصویری از "خودت بعد از ترک خودارضایی" در ذهنت بساز (صفحه 120)

حتما بخونید: به ترک خودارضایی هم فکر نکن (صفحه 79)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


علی علی ۹۵-۱-۱۰ ۱۵۱۳

علی علی ۹۵-۱-۱۰ ۱۵۱۳


117-4

سلام. ... بیشتر اوقات تنهام و با دیدن فیلم و مطالب تحریک کننده و دسترس بودن اینترنت در ترک خودارضایی مشکل دارم، چه کار کنم؟

 

پاسخ:

سلام. خواهش میکنم.
دوست من خودت جواب سوالاتت رو دادی. جواب سوالاتت کاملا مشخصه. دلیل خودارضاییهات هم کاملا مشخصه. اگر میخواهی خودارضایی رو ترک کنی باید عواملش رو ترک کنی. عواملش برای شما فیلم سینمایی و آهنگ تصویری و همون چیزهایی که میگی هست. همون چیزهایی که باعث تحریکت میشه. فقط در مواردی از اینترنت استفاده کن که کار واجب داری و اون کار هم باعث تحریکت نمیشه. در غیر اینصورت نباید از اینترنت استفاده کنی. اگر میبینی کار واجبت هم باعث تحریکت میشه کلا اینترنت رو باید قطع کنی. واقعا چه چیزی ارزشش بالاتر از ایمان و روح و جسم و زندگیت هست؟ پس همه عوامل تحریک کننده رو از بین ببر و دیگه سمت هیچ کدومشون نرو تا بتونی خودارضایی رو ترک کنی. ترک خودارضایی بدون پرهیز از عوامل تحریک کننده به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
از تنهایی هم حتی المقدور اجتناب کن. تنهایی، میتونه کلید اقدام به استمنا باشه. تا اونجایی که ممکن هست نباید تنها باشی. اگر به خاطر درس مجبوری خونه باشی برو کتابخونه. اگر هم مجبوری تنها باشی باید خودت رو مشغول نگه داری. تنهایی با بیکاری که جمع بشه کارت بسیار مشکل میشه. حضرت علی (ع) میفرمایند: اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول میکند. نکته 34 از صفحه 78 رو هم بخونید.
از تخیلات تحریک کننده هم پرهیز کن. اگر هم فکر تحریک کننده ای به ذهنت رسید بهش دامن نزن. هر وقت هم دیدی داری زیاد تحریک میشی سریع و فوری و همون موقع افکار و شرایطت رو عوض کن.
قانون ترک خودارضایی رو هیچ وقت فراموش نکن: خودت رو هرگز در شرایط تحریک قرار نده و اگر در این شرایط هم قرار گرفتی سریع و فوری و همون موقع شرایط و افکارت رو عوض کن.
آفرین که نمازت رو شروع کردی. نمازت رو مرتب حتما بخون. اگر نمازت رو مرتب بخونی نقش بسیار کلیدی داره در ترک همیشگیت از این عادت.

خیلی خوبه که ورزش میکنی. پیشنهاد میکنم حتما منظم ورزش کنی. سعی کن یک ورزش انرژی بر رو منظم و روی اصول انجام بدی. ورزش بسیار مفید و کمک کننده هست برای ترک و بهبودیت.
اگر لغزشی هم در راه ترکت پیش اومد به هیچ وجه دلسرد و ناامید نشو، فوری توبه کن و با قدرت ترکت رو ادامه بده. از لغزشت تجربه بگیر و سعی کن دیگه تکرارش نکنی. در صورت استمرار در ترک، این عادت رو قطعا برای همیشه ترک خواهی کرد.
صفحه 94 وبلاگ رو هم حتما بخون دوست من.

اگر نکاتی که گفتم رعایت کنی قطعا این عادت رو برای همیشه ترک خواهی کرد ان شاءالله.

 

 

نظرات خودتون رو حتما بیان کنید.

 

 

حتما حتما بخونید : فواید بیشمار ترک خودارضایی (صفحه 1)

حتما بخونید : قدم به قدم تا ترک خودارضایی (صفحه 22)

حتما بخونید : 47 راهکار لازم و کمکی برای ترک خودارضایی (صفحه 30)

حتما بخونید : 13 نکته بسیار مهم درباره ترک خودارضایی (صفحه 33)

حتما بخونید : بارها در راه ترک خودارضایی شکست خوردم، چه کنم؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده (صفحه 43)

حتما بخونید : مراحل نه گانه ترک خوداضایی (صفحه 80)

حتما بخونید : راه های تجربه شده و بسیار موثر برای ترک خودارضایی (صفحه 94)

 

 

 


علی علی ۹۵-۱-۰۸ ۵۲۰

علی علی ۹۵-۱-۰۸ ۵۲۰


نام وبلاگ: ایست استمنا

من علی هستم، دوست تو و مدیر و نویسنده این وبلاگ. یکی مثل خودت که قبلا گرفتار این نکبت بوده و الان سالهاست که ترک کرده.

خود ارضایی روح و جسم انسان رو به معنای واقعی کلمه له میکنه و این چیزی هست که من میخوام بدونی. چیزی که خودم به عینه تجربش کردم. و میخوام بدونی که با ترک خود ارضایی چه چیزهایی رو به دست خواهی اورد.

پیشنهاد میکنم تمام صفحات وبلاگ رو بخونی.
نظراتت رو حتما در قسمت نظر دهی بیان کن. اصلا هم لازم نیست مشخصات یا ایمیلت رو بنویسی، نظرت رو که بدی کافی هست. مطمئن باش بقیه بچه ها هم از نظرت استفاده میکنند ان شاءالله.
هر روز پاکیت رو هم میتونی بیایی اینجا بگی و روز شمار بندازی.

وبلاگ بسیار مفید دیگری برای ترک خود ارضایی:
noestemna.mihanblog.com


پيوندها